NAUJIENOS

Visos kategorijos
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • Kėdainiuose ruošiamasi sudėtingiausiam scenarijui – į polikliniką prašoma neiti, įsigalioja daug draudimų

Kėdainiuose ruošiamasi sudėtingiausiam scenarijui – į polikliniką prašoma neiti, įsigalioja daug draudimų

Kristina KASPARAVIČĖ - 14:54 Kovo 15d. 2020

Vyriausybei paskelbus, kad nuo pirmadienio Lietuvoje įvedamas karantinas dėl koronaviruso grėsmės, Seimo narys Darius Kaminskas inicijavo skubų Kėdainių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos pasitarimą. Sekmadienį nuo pat ryto savivaldybėje susirinkę atsakingi medicinos įstaigų ir savivaldybės administracijos specialistai sprendė, kokių priemonių imtis, kad Kėdainiuose situacija būtų suvaldyta. Priimant sprendimus, kurie tiesiogiai palies kiekvieno rajono gyventojo kasdienybę, neapsieita ir be tiesioginės Valstybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovo Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos konsultacijos. Jis kėdainiškius konsultavo telefonu, tiesiog „online“ per patį posėdį – jam paskambino ir betarpiškos konsultacijos paprašė Seimo narys D. Kamisnkas.

Prašoma kuo mažiau naudotis viešuoju transportu

Karantino laikotarpiu prašoma žmonių kaip įmanoma mažiau naudotis viešuoju transportu ir esant galimybei važiuoti automobiliu ar eiti pėsčiomis.

Besinaudojančiųjų viešuoju transportu saugumu bus rūpinamasi leidžiant jiems įlipti ne per vienas, kaip buvo iki šiol, bet per visas autobuso duris. Taip bus išlaikomi ir didesni atstumai tarp žmonių, ir užtikrinamas geresnis autobusų vėdinimas.

Jau sutarėme, kad „Kėdbusas“ nedelsiant pirks ir specialią dezinfekcinę įrangą, kuri bus naudojama autobusams dezinfekuoti po reiso. Arūnas Kacevičius

Važiuoti šiomis transporto priemonėmis bus galima tik sėdimose vietose ir ne mažesniu kaip metro atstumu vienam nuo kito.

Autobusai bus nuolat dezinfekuojami.

Kad nebūtų keleivių grūsties, turės užtikrinti patys autobusų vairuotojai. Jų sveikata bus ypač saugoma – jiems nebus leidžiamas joks kontaktas su keleiviais, todėl autobusų bilietėlių autobusuose nebebus galima nusipirkti.

„Jau sutarėme, kad „Kėdbusas“ nedelsiant pirks ir specialią dezinfekcinę įrangą, kuri bus naudojama autobusams dezinfekuoti po reiso.

Pratęsėme sutartis su spaudos kioskais ir „Aibės“ parduotuvėmis, kad iki gegužės būtų pratęstos sutartys dėl prekiavimo autobusų bilietėliais. Juos bus galima įsigyti ir pačioje autobusų stotyje.

Tie maršrutai, kuriais važiuoja didžiausi keleivių srautai, taip pat bus koreguojami.

Septintu ir pirmu maršrutu važiuos tik dideli autobusai. Ryte, kai keleivių yra daugiausia, jie vyks kas dešimt minučių, tad žmonėms, dėl didesnio keleivių srauto nepatekus į vieną autobusą, tereikės tik 10 minučių palaukti, kol atvažiuos kitas.

Vėlesnėmis valandomis šio maršruto autobusai važiuos kas 20 minučių“, – sakė rajono ekstremalių situacijų valdymo komisijai vadovaujantis savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Seimo narys D. Kaminskas pasiūlė, kad būtų pasirūpinta ir dezinfekcijos priemonėmis keleiviams, tad savivaldybė įpareigos „Kėdbusą“ kiekvieno autobuso viduje įrengti ir dezinfekcinio skysčio dozatorius, kad keleiviai, įsėdę į autobusą ar išlipdami iš jo, galėtų dezinfekuotis rankas.

Į savivaldybę ir kitas įstaigas – tik išimtiniais atvejais

Įsigaliojus karantinui, Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, veiks tik maisto prekių parduotuvės ir vaistinės. Drabužių ir kitų reikmenų parduotuvės, kirpyklos, grožio salonai, sporto klubai bei kitas ne pirmo būtinumo paslaugas teikiančios įstaigos savo veiklą privalės nutraukti visam karantino laikotarpiui.

„Mes taip pat iki minimumo apribosime galimybę žmonėms ateiti ir į pačią savivaldybę.

