NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Asociatyvi BNS (Juliaus Kalinsko) nuotr.

Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 09:33 Vasario 11d. 2020

„Rinkos aikštės“ skaitytoja, susisiekusi su redakcija, skundėsi ir norėjo sužinoti, kodėl Rasos ir Chemikų gatvėse teka toks kalkėtas vanduo. Moteris guodėsi, kad kone trečdalis arbatinuko – vien kalkės. 

„Nebūtų taip apmaudu, jei bent kaina už vandenį būtų padori, o dabar mokame vos ne brangiausiai visoje šalyje“, – piktinosi skaitytoja.

UAB „Kėdainių vandenys“ technikos direktorius Romualdas Gailiūnas teigia, kad įmonė patiria nemažus nuostolius dėl nesąžiningų gyventojų. / Asmeninio archyvo nuotr. Su kaltinimais nesutinka

Atsakydamas į tokį kėdainietės skundą „Kėdainių vandenų“ technikos direktorius Romualdas Gailiūnas teigė, jog šiuo metu jokių darbų, dėl kurių vanduo galėtų būti toks kalkėtas, nevykdoma.

„Nežinau, kodėl vanduo toks kalkėtas. Į minėtas gatves vanduo eina iš tų pačių įrenginių, kaip ir visur. Todėl ten kitoks būti negali, – įsitikinęs vienas iš įmonės vadovų. – Vieną kartą buvo užsuktas vanduo, nes keitė sklendes, tai kažkuriuo momentu galėjo būti daugiau geležies ar kalkių, bet tai buvo labai trumpalaikis, vienkartinis atvejis. Daugiau niekas nesikeitė – nei vandens kokybė, nei dar kas nors. Mes nuolat atliekame tyrimus.“

Su jau minėtu skundu, kodėl vandens kaina Kėdainiuose yra viena iš didžiausių šalyje, R. Gailiūnas taip pat nesutinka.

„Dėl kainos su skaitytoja nesutikčiau, nes šaltas vanduo nuo šių metų vienu centu atpigo ir nelabai suprantu, ką reiškia brangiausiai. „Kėdainių vanduo“ su nuotekomis iš 64 vandens tiekimo įmonių yra per vidurį, t.y. apie 30 vietą. Tai nelabai žinau, kaip čia paaiškinti, kodėl jis yra brangiausias“, – stebėjosi įmonės technikos direktorius.

Siūlo daugiau naudoti

„Ar yra tikimybė, kad ateityje dar pigs?“ – klausėme pašnekovo.

„Sunku pasakyti, kaip bus. Norint, kad pigtų, reikėtų, kad didėtų sunaudojamo vandens kiekis. Kuo daugiau naudoja elektros, vandens ar kitų dalykų, tada ta kaina ir mažėja. Labiausiai priklauso nuo energetinio ištekliaus: jeigu elektra brangsta arba pinga, taip pat jeigu darbuotojų atlyginimai mažėja, didėja arba išlieka tokie pat, mažėja arba didėja išteklių mokestis, taršos mokestį. Žodžiu, kad pigs tikriausiai pasakyti negalima, bet kad nebrangs ir išliks toks pat, tai tikimybė yra“,– kalbėjo R. Gailiūnas. 

Kaip vieną iš priežasčių, kodėl vandens kaina negali mažėti, jis įvardijo patiriamus nuostolius.

„Vanduo kažkur prapuola. Akivaizdu, kad nėra visi žmonės sąžiningi. Kažkas kažkur pasidaręs gal kokių kranų ar dar kažko – sunku pasakyti, kaip ten yra iš tikrųjų“, – svarstė „Kėdainių vandenys“ atstovas. 

Mes netgi gavę informacijos apie veltui bėgantį vandenį ar trūkusias trasas žmonėms išmokėtume premijas už tai, kad jie informuoja. Romualdas Gailiūnas

Jo teigimu, kai sumažės tokie nuostoliai, tada galima tikėtis ir kainų mažėjimo. 

„Mes nuolatos restauruojam, remontuojam, keičiam, atnaujinam, kreipiamės ir į žmonių sąmoningumą. Tarkim, būna situacijų, kai žmonės mato, kad vanduo kažkur bėga, nes trūkusi trasa. Babėnuose buvo situacija, kai tris savaites bėgo vanduo, o šalia gyvenantis žmogus nesugebėjo mums apie tai pranešti. Jeigu žmonės būtų aktyvūs, pamatę kažkur, kad bėga vanduo, iš karto pasakytų, mažėtų nuostoliai, tai ir kaina tada pradėtų mažėti“, – sakė R. Gailiūnas. 

Siūlo premijas

Siekiant, kad žmonės būtų aktyvesni ir sąžiningesni, pasak technikos direktoriaus, už pagalbą, mažinant nuostolius numatoma skirti ir pinigines premijas.

„Mes netgi gavę informacijos apie veltui bėgantį vandenį ar trūkusias trasas žmonėms išmokėtume premijas už tai, kad jie informuoja. Vanduo vis dėlto yra Lietuvos turtas ir jį reikia tausoti, – apie žmonių skatinimą pasakojo R. Gailiūnas. – Dabar tokių premijų nėra numatyta, bet jos būtų tokios vienkartinės, jeigu pamatę kokią avariją žmonės suskubtų apie ją pranešti. Aišku, tūkstančių už tai negalėtume mokėti, bet penkiasdešimt ar šimtą eurų išmokėtume, priklausomai nuo situacijos.“

Išaiškėjus tokiam atvejui, kad kas nors yra nesąžiningai įsirengęs kokį kranelį, anot įmonės technikos direktoriaus, jis iš karto būtų tiriamas.

„Būtų sudaryta komisija, važiuotume, žiūrėtume. Neleistume nei vienos dienos, gavę informaciją, kad toliau tuo būtų naudojamasi, – užtikrino R. Gailiūnas. – Aišku, asmuo, pranešęs apie tokį sukčiavimą, būtų premijuojamas.“

8 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Pareigūnų automobilis sutrukdė eismui

SKAITYTOJAI DALINASI
13:07 Rugsėjo 07d. 2020
img

Žemaitės kvartalo gyventojai nenori konteinerių po langais

SKAITYTOJAI DALINASI
10:19 Rugpjūčio 07d. 2020
img

Gandrams kelias į lizdą – užtvertas

SKAITYTOJAI DALINASI
13:45 Balandžio 09d. 2020
img

Paštas siuntas saugos visą karantino laiką

SKAITYTOJAI DALINASI
10:03 Balandžio 08d. 2020
img

Savivaldybė su dviratininko skundu nesutinka

SKAITYTOJAI DALINASI
09:46 Sausio 20d. 2020
img

Nusiskundimai vilniečių įmone nesiliauja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:00 Lapkričio 12d. 2019
img

Svetimo miesto netausoja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:24 Spalio 28d. 2019
img

Kiek dar džiaugsimės miesto fontanais?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Spalio 24d. 2019
img

Konteinerį sudegino, kada bus naujas – neaišku

SKAITYTOJAI DALINASI
14:45 Spalio 20d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!