NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Gandrams kelias į lizdą – užtvertas

Eglė KUKTIENĖ - 13:45 Balandžio 09d. 2020

Laimė, kad tokiu sunkiu laikotarpiu žmonės nepamiršta rūpintis ne tik savimi, bet ir silpnesniais už save. Štai Macgalių kaimo gyventojas Albinas nerimauja dėl gandrų. Pastarieji ilgus metus įsikūrę jauniklius veda ir vasaras leidžia prie kelio augančiame ąžuole, tačiau šiemet kelias į lizdą jiems – užkirstas. Ar ateis jiems kažkas į pagalbą? 

Uždengė šakos

Albinas pasakoja, kad į lizdą gandrams kelią užtvėrė ne kas kita, o... pats medis. 

Augdami aukštyn ūgliai sudarė barjerą, ir paukščiai nebegali nutūpti lizde. Tam, kad gandrai vėl galėtų grįžti namo, daug nereikia – tiesiog nugenėti šakas, bet pats Albinas, būdamas garbaus amžiaus, jau negali to padaryti.

„Prašiau seniūno, jau daugiau kaip pusę metų, kad tą medį nugenėtų. Jau gal tris kartus prašiau. Mano vaikas nugenėdavo, bet jis pasimirė, o aš pats jau amžiuje, negaliu nugenėti. Bandžiau kopėčias pastatyti, pasilipti, bet galva svaigsta – bijau.

Gandralizdis ant ąžuolo, šakos į viršų užaugo ir viskas, nėra kaip gandrams įskristi. Jau porą kartų gandrai atskridę ratus suko, taikėsi tūpti, bet negalėjo.

Žadėjo žadėjo seniūnas, sakė bokštelį atsiųs ir nugenės, bet lig šiol ir neatvažiavo. Anksčiau šlapia buvo, dabar jau sausa, gali privažiuoti“, – svarstė vyras. 

Nepamiršo

Tuo tarpu Josvainių seniūnas Algimantas Sirvydas sakėsi tikrai nepamiršęs gandrų, tiesiog seniūnija neturi savo bokštelio, maža to, ilgą laiką buvo pernelyg šlapia ir su bokšteliu privažiuoti prie ąžuolo tiesiog nebūtų pavykę.

„Žinau tą situaciją tikrai. Tiesiog neturėjome bokštelio. 

Greitu metu mes bokštelį nuomosimės, na, žadėjo, kad atvažiuos. 

Vien, kad porą šakų nugenėti – nesamdysime juk bokštelio. Bet dabar darbų prisikaupė daugiau, reikia ir šviestuvų keletą pakeisti, tai bent pusdieniui bokštelį nusamdysime ir kartu nuvažiuosime šakas nugenėti, kad tie gandrai galėtų į lizdą nutūpti.

Tikrai ką nors sugalvosime, nepamiršau, esu užsirašęs. Tik kad ir orai anksčiau neleido – bokštelio į balas juk neatvarysi, reikėjo laukti, kol pradžius“, – ramino A. Sirvydas.  

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Pareigūnų automobilis sutrukdė eismui

SKAITYTOJAI DALINASI
13:07 Rugsėjo 07d. 2020
img

Žemaitės kvartalo gyventojai nenori konteinerių po langais

SKAITYTOJAI DALINASI
10:19 Rugpjūčio 07d. 2020
img

Paštas siuntas saugos visą karantino laiką

SKAITYTOJAI DALINASI
10:03 Balandžio 08d. 2020
img

Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:33 Vasario 11d. 2020
img

Savivaldybė su dviratininko skundu nesutinka

SKAITYTOJAI DALINASI
09:46 Sausio 20d. 2020
img

Nusiskundimai vilniečių įmone nesiliauja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:00 Lapkričio 12d. 2019
img

Svetimo miesto netausoja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:24 Spalio 28d. 2019
img

Kiek dar džiaugsimės miesto fontanais?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Spalio 24d. 2019
img

Konteinerį sudegino, kada bus naujas – neaišku

SKAITYTOJAI DALINASI
14:45 Spalio 20d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!