NAUJIENOS

Visos kategorijos
Smulkiojo verslo rėmimo fonde šiuo metu yra daugiau kaip 170 tūkst. eurų, kurie gali būti skirti rajono verslininkams, kuriems reikia tik suskubti pasinaudoti proga gauti paramą. Vieni iš jau gavusiųjų paramą – „Vilainių autoservisas“.   / Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Pinigus paskirstė smulkiesiems verslininkams

Eglė KUKTIENĖ - 08:31 Birželio 19d. 2020

Karantino laikotarpį smulkusis verslas Kėdainiuose išnaudojo prasmingai. Vieni, kiek galėjo, tiek tęsė darbus, kiti pagaliau rado laiko remontams, įrangos atnaujinimui. Buvo net ir tokių, kurie įkūrė naujų darbo vietų. Dar kiti kėlė kvalifikaciją ir tobulinosi. Nuotoliniai mokymai buvo itin patrauklūs visoje Lietuvoje, o geriausia tai, kad kai kuriems Kėdainių smulkiesiems verslininkams už tokius mokymus reikėjo susimokėti tik simboliškai – tokių išlaidų liūto dalį jiems padengė savivaldybė iš Smulkiojo verslo rėmimo fondo.

Pasinaudojo proga

Karantinas – kone geriausias metas kelti kvalifikaciją. Tiek mokymosi programa studijuojama, tiek egzaminai laikomi nuotoliniu būdu. Tiesa, dėl to tokių mokymų kaina nebūtinai būna mažesnė.

Tam, kad smulkiojo verslo atstovai turėtų daugiau noro kelti savo kvalifikaciją, savivaldybė suteikia galimybę dalį sumokėtų pinigų atgauti. Tokia galimybė net ir ne karantino metu buvo itin patraukli, o sumanūs verslininkai pasinaudojo visomis tinkamomis progomis.

„Gegužės viduryje Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisija gavo IĮ „Fizinės gerovės ir sveikatingumo studija“ vadovės Kamilės Šniukštaitės paraišką, kurioje prašoma iš dalies padengti kvalifikacijos kėlimo kursų išlaidas.

Kursų kaina siekė 350 eurų, o iš fondo prašyta padengti 300 eurų.

IĮ „Fizinės gerovės ir sveikatingumo studija“, įsikūrusi darželio „Laimingi vaikai“ patalpose, sulaukė savivaldybės paramos – ji prašė iš dalies padengti kvalifikacijos kėlimo kursų išlaidas. Kursų kaina siekė 350 eurų, o iš fondo prašyta padengti 300 eurų. Andriaus Kasparavičiaus nuotr.Šio smulkiojo verslo tikslas – asmeninės ir individualios mankštos, konsultacijos, susijusios su sveiku gyvenimu, sportu, mityba, o baigti kursai leis teikti naują paslaugą mūsų krašto žmonėms – bus galima vykdyti konsultacijas mitybos klausimais ir sudarinėti mitybos planus.

Mokymai vyko nuotoliniu būdu, taip pat vyko ir atsiskaitymai“, – kalbėjo komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius, pasiūlęs patenkinti K. Šniukštaitės prašymą ir padengti dalį jos patirtų išlaidų.

Praplėtė veiklą

Kiti verslininkai rado puikią progą patobulinti infrastruktūrą bei sukurti naują darbo vietą, o tokia verslo plėtra sudėtingu laikotarpiu yra ypač sveikintinas dalykas.

Nenuostabu, kad sulaukus prašymo padėti, fondo komisija ir rajono taryba noriai sutiko prisidėti prie smulkiųjų verslininkų lengvesnės kasdienybės.

„Įmonė „Vilainių autopaslaugos“ teikia plataus profilio transporto priemonių remonto paslaugas. Šiuo metu joje dirba keturi darbuotojai.

Įmonėje „Vilainių autopaslaugos“ nupirkus įrangą, buvo sukurta ir nauja darbo vieta šaltkalviui. Naujas darbuotojas į darbą buvo priimtas gegužės pradžioje. Aut. past.

Plečiamos autoserviso paslaugos, todėl buvo įsigytas keltuvas ir šviesų reguliavimo stendas, už kuriuos įmonė sumokėjo daugiau kaip 2 tūkstančius eurų be PVM.

Nupirkus įrangą, buvo sukurta ir nauja darbo vieta šaltkalviui. Naujas darbuotojas į darbą buvo priimtas gegužės pradžioje.

Vadovaujantis patvirtintais Smulkiojo verslo rėmimo fondo nuostatais, įrangos ir darbo priemonių įsigijimas kompensuojamas be PVM, o kuriant naujas darbo vietas patirtos išlaidos įrangos ir darbo priemonių įsigijimui, kompensuojamos 100 procentų.

Įmonė prašė padengti 2 tūkstančius eurų išlaidų“, – informavo A. Ardavičius.

Įmonės „Vilainių autopaslaugos“ prašymą rajono taryba taip pat patenkino.

Verslas puikiai prisitaikė

Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius pasidžiaugė, kad nepaisant sudėtingų sąlygų, verslininkai sugebėjo laiką išnaudoti turiningai – net pajėgė plėstis ir kurti naujas darbo vietas. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Kaip „Rinkos aikštei“ sakė A. Ardavičius, smulkieji verslininkai Kėdainiuose – išties kūrybingi, optimistiški ir veiklūs.

Darbas nesustojo viso karantino metu, o tie, kuriems dirbti kurį laiką nebuvo galima dėl ekstremaliosios situacijos, noriai naudojosi proga tobulintis tam, kad atlaisvėjus karantino gniaužtams kraštiečiams suteiktų kuo platesnes ir kokybiškesnes paslaugas.

„Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisija pastaruoju metu dirba daug.

Komisijos nariai dirba neatlygintinai, laisvu nuo darbo metu, ir dirba tikrai nemažai – stengiamės kuo atidžiau išnagrinėti visus prašymus.
Neretai kviečiamės pačius verslininkus, skaitome jų pateiktus dokumentus, nagrinėjame kiekvieną situaciją individualiai.

Iš tiesų karantino laikotarpį nemažai verslininkų išnaudojo mokymams, ir, žinoma, gerai tai, kad juos galima padengti mūsų fondo lėšomis.

Štai dabar vėl turime naujus šešis prašymus, iš jų populiariausi – naujos darbo vietos įkūrimo išlaidų kompensavimas.

Labai džiaugiamės dėl tokių prašymų, nes jie rodo, kad mūsų krašto verslas geba ir sudėtingomis sąlygomis plėstis, duoti darbo žmonėms.

Tiesa, poros prašymų negalėjome patenkinti, nes tiesiog matėme, kad verslininkai bandė kiek pagudrauti, norėjo be jokios asmeninės rizikos dalyvauti projekte. O taip neturėtų būti. Verslas turi prisiimti atsakomybę.

Smulkieji verslininkai Kėdainiuose – išties kūrybingi, optimistiški ir veiklūs. Aut. past.

Fonde dabar yra per 170 tūkst. eurų mūsų visų – mokesčių mokėtojų – pinigų, ir juos mes skirstome atsakingai.

Fondo nuostatai labai lankstūs, tačiau visur yra sveikas protas ir pinigai nėra švaistomi į kairę ir į dešinę lengva ranka.

Darbas vyksta, žmonės eina, kreipiasi, tikrai labai dėl to džiaugiamės.

Smulkus verslas Kėdainių krašte juda į priekį, perka įrangą, kuria darbo vietas, tikisi gražesnio rytojaus.

Labai džiaugiamės, kad kreipiasi ne tik nauji verslai, bet ir seniau įsikūrę verslai, kurie atitinka nuostatų reikalavimus“, – verslininkų aktyvumu džiaugiasi komisijos pirmininkas.

A. Ardavičius ragino ir kitus nedelsti ir kreiptis į fondą, kuriame dar yra pakankamai solidi pinigų suma, galinti pagelbėti daugybei verslo atstovų.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!