NAUJIENOS

Visos kategorijos
Neseniai vienas prekybinis kioskas buvo nukeltas iš J. Basanavičiaus gatvės. Dar vieno kiosko, stovėjusio J. Basanavičiaus gatvėje savininkai nusprendė stabdyti savo veiklą.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių mieste mažėja prekybos kioskų

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 09:13 Liepos 21d. 2020

Kėdainių mieste pastebimai mažėja neveikiančių ir dažnai miesto vaizdą darkančių prekybinių kioskų. Vieni kioskų savininkai stabdo savo veiklą, kiti, jau seniai veiklos nevykdantys, dabar vykdo savivaldybės prašymą ir nukelia kioskus. Dar kiti prekybą perkelia į Mindaugo gatvę, kur visas sąlygas jiems tęsti veiklą sudaro Kėdainių rajono savivaldybė.

Sukėlė diskusiją

Neseniai vienas prekybinis kioskas buvo nukeltas iš J. Basanavičiaus gatvės gale esančios autobusų stotelės.

Dar vieno kiosko, stovėjusio J. Basanavičiaus gatvėje, savininkai nusprendė stabdyti veiklą. Atsirado ir tokių, kurie ėmė kaltinti Kėdainių rajono savivaldybę, neva ši žlugdo smulkųjį verslą, tačiau savivaldybės meras Valentinas Tamulis sako, kad toli gražu taip tikrai nėra, mat prekybininkams suteikiamos sąlygos prekiauti kur kas patogesnėje miesto vietoje.

Suteikia sąlygas

„Viešojoje erdvėje žmonės diskutuoja, galbūt kai kurie nežino, kokia situacija yra su prekybiniais kioskais J. Basanavičiaus gatvės gale.

Noriu pasakyti, kad gyventojai nenustebtų, kad tų kioskų ten mažės, o galų gale jų visai neliks. Jau pernai metais buvo mūsų toks matymas, kad galinėje stotelėje esantys kioskai tikrai nepuošia mūsų miesto ir jų ten turėtų nelikti.

Tačiau noriu pažymėti, kad kioskų nukėlimas nereiškia, kad mes žlugdome smulkųjį verslą ir stumiame jį iš miesto.

Visiems kioskininkams yra sudaryta galimybė persikelti į Mindaugo gatvę, prie „Jaunatvės“ turgelio, kur tokių kioskų yra labai daug“, – pažymėjo rajono meras V. Tamulis.

Kioskų nukėlimas nereiškia, kad mes žlugdome smulkųjį verslą ir stumiame jį iš miesto. Visiems kioskininkams yra sudaryta galimybė persikelti į Mindaugo gatvę, prie „Jaunatvės“ turgelio, kur tokių kioskų yra labai daug. Meras V. Tamulis

Savininkai – supratingi

Meras pasidžiaugė, kad savininkai dažniausiai yra supratingi ir vykdo savivaldybės ir seniūnijos prašymus, sutinka perkelti savo prekybos vietas. Juolab, kad jiems siūloma kur kas geresnė vieta – miegamajame mikrorajone, kuriame visą dieną verda prekyba, gausu žmonių.

„Situacija yra tokia, kad vieni savininkai sutinka su mūsų pasiūlymu, kioskus nusikelia, kiti savininkai, kurie nebesiruošia tęsti veiklos, atiduoda kioskus nusigriauti ar nusikelti.

Kioskų sutvarkymas yra vienas iš mūsų miesto gražinimo darbų“, – sakė V. Tamulis.

Privalo būti tvarkingi

Meras V. Tamulis pabrėžė, kad kioskai bei jų aplinka turi būti tvarkinga, kioskai nudažyti taip, kad derėtų prie bendro miesto vaizdo. Kioskų savininkai turi atsižvelgti į architektų reikalavimus, pastabas ir patarimus.

„Buvo toks sutarimas, kad kioskai turėtų pakeisti savo vaizdą. Vaizdas tas tūrėtų išlikti nuolat. Kioskai tūrėtų derėti prie bendro miesto vaizdo. Jie tūrėtų būti gražūs, nudažyti, atitikti visus mūrų architektų reikalavimus“, – kalbėjo meras.

Verslininkai reagavo teigiamai

Kėdainių miesto J. Basanavičiaus, Mindaugo, Žemaitės ir P. Lukšio gatvėse esančių kioskų savininkai geranoriškai reagavo į dar pernai metais savivaldybės atstovų pateiktus pasiūlymus ir pritarė architektų ir specialistų rekomendacijoms.

Kioskai, esantys J. Basanavičiaus gatvės gale, šalinami, nes veiklos nevykdo.

Mindaugo, P. Lukšio, Žemaitės gatvėje esantys kioskai sutvarkyti, nudažyti, o neveikiantys perkelti į kitą vietą. Numatoma, kad ten stovės tik veiklą vykdantys kioskai.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!