NAUJIENOS

Visos kategorijos
Žemaitės gatvės gyventojai siekia