NAUJIENOS

Visos kategorijos
Indrė Saldytė iki šiol jaučia skaudžias avarijos, kurias sukėlė girtas policijos pareigūnas Lukas Tamošaitis, pasėkmes. Šioje byloje liudijęs politikas Saulius Sinickis teismui melavo.  / „Rinkos aikštės“ koliažas
  • NAUJIENOS
  • Ties riba
  • Tai, kad Kėdainių politikas apsimelavo, pranešė jau ir respublikinė televizija

Tai, kad Kėdainių politikas apsimelavo, pranešė jau ir respublikinė televizija

Parengta pagal laidos „KK2“ reportažą - 08:37 Balandžio 02d. 2021

Antradienio vakarą LNK televizijos „KK2“ laida parodė reportažą apie rezonansinę, prieš ketverius metus įvykusią avariją, kurios metu girtas Kėdainių policijos pareigūnas sukėlė avariją,  kurioje buvo sunkiai sužalota kraštietė Indrė Saldytė.

Televizija nenutylėjo ir apie buvusio policijos pareigūno, dabartinio vietos politiko Sauliaus Sinickio vaidmenį šioje byloje, kuris, duodamas parodymus teismui, melavo.

Greitį viršijo dvigubai

Indrės Saldytės gyvenimas pasikeitė per vieną naktį. Jauna, vos 24 metų mergina po darbo automobiliu vyko namo, pas savo mylimąjį, kai į jos mažutį „Opel Corsa“ automobilį įsirėžė dideliu greičiu atlėkęs girtas vairuotojas. Policininkas.

„Visa tai buvo vakare. Kaip dabar jau žinome, teismo nustatyta, kad girtas policijos pareigūnas su savo kolege, tiesiame kelyje miestelio teritorijoje lėkdamas dideliu greičiu, rėžėsi į mano automobilio galą.

Automobilis nuskrido į keletą medžių, vertėsi keletą kartų ant kelio ir liko gulėti ant stogo“, – pasakojo laidai nukentėjusi mergina.

Indrė patyrė didžiulius sužeidimus, avarijos metu buvo sužalotas veidas, sumaitotos kojos.

Girtas policijos pareigūnas, lėkdamas per Dotnuvos miestelį greitį viršijo daugiau nei du kartus – važiavo 115 km/h greičiu.

Visi policijos pareigūnai ir jo kolegos, o jis dar ir žinomas žmogus, mėgino jam (Lukui Tamošaičiui – red. past.) padėti, kitaip to negalima vertinti. Plius jis (Saulius Sinickis – red. past.) jau meluoja sakydamas, kad viską matė ir pareigūnai gerai atliko savo darbą. Jis negalėjo to matyti, nes jo ten nebuvo. I. Saldytė

Daugybiniai sužalojimai

„Buvo galvoje kirstinė žaizda, prie antakio, man reikėjo patirti 5 operacijas, kurias atliko Kėdainių ligoninėje. Ėmė gesti audiniai, teko daryti valymus, kojos nesugebėjo pačios išsidrenuoti, tad teko jas operuoti, kad būtų išvengta dar rimtesnių komplikacijų“, – kabėjo I. Saldytė.

Merginą iki šiol, nors nuo avarijos praėjo 4 metai, kamuoja atminties sutrikimai.

„Pirmieji padariniai, kurie buvo aiškūs nuo pat pradžių, tai buvo atminties stoka. Nes visgi 5 operacijas padaryti per nepilnas 2 savaites, tai sutikim, nėra mažai.

Kojos ir liko tokios pačios, nesidariau operacijų plastinių, neturiu galimybių pagerinti savo sveikatos būklę“,– sakė jauna moteris.

Gynė savus

Girtas vairavęs Kėdainių policijos vyriausiuoju postiniu dirbęs Lukas Tamošaitis ir jo kolegė nusprendė sprukti, palikę Indrę sunkiai sužalotą apvirtusioje mašinoje.

„Jis po eismo įvykio išlipo iš savo automobilio, tikriausiai žiūrėjo, kas bus su manimi“, – atsiminimais dalijosi nukentėjusioji.

