NAUJIENOS

Visos kategorijos
„Ekonovus“ Kauno padalinio vadovas Darius Šlapikas pastebi, kad dar pasitaiko atvejų, kai žmonės neteisingai rūšiuoja atliekas.

Į Kėdainius žengė nauji atliekų tvarkytojai – „Ekonovus“

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 09:22 Vasario 24d. 2021

Nors atliekas rūšiuojame jau daugiau nei dešimtmetį, tačiau šį dalyką išmoko dar ne visi, o kitiems galbūt trūksta noro ir atsakomybės. Tiesa, tikriausiai ne visada tam yra ir tinkamos sąlygos – pavyzdžiui, rūšiavimui skirtų konteinerių trūkumas.

Šiais metais Kėdainiuose atliekų išvežimo konkursą laimėjusi ir kelerius metus miesto šiukšlėmis besirūpinsianti viena didžiausių atliekų tvarkymo įmonių Lietuvoje „Ekonovus“ yra pasiryžusi per pusmetį visus Kėdainių regiono gyventojus aprūpinti tinkamomis atliekų rūšiavimo priemonėmis ir dar kartą žmones informuoti, kaip tinkamai reikia rūšiuoti atliekas bei ką į kokius konteinerius mesti.

Tiesa, įmonės Kauno padalinio vadovas Darius Šlapikas teigia, jog Kėdainiai yra pakankamai švarus ir tvarkingas miestas, tačiau visada yra kur pasitempti.

Atliekų rūšiavimo problemos

D. Šlapikas pastebi, jog viena iš pagrindinių atliekų rūšiavimo problemų yra ta, jog žmonės šiukšles meta ne į tuos konteinerius, kuriuos reikia, taigi nukenčia rūšiavimo kokybė.

„Atskiruose plastiko, popieriaus, stiklo ir individualaus naudojimo pakuočių konteineriuose mes gana dažnai randame ne tos rūšies atliekas, jose būna 25–30 proc. priemaišų. Žmonės tikrai rūšiuoja, bet dar ne visai taip, kaip norėtųsi. Todėl labai prašome gyventojų, kad atidžiau stebėtų kokias atliekas, į kokius konteinerius meta, – atkreipė dėmesį Kauno padalinio vadovas. –

Jei vis dar kam nors neaišku, kaip tinkamai rūšiuoti atliekas, esame parengę informacinius lipdukus, kuriuos klijuosime ant visų konteinerių. Juose žmonės galės pasiskaityti, ką reikėtų mesti į tam tikrus konteinerius, o ko ne, kur reikėtų vežti tam tikros rūšies atliekas – taigi ši informacija gyventojams labai pagelbės kokybiškiau rūšiuoti atliekas.“

Anot D. Šlapiko, per porą mėnesių, kai „Ekonovus“ perėmė atliekų surinkimą ir tvarkymą Kėdainių regione, pastebėjo dar vieną problemą – didžiagabaričių atliekų išmetimas.

„Jos yra surenkamos kas dvi savaites. Grafikas buvo viešintas ir „Rinkos aikštėje“, ir savivaldybės bei mūsų tinklalapiuose – informacija visur viešai paskelbta. Tačiau susidūrėme su tokia situacija, kad išvežus minėtas atliekas, jau kitą dieną ar po poros dienų jos vėl yra nešamos į tam skirtą vietą. Nors jau esame ne kartą prašę gyventojų ir savivaldybė buvo paskelbusi informaciją, kad stambiagabarites atliekas gyventojai į surinkimo aikšteles neštų tik dieną prieš vežimą.“

Paklaustas, kaip mano, kodėl gyventojai kartais elgiasi neatsakingai, pašnekovas sakė:

„Sunku pasakyti, ar tai nesugebėjimas, ar atmestinas požiūris. Tačiau informacijos viešoje erdvėje, manau, yra pakankamai, bet, matyt, reikės dar kažkiek laiko, kad susiformuotų žmonių sąmoningumas ir atsakomybė rūpintis ne tik tvarka aplink save, bet gamtos puoselėjimu. Juk kiekvienos atliekos yra perdirbamos skirtingai, todėl ir prašome jas rūšiuoti.“

Kėdainiai tikrai pakankamai švarus, gerai besitvarkantis miestas. Tik dar šiek tiek trūksta pakuočių surinkimo infrastruktūros, skirtos privačių namų valdoms, kuri apima konteinerių plėtrą, atskirų srautų surinkimą ir, manau, kad ateityje jis bus tik dar tvarkingesnis. D. Šlapikas

Baudos

Tais atvejais, kai žmonės neklauso arba negirdi, kas jiems yra sakoma, už nusižengimus skiriamos baudos.

„Ekonovus“ Kauno padalinio vadovas teigė, jog ir šiuo atveju tokia galimybė yra. Tačiau jas skiria ne įmonė, o savivaldybė. Pašnekovas taip pat pasidžiaugė, kad puikūs santykiai su Kėdainių rajono savivaldybe padeda greičiau spęsti kylančias problemas ar nesklandumus.

„Kiekviena savivaldybė pasitvirtina atliekų surinkimo taisykles ir remiantis įstatymais, tikrai yra numatytos baudos. Taigi šiuo atveju visi įgaliojimai suteikti ne įmonei, o savivaldybei kontroliuoti tokius dalykus, – paaiškino D. Šlapikas – Mes su ja bendradarbiaujame ir, jeigu matome, kad atliekos metamos ne ten, kur reikia, informuojame atsakingus asmenis.

