NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainietė siekia informuoti visuomenę apie tai, jog įvairiose miesto vietose, kuriose vedžiojami keturkojai, yra primėtyta nuodų, mirtinai pavojingų gyvūnų sveikatai.  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Karšta linija: skaudi netektis ir raginimas būti atidesniems

Judita GAIŽIUVIENĖ - 08:50 Kovo 30d. 2020

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi prieš kurį laiką itin skaudžią augintinio netektį išgyvenusi kėdainietė ir prašė informuoti visuomenę apie tai, jog įvairiose miesto vietose, kuriose vedžiojami keturkojai, yra primėtyta nuodų, mirtinai pavojingų gyvūnų sveikatai.

Apsinuodijo pasivaikščiojimo metu

„Iki itin skaudžios mūsų visai šeimai netekties visuomet savo mylimą augintinį vedžiodavome Gegučių miesto parke esančiame voljere arba šalia „Atžalyno“ gimnazijos. Prieš kelias savaites po pasivaikščiojimų šiose vietose vieną dieną tiesiog ėmėme ir netekome savo šunelio.

Paskutinį kartą jau sutemus augintinis buvo išvestas pasivaikščioti prie „Atžalyno“. Kadangi jau buvo tamsu, dukra negalėjo pastebėti, kad šuo būtų ką nors suėdęs... Po kurio laiko namuose jam stipriai pakriko sveikata, naktį išvežėme į Kauną, tačiau bandymai atgaivinti mylimą augintinį buvo bevaisiai.

Veterinarijos gydytojas 99 proc. užtikrino, jog šuo mirė užvalgęs nuodų. Kokie tai nuodai, pasakyti negalėjo, nes atsisakėme daryti skrodimą.

Nežinau, kodėl žmonės taip elgiasi... Gal per televiziją prisižiūri, kaip didmiesčiuose nuodijami keturkojai, ir vėliau nusprendžia tokią siaubingą praktiką pritaikyti ir Kėdainiuose?

Esu girdėjusi, jog būta ir daugiau tokių apsinuodijimo atvejų po pasivaikščiojimų Nevėžio pakrantėmis ar šalia „Vaivorykštės“ tilto, tačiau ar keturkojai išgyveno, nežinau.

Labai norime informuoti kėdainiečius būti itin atsargiems ir atidžiai saugoti savo augintinius, nes netekti geriausio šeimos draugo bei nario yra labai skaudu, taip pat norime paprašyti žmonių bent lašelio žmogiškumo, nes tokie dalykai dėtis mūsų mieste tikrai negali“, – kalbėjo moteris.

Labai norime informuoti kėdainiečius būti itin atsargiems ir atidžiai saugoti savo augintinius, nes netekti geriausio šeimos draugo bei nario yra labai skaudu. Kėdainietė

Elkimės atsakingai

Kėdainietė taip pat pasiskundė, jog minėtame Gegučių miesto parkelyje nuolat yra vedžiojamas palaidas vilkinis šuo, keliantis baimę ne vienam aplinkiniui.

„Ketinu kreiptis į policiją dėl šuns vedžiojimo parkelyje be pavadžio. Išeiti iš voljero negali, tad ateini iki parko, apsižvalgai ir išeini arba užsidarai voljere ir lauki, kol šeimininkas su augintiniu pasišalins. Elkimės atsakingai, būkime draugiški ir supratingi vieni kitiems“, – ragino moteris.

Gresia baudos

Gyvūnų laikymo taisyklės aiškiai nurodo, kad šunis galima vedžioti tik su pavadėliu.

„Viešosiose vietose, taip pat ir miesto parke, šunis privaloma vedžioti su pavadėliu. Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklių 34 punkte nurodyta, kad šuo gali būti be pavadėlio tik uždaroje gyvūnų vedžiojimo aikštelėje ir tik tada, kai šuns laikytojas gali užtikrinti, kad šuo nekels grėsmės kitiems gyvūnams ir žmonėms bei nepabėgs iš aikštelės. Pamačius netinkamai vedžiojamą šunį, žmonės gali kviesti policiją arba kreiptis į Kėdainių rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrių. Taip pat reiktų tai užfiksuoti kaip įrodymą – nufotografuoti arba nufilmuoti.

Augintinių vedžiojimo tvarka viešosiose vietose yra nustatyta Taisyklėse – šunys turi būti vedžiojami įrengtose gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jos yra, kitais atvejais – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Asmenys visose vietose privalo surinkti šunų paliekamus ekskrementus ir kitus teršalus. Šunį vedantis asmuo turi užtikrinti, kad šuo nekeltų grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Taip pat asmenims draudžiama vesti ar eiti su gyvūnais teritorijose, patalpose ir kitose vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu, vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose.

Už Taisyklių reikalavimų nesilaikymą arba pažeidimą vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 str. yra numatyta administracinė atsakomybė – bauda iki 550 eurų“, – informavo Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Žydrė Krivičienė.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Pareigūnų automobilis sutrukdė eismui

SKAITYTOJAI DALINASI
13:07 Rugsėjo 07d. 2020
img

Žemaitės kvartalo gyventojai nenori konteinerių po langais

SKAITYTOJAI DALINASI
10:19 Rugpjūčio 07d. 2020
img

Gandrams kelias į lizdą – užtvertas

SKAITYTOJAI DALINASI
13:45 Balandžio 09d. 2020
img

Paštas siuntas saugos visą karantino laiką

SKAITYTOJAI DALINASI
10:03 Balandžio 08d. 2020
img

Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:33 Vasario 11d. 2020
img

Savivaldybė su dviratininko skundu nesutinka

SKAITYTOJAI DALINASI
09:46 Sausio 20d. 2020
img

Nusiskundimai vilniečių įmone nesiliauja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:00 Lapkričio 12d. 2019
img

Svetimo miesto netausoja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:24 Spalio 28d. 2019
img

Kiek dar džiaugsimės miesto fontanais?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Spalio 24d. 2019
img

Konteinerį sudegino, kada bus naujas – neaišku

SKAITYTOJAI DALINASI
14:45 Spalio 20d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!