NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / „Rinkos aikštės“ koliažas

Ir vėl pažliugę žvyrkeliai

Kristina MIRVIENĖ - 09:32 Spalio 18d. 2019

„Rinkos aikštės“ redakciją, kaip ir kiekvieną rudenį, šiemet ir vėl pasiekė neapsikentusių kraštiečių skambučiai dėl pažliugusių rajono žvyrkelių.

Šį kartą sunkia kelione į namus skundėsi Josvainių seniūnijos Plaktinių kaimo gyventoja Larisa. Moteris bėdojo, kad gyventojų prašymai bent kiek aptvarkyti sunkiai pravažiuojamą kelią nuėjo perniek – žmonės ir toliau priversti link savo sodybų bildėti per duobes.

Šis Josvainių seniūnijos Plaktinių kaimo kelias šiemet, anot seniūno, greideriu buvo lygintas jau maždaug keturis kartus. / Skaitytojos nuotr.Neapsikentė

„Žinokit jau neįmanoma! Žinau, kad žmonės skundžiasi prastai tvarkomai žvyrkeliais, bet tokio kelio kaip pas mus, Plaktinių kaime, manau, dar reikėtų gerai paieškoti. Tai yra kažkoks siaubas!

Aš neatsimenu, kada šis žvyrkelis greiderį yra matęs. Per Plaktinius einantis kelias, vedantis iš Vainikų kaimo Josvainių link, galima sakyti, praktiškai nėra prižiūrimas.

Jis beveik visada yra prastos būklės, o dabar, kai palijo, jis tapo apskritai tragiškos būklės – duobė ant duobės ir nieko daugiau. Baisu jau net ir su mašina važiuoti tokiu keliu – didžiulėse ir giliose balose stovi vanduo, juokaujame, kad jau turbūt reikės valtis įsigyti. 

Suprantu, kad Plaktinių kaimas maža gyvenvietė, sodybų čia vos kelios ir galbūt dėl to į mūsų prašymus tvarkyti kelią nėra atsižvelgiama. Tačiau noriu pastebėti, kad šiuo keliu važinėjame ne tik mes, plaktiniečiai, bet  ir josvainiečiai, Vainikų kaimo gyventojai bei kiti.

Ir jei tik orai sausesni, eismas šiuo keliu kaipmat atgyja, nes į Vainikų kaimo gyventojams Josvainius šiuo keliu pasiekti yra kur kas arčiau.

Šiuo keliu važinėjame ne tik mes, plaktiniečiai, bet  ir josvainiečiai, Vainikų kaimo gyventojai bei kiti. Larisa

Dar viena bėda su šiuo keliu yra ta, kad juo zuja nemažai sunkiasvorio transporto. Dėl ūkininkų ir jų technikos viskas aišku, jie čia dirba, jie čia ir važinėja, retkarčiais prabraukia kelią, kad tos duobės bent kiek užsilygintų.

Žmonės, norintys gerokai trumpesniu keliu nukakti iš Josvainių į Vainikus, turi įveikti nemenkomis balomis bei duobėmis nusėtą žvyrkelį. / Larisos Jarašūnienės nuotr.Tačiau problema dar ir tame, kad iš netoliese esančio Paliepių žvyro karjero šiuo keliu nuolat važinėja 30 tonų sunkvežimiai, kurie dar labiau išmala kelią ir pablogina jo būklę.

Daugybę kartų seniūno prašėme, kad tvarkytų šitą kelią, kad pakeltų, kad papiltų žvyro. Jis mums vis aiškina, kad nėra lėšų. Prašėm, kad pastatytų ženklą neleidžiantį važinėti daugiatonėm mašinom, jis sako, kad negali išsikovoti tokio ženklo pastatymo.

Šis žvyrkelis visada yra prastos būklės, tačiau koks jis yra dabar – jau yra visiškai nenormalu. Kodėl nėra nieko daroma jo būklei bent kiek pagerinti? Jau nusibodo prašyti, kentėti ir kasdien baisiu keliu važinėti“, – emocingai pasakoja ponia Larisa.

Greideriuoja 

Dėl Plaktinių kaimo gyventojos bėdos komentaro kreipėmės į Josvainių seniūnijos seniūną. Vos išgirdęs problemą jis pabrėžė, kad ne visi moters teiginiai atitinka tikrovę.

„Tikiu, kad šis žvyrkelis šiuo metu nėra geros būklės. Dabar daug žvyrkelių pažliugę, balomis nusėti, nes lijo. Tačiau, kad kelias į Plaktinius nėra greideriuojamas, tai tikrai netiesa. Šiemet jį greideriavome jau kokius 4 kartus turbūt. 

Dabar praneša geresnius orus, kiek pradžius ir galėsime vėl greideriuoti žvyrkelius, ne vien šis Plaktinių žvyrkelis yra pablogėjusios būklės po lietaus. 

O moters pasiūlymas, kad reikėtų uždrausti sunkiasvorių transporto priemonių judėjimą šiuo keliu, nėra taip lengvai įgyvendinamas, tai sudėtinga procedūra, be to, ir ūkininkams nemažai problemų sukeltų tokie apribojimai.

Šiaip šiuo keliu besiskundžiantys žmonės žvyrkeliu gali ir nevažiuoti, juk yra asfaltuotas kelias link Vainikų, o kad jis keletą kilometrų ilgesnis, manau, nieko tokio, geriau daugiau pavažiuoti asfaltuotu keliu nei žvyrkeliu. O pačiuose Plaktiniuose tėra pora gyventojų.

Todėl artimiausiu metu dėl minėto žvyrkelio jokių didelių permainų nenumatoma – greideriuosime jį kaip ir kasmet – po maždaug 6 kartus. O daugiau ką ten bepadarysi? Ten yra beveik 4 km žvyrkelio, reikia didelių investicijų, kad būtų sutvarkyta iš pagrindų“, – komentuoja Josvainių seniūnas Algimantas Sirvydas.

4 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Pareigūnų automobilis sutrukdė eismui

SKAITYTOJAI DALINASI
13:07 Rugsėjo 07d. 2020
img

Žemaitės kvartalo gyventojai nenori konteinerių po langais

SKAITYTOJAI DALINASI
10:19 Rugpjūčio 07d. 2020
img

Gandrams kelias į lizdą – užtvertas

SKAITYTOJAI DALINASI
13:45 Balandžio 09d. 2020
img

Paštas siuntas saugos visą karantino laiką

SKAITYTOJAI DALINASI
10:03 Balandžio 08d. 2020
img

Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:33 Vasario 11d. 2020
img

Savivaldybė su dviratininko skundu nesutinka

SKAITYTOJAI DALINASI
09:46 Sausio 20d. 2020
img

Nusiskundimai vilniečių įmone nesiliauja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:00 Lapkričio 12d. 2019
img

Svetimo miesto netausoja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:24 Spalio 28d. 2019
img

Kiek dar džiaugsimės miesto fontanais?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Spalio 24d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!