NAUJIENOS

Visos kategorijos
MB „Lilės sūriai“ įsteigė naują darbo vietą ir įsigijo krovininį automobilį-šaldytuvą, tad gavo 2 tūkst. eurų kompensaciją. Už tai gaminamą produkciją įmonei gali tekti žymėti specialiais logotipais.  / Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Verslo pulsas
  • Savivaldybės paramą gavę verslininkai apie tai turės pranešti specialiu lipduku

Savivaldybės paramą gavę verslininkai apie tai turės pranešti specialiu lipduku

Eglė KUKTIENĖ - 08:08 Sausio 18d. 2021

Paskutiniame 2020 metų rajono Tarybos posėdyje buvo patenkinta net 11 smulkiojo verslo atstovų prašymų juos paremti iš Smulkiojo verslo rėmimo fondo. Per visus metus parama buvo suteikta 41 verslo subjektui, panaudota paramai suma siekia beveik 75 tūkst. eurų.

Tarybos nariai paramą dalino noriai, tačiau reiškė nepasitenkinimą, kad verslininkai neįpareigoti viešinti, kad tokią paramą gavo.

MB ,,Ingos sporto studija“ įsigijo 20 porų „Kangoo“ batų, „Kongoo Jumps“ batų gumų bei kito reikalingo įrango sporto inventoriaus ir gavo 3 tūkst. eurų siekiančią įrangos įsigijimo kompensaciją./Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Paskutiniame posėdyje parama 11 verslų

Paskutiniame posėdyje skirta parama dar 11 jaunų ir smulkių verslų. Gana solidi savivaldybės parama skirta tiek naujų darbo priemonių įsigijimui, tiek darbo vietų kūrimui.

Štai MB ,,Būsto energetiniai sprendimai“ įsigijo įrangos ir gavo įsigytos įrangos išlaidų kompensavimui 1,3 tūkst. eurų paramą. 

MB ,,Ingos sporto studija“ įsigijo 20 porų „Kangoo“ batų, „Kongoo Jumps“ batų gumų, „Steep“ sporto platformų, 38 vienetus „Freestyler“ gumų bei 4 komplektus veidrodžių. Visiems šiems pirkiniams ši mažoji bendrija gavo 3 tūkst. eurų siekiančią įrangos įsigijimo kompensaciją.

MB „Lilės sūriai“ įsteigė naują darbo vietą ir įsigijo krovininį automobilį-šaldytuvą, tad gavo 2 tūkst. eurų kompensaciją.

MB ,,Piscator“, kurie geriau kraštiečiams žinomi kaip „Šamūkis“, sukūrė dvi naujas darbo vietas ir įsigijo naudotą jūrinį konteinerį-šaldytuvą. Įmonei kompensuoti 2 tūkst. eurų.

Daugiausia diskusijų kilo dėl MB „Prokėbulai“ paraiškos, kurioje prašyta padengti 2 tūkst. eurų išlaidų, susijusių su darbo vietos įkūrimu ir įrangos įsigijimu. Komisija nusprendė šiai įmonei skirti mažesnę kompensaciją nei ji prašė – 1 112 eurų, motyvuodami tuo, kad įmonė įsigijo du beveik vienodus aparatus, o darbo vieta įkurta tik viena. Be to, įmonė jau ir anksčiau buvo  sulaukusi savivaldybės paramos.

Parama buvo skirta ir MB „Su ragiukais“, MB „Tvarkita“, MB „BBQ Smoke“, MB „Remota“, MB „Statkasa“ ir MB „Jurentus“.

Pažėrė priekaištus

Paskirsčius paramą nebuvo ir vėl apsieita be priekaištų.

Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo komisijos pirmininką Alvydą Ardavičių buvo bandyta apkaltinti tuo, kad paramos gavėjai neįpareigoti viešinti informacijos apie paramą, gautą iš savivaldybės.

Pretenzijas eilinį kartą pradėjus reikšti Karolinai Štelmokaitei, A. Ardavičius kirto, kad ši tarybos narė galimai nesusigaudo savo statuse.

A. Ardavičius, atkirto, kad jis yra toks pat Tarybos narys, kaip ir visi kiti, turintis tokius pačius įgaliojimus, todėl neaišku, kodėl jis turėtų būti atsakingas už Smulkiojo verslo rėmimo fondo paskirstytų lėšų viešinimą.

„Aš lygiai toks pats tarybos narys, kaip ir jūs. Prašymą, kad skiriama parama būtų viešinama, aš perdaviau savivaldybės įmonei, kurios direktorė žadėjo sukurti logotipą, pažymintį paramos gavimo faktą, kurį turėtų naudoti paramą gavusios įmonės. Neabejoju, kad tai bus atlikta ir bus verslo gauta parama viešinama“, – kalbėjo A. Ardavičius.

Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Pasiūlymus pateikė vos du nariai

Iš karto po Tarybos posėdžio Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Daina Balasevičienė parengė ir Tarybos nariams išsiuntinėjo raštą, kuriame pristatė įmonėms skirtos savivaldybės paramos viešinimo logotipo viziją bei paprašė pateikti savo siūlymus per savaitę.

Siūlymus, kaip turėtų būti viešinama informacija apie savivaldybės skirtą paramą, pateikė vos du rajono Tarybos nariai – Virmantas Pikelis ir Romualdas Gailiūnas.

„Komisija svarstė šį klausimą ir nusprendė, kad bus sukurti dviejų dydžių lipdukai. Vienas būtų klijuojamas ant įmonės durų ar lango, o mažesnis lipdukas turėtų atsirasti ant produkcijos.

Yra jau gaminamas dizainas, bus du variantai, iš kurių rinksimės.

Be to, atitinkamas logotipas bus sukurtas elektroniniame formate, ir tiems paramą gavusiems  verslininkams, kurie turi savo elektroninę svetainę, bus nurodymas tą logotipą patalpinti interneto svetainėje. 

Kol kas neaišku, kiek mums kainuos logotipo sukūrimas, tačiau tikimės, kad kaina nebus itin didelė.

Tokio tipo viešinimas numatomas vienerius metus po paramos gavimo“, – sakė D. Balasevičienė. 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!