Skelbsime papildomą telefono numerį konsultacijoms.

Iki minimumo apribosime galimybę žmonėms ateiti ir į pačią savivaldybę. Arūnas Kacevičius

Visi klausimai, kurių sprendimas nėra labai skubus, bus atidedami. Jei vis tik bus tokių, kurie vis tik ateis į savivaldybę, jie bus aptarnaujami tik pirmame aukšte prie vieno langelio ir nesant neatidėliotiniems klausimams tiesiog nebus priimami.

Ateiti bus galima tik išimtinais atvejais, o visus kitus kitus klausimus reikės spręsti tik nuotoliniu būdu – telefonu arba el. laiškais”, – sakė A. Kacevičius.

Kuo daugiau darbuotojų turi dirbti nuotoliniu būdu

Ypatingą dėmesį darbdaviai turėtų atkreipti į reikalavimą sudaryti sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu, jei tai įmaoma pagal jų darbo specifiką.

Daugiausia diskusijų sukėlė klausimas, kaip tai bus užtikrinta pačioje savivaldybėje.

Vicemeras Paulius Aukštikalnis siūlė, kad jau šiandien visiems darbuotojams, kuriems yra įmanoma dirbti iš namų, būtų paskambinta ir paprašyta rytoj likti namie.

Su tokia vicemero pozicija nenorėjo sutikti administracijos direktorius A. Kacevičius – esą tokiu atveju rytoj visi darbai sustotų – darbuotojai turi atvykti, kad aptartų su skyrių vedėjais, kokius darbus atliks per atstumą ir kaip tai techniškai bus atliekama.

„Duokime pavyzdį privačiam sektoriui. Jūs kaip vadovas su skyrių vedėjais pirmiausia aptarkite, kurie darbuotojai gali dirbti per atstumą, o kurie yra būtini čia, vietoje. O tuomet ir pateiksite jiems informaciją. Savivaldybėje dirba daug žmonių, todėl net ir ta viena diena, kai rytoj visi susirinks į darbą, gali būti labai svarbi kovojant su užkrato plitimu“, – sakė P. Aukštikalnis.

Ypatingą dėmesį darbdaviai turėtų atkreipti į reikalavimą sudaryti sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu, jei tai įmaoma pagal jų darbo specifiką. Aut. past.
 

A. Kacevičiui nenorint nusileisti ir siekiant, kad savivaldybės darbas tam tikrais klausimais nesustotų, buvo pasiūlytas kompromisas – tiems darbuotojams, kuriems vis tik reikia būtinai atvykti į darbą ir aptarti su skyriaus vedėjais darbus, kurie bus atliekami nuotoliniu būdu, pasiimti reikiamus dokumentus, prisiregistruoti prie duomenų bazės iš namų kompiuterių ir atlikti kitus būtinus veiksmus, bus siūloma atvykti pas skyrių vedėjus ir į savo darbo vietas pagal iš anksto suderintą laiką.

P. Aukštikalnis: „Tačiau svarbiausia tai, kad nuo rytojaus savivaldybė uždaryta gyventojams.

Čia gali būti sprendžiami tik neatidėliotini socialinės srities klausimai, kai žmogui reikia skubiai pasirūpinti savo išgyvenimo galimybėmis ir gauti socialinę pašalpą, taip pat turi būti teikiama neatidėliotina teisinė pagalba, kai teismui reikia paruošti ir pateikti dokumentus per nurodytą laiką.“

Pasiūlė taikyti mokestinę amnestiją

Nemažai gyventojų į savivaldybę eina aiškintis mokestinių klausimų dėl rinkliavos už komunalines atliekas bei kitokių priskaičiuotų mokesčių.

Tokius klausimus taip pat prašoma aiškintis telefonu arba susirašinėjant el.paštu.

D. Kaminskas visiems šiems atvejams siūlo taikyti mokestinę amnestiją: „Esant neaiškumams, jei gyventojai gavo raginimus susimokėti, turėtų būti mokesčių nukėlimas. Turėtų būti taikoma mokestinė amnestija iki karantino pabaigos.“

PAPILDYTA

Darželiuose – budinčios grupės

Ekstremalių situacijų komisija nusprendė vaikų darželiuose palikti dirbti budinčias grupes tiems tėvams, kurie neturi kur palikti vaikų, jei negali dirbti nuotoliniu būdu. Tai ypač aktualu medikams, policijos pareigūnams ir kitų spec. tarnybų darbuotojams.

Į tokias budinčias grupes vaikai bus priimami tik tais atvejais, jei tėvai darželiui pristatys pažymas iš darbdavio, patvirtinančias, kad jie tikrai negali dirbti nuotoliniu būdu. Aut. past.