Į įvykio vietą atvyko kiti pareigūnai. Jie pradėjo dangstyti kolegas. Avariją sukėlusiam Lukui Tamošaičiui net nebuvo patikrintas girtumas.

„Policijos pareigūnai, susirinkę savo daiktus, pasišalino iš eismo įvykio vietos, su kitų policijos pareigūnų pagalba ir buvo surastas žmogus, kuris prisiėmė atsakomybę.

Pareigūnai, kurie turėjo ginti, saugoti, padėti ištirti įvykį, darė viską, kad aš likčiau viena“, – atvirai sako I. Saldytė.

Įvykį matė liudininkai, Dotnuvos miestelio gyventojai. Jie paliudijo, kad automobilį vairavo policininkas Lukas Tamošaitis. Bet policijos tyrėja šių liudijimų nepriėmė – buvo rastas atpirkimo ožys, vietinis girtuoklėlis, nors avariją sukėlęs automobilis buvo registruotas Luko Tamošaičio vardu.

„Liudininkai yra nurodę, kad žiūrėkit, šis žmogus stovi, kuris išlipo iš automobilio, jis jį vairavo. Tai buvo pasakyta tiesiai policijos pareigūnei“, – pridūrė mergina.

Tokia buvo oficiali policijos versija: avariją sukėlė girtuoklėlis, kuris nei teisių turėjo, nei automobilio. Tokia informacija buvo pateikta žurnalistams, tokia spaudoje ir išspausdinta. Tačiau avarijos liudininkai kreipėsi į visuomenę ir bylą perėmė Kauno policijos pareigūnai.

„Žmonės patys parašė laišką ir papasakojo, kaip viskas buvo. Kėdainiečiai buvo nušalinti nuo bylos“, – sako Indrė.

Tik pilietiškų ir neabejingų dotnuviškių bei Kauno policijos pareigūnų dėka kaltieji buvo surasti ir nubausti.

Politikų „teisėjas“ melavo teismui

Bylai pasiekus teismą buvo nustatyta, kad prie vairo sėdėjo girtas pareigūnas, kolegos jį bandė išsukti. Policijos pareigūnas ir jį bandžiusi išsukti tyrėja buvo nuteisti ir nušalinti nuo pareigų.

Tarp nuteistųjų atsidūrė ir Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Saulius Sinickis.

Taip jau ėmė ir sutapo, kad buvęs policijos pareigūnas avarijos metu važiavo pro šalį. Ir liudijo, kad į Indrės automobilį atsitrenkė Dotnuvos pijokėlis.

„Visi policijos pareigūnai ir jo kolegos, o jis dar ir žinomas žmogus, mėgino jam (Lukui Tamošaičiui – red. past.) padėti, kitaip to negalima vertinti.

Plius jis (Saulius Sinickis – red. past.) jau meluoja sakydamas, kad viską matė ir pareigūnai gerai atliko savo darbą. Jis negalėjo to matyti, nes jo ten nebuvo“, – tikina nukentėjusioji.

Saulius Sinickis – ne šiaip Kėdainių tarybos narys, o Etikos komisijos pirmininkas. Kolegos pasakoja, kad per Etikos komisijos posėdžius prasižengusius kolegas tarkavo kaip tikras teisėjas.

„Man buvo naujiena, kad jis aplamai figūravo šitoje byloje ir dabar, kai paaiškėjo, kad jis teismui melavo, na, tai man lengvas šokas buvo.

Žmogus dvejus metus šitoj taryboj eina Etikos komisijos pirmininko pareigas, kiekvieną Etikos posėdį auklėja kitus tarybos narius, moko kaip gyventi...“ – kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, kuris pats ne kartą S. Sinickio buvo auklėtas. 

Bylinėjasi

Rezonansinė byla iš darbo išvertė keturis pareigūnus, o nukentėjusioji iki šiol bylinėjasi su policija.

„Neva man turėtų pakakti, kad buvo atleisti keturi pareigūnai. Tai reiškia, kad man nebeturi būti jokių išgyvenimų, aš nebesapnuoju to, negalvoju, nepatiriu išlaidų – niekas su manimi nevyksta“, – guodėsi nukentėjusioji.

Ar tikrai ginti, saugoti, padėti?

18 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!