Juk yra kameros mieste, rajone, prie konteinerių ir tikrai yra buvę atvejų, kai pagauti žmonės, kurie netinkamai atsikratė atliekomis.“

Šiuo atveju, kaip sakė pašnekovas, didesnė problema yra prie daugiabučių bendrų konteinerių. O su nuosavų namų šeimininkais tvarka yra kiek kitokia.

„Privačioje namų valdoje bus trys konteineriai – mišrioms buitinėms, pakuočių (popierius, plastikas, metalas) ir stiklo atliekoms. Kaip tik artimiausiu metu juos dalinsime gyventojams. Per pusę metų mes privalome padengti visą Kėdainių kraštą ir kokybiškai teikti paslaugą“, – pažymėjo Kauno padalinio vadovas.

Vis tik netinkamų rūšiavimo atvejų, kaip žinia, pasitaiko ir privačių namų konteineriuose. Tokiu atveju, D. Šlapiko teigimu, „Ekonovus“ taip pat imasi priemonių:

„Mes dirbame visoje Lietuvoje, todėl jau turime sukaupę nemažai patirties, kaip tokiais atvejais elgtis. Vienas iš būdų: su kiekviena savivaldybe suderiname informacinio pranešimo tekstą. Jeigu mes, atidarę dangtį, pamatome, kad tai nėra tinkamos atliekos, kad tai nėra pakuotės, o, pavyzdžiui, drabužiai, avalynė, tokiu atveju pagal sutartį mes turime teisę užklijuoti tą pranešimą ir jo neaptarnauti. Tokia tvarka taikoma jau senokai Lietuvoje. Tada žmonės suklusę skambina ir teiraujasi, kodėl taip nutiko. Paaiškiname ir jau kitą kartą lieka tarsi supratę.“

Tekstilės atliekos

Paklausus, ką daryti su tekstilės atliekomis, kurių negalima mesti nei į vieną konteinerį, pašnekovas paaiškino:

„Kėdainiuose tekstilės atliekas mes taip pat tvarkome. Jai yra skirti specialūs konteineriai. Pagal sutartį, mes ją surenkame kartą per mėnesį, jeigu yra poreikis – ir dažniau. Taigi galimybės rūšiuoti tekstilę miestiečiams tikrai yra suteiktos. Privačių namų gyventojai tokias atliekas turėtų vežti į bendrus specialiai tekstilei skirtus konteinerius. Lietuvoje dar to nėra, kad privati namų valda turėtų po ketvirtą, tekstilei skirtą, konteinerį.“

Privačioje namų valdoje bus trys konteineriai – mišrioms buitinėms, pakuočių (popierius, plastikas, metalas) ir stiklo atliekoms. Kaip tik artimiausiu metu juos dalinsime gyventojams. Per pusę metų mes privalome apimti visą Kėdainių kraštą ir kokybiškai teikti paslaugą. D. Šlapikas

Naujovės

Paprašytas trumpai apžvelgti, kokios naujovės laukia kėdainiečių pasikeitus atliekų surinkimo įmonei, „Ekonovus“ Kauno padalinio vadovas sakė:

„Kažkiek kito atliekų surinkimo grafikai, atnaujinta konteinerių bazė, o tie, kurie netinkami naudoti, bus pakeisti naujais. Kaip ir minėjau, vyksta pakuočių atliekų surinkimo plėtra privačiose valdose, tad atsiras ne vienas ar du, o trys konteineriai. Taigi mūsų pareiga yra surinkinėti atliekas ir laikytis grafiko, o gyventojų pareiga tinkamai jas rūšiuoti, t. y. mesti į tinkamą konteinerį.“

Nerimaujančius gyventojus, jog po metų vėl gali keistis tvarka ir vėl bus kokių nors neaiškumų, D. Šlapikas nuramino:

„Buitinių atliekų tvarkymo konkursas yra laimėtas ketveriems metams, o pakuotės atliekų – septyneriems. Žmonėms po kokių metų tikrai nebus vėl kažkokių pokyčių ir neaiškumų. Investicijos yra didelės, bus perkama labai daug konteinerių. Mums duotas ilgesnis laikotarpis, kad viskas susistyguotų ir darbas vyktų sklandžiai“, – kalbėjo pašnekovas ir dar kartą gyrė mūsų miestą:

„Kėdainiai tikrai pakankamai švarus, gerai besitvarkantis miestas. Tik dar šiek tiek trūksta pakuočių surinkimo infrastruktūros, skirtos privačių namų valdoms, kuri apima konteinerių plėtrą, atskirų srautų surinkimą ir, manau, kad ateityje jis bus tik dar tvarkingesnis.

O gyventojai, matydami, kad atliekos yra netinkamai tvarkomos ar turi kokių nors pastebėjimų, gali visada į mus kreiptis paskambinę telefonu 8 700 77 046 ar parašę el. laišką klientuaptarnavimas@ekonovus.lt. Daugiau informacijos ras užsukę į mūsų interneto puslapį www.ekonovus.lt.“

„Ekonovus“ – viena iš didžiausių ir sparčiausiai augančių atliekų tvarkymo įmonių Lietuvoje, dirbanti visoje šalyje. Įmonė teikia mišrių komunalinių atliekų, pakuočių atliekų, antrinių žaliavų, statybinių ir gamybinių atliekų tvarkymo, teritorijų priežiūros ir kitas paslaugas.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!