Tokiose grupėse negalės būti daugiau nei po penkis vaikus.

Į tokias budinčias grupes vaikai bus priimami tik tais atvejais, jei tėvai darželiui pristatys pažymas iš darbdavio, patvirtinančias, kad jie tikrai negali dirbti nuotoliniu būdu.

Kuriuose rajono vaikų darželiuose veiks tokios grupės, paaiškės jau pirmadienį. Savivaldybė įsipareigoja įsteigti tiek grupių ir tuose darželiuose, kur to tikrai reikės. 

Saviizoliacijai – specialioji mokykla

Jei žmogus grįžta iš užsienio ar dėl kitų aplinkybių suvokia, kad jam būtina saviizoliacija, tačiau to negali padaryti namuose, nes bijo užkrėsti savo šeimą, tam yra skirtos patalpos Kėdainių specialiojoje mokykloje.

Šioje mokykloje saviizoliacijai yra skirtos 28 lovos, tačiau kambarių yra kur kas mažiau. Planuojama, kad viename kambaryje galės saviizoliuotis tik tos pačios šeimos nariai, o visais kitais atvejais izoliuojami asmenys turės užimti atskirus kambarius, todėl prireikus, vietų skaičius gali būti ir mažesnis.

„Jau rytoj tarsiuosi su viešbučiais „Grėjaus namas“, „Smilga“, o prireikus ir kitais, kad prireikus, jie sudarytų galimybę saviizoliacijai. Juolab, kad ir vyriausybė numačiusi, jog už tai bus atlyginta“, – sakė administracijos direktorius A. Kacevičius.

Pasitarime išdiskutuota, kad reikia iš anksto numatyti ir daugiau patalpų, kurių gali prireikti žmonėms dėl koronaviruso plitimo, todėl neatmetama, kad tam gali būti panaudotos vaikų darželių patalpos.

Paskelbs specialius telefono numerius

Jau rytoj bus paskelbti telefono numeriai, kuriais gyventojai galės skambinti dėl visų klausimų, susijusių su koronaviruso grėsmėmis.

Taip pat gyventojai raginami nebūti abejingi ir jei turi informacijos, kad kažkas pažeidžia saviizoliaciją ir nesikarantinuoja, nors yra grįžęs iš pavojingų užsienio šalių, prašomi skambinti tiesiai į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112 arba koronaviruso trumpuoju numeriu 1808.

Pirmadienį bus paskelbti telefono numeriai, kuriais gyventojai galės skambinti dėl visų klausimų, susijusių su koronaviruso grėsmėmis. Aut. past.

Jau rytoj bus paskelbti ir specialūs rajono savivaldybės numeriai, kuriais paskambinus bus galima pranešti informaciją ar konsultuotis.

Nesilaikantys, bet privalantys laikytis saviizoliacijos, gali būti baudžiami administracine bauda arba net laisvės atėmimu iki 3 metų. Kaip bus laikomasi nustatytų tvarkų, kontroliuos tiek policija, tiek savivaldybės viešosios tvarkos skyrius.

Izoliuotais pasirūpins

Jei žmonėms teks izoliuotis namuose, jie be pagalbos neliks. Savivaldybė pasirūpins būtinaisiais maisto paketais, kuriuos sergatiems žmonėms pristatys socialiniai darbuotojai ar kiti asmenys.

Kad nereikėtų kontaktuoti su sergančiais, bus eliminuojamas atsiskaitymas grynaisiais pinigais.

Atsiskaityti bus galima tik el. būdu arba net su maistu gauti skolos raštelį.

Maisto pristatymo paslaugas galės teikti ir kavinės.

Jei ims stigti specialių priemonių ar iškils kita būtinybė, neatmetama, kad gali tekti tam naudoti ir rajono biudžeto lėšas jas perskirtant.

Visi kiti Vyriausybės reikalavimai – atšaukti bet kokius renginius, uždaryti mokyklas ir t.t., Kėdainiuose jau įgyvendinti.

Į ligoninę prašoma neiti

Komisija priėmė ir svarbius sprendimus dėl Kėdainių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) ir Kėdainių ligoninės darbo.

Rajono gyventojų prašoma neiti į polikliniką – visi gydytojai dirbs nuotoliniu būdu, kurie pacientus konsultuos telefonu, o nedarbingumo pažymas ir receptus išrašys elektroniniu būdu.

Kaip dirbs PSPC ir ligoninė, prašome skaityti ir žiūrėti čia:

Nuo pirmadienio į polikliniką prašoma neiti!

28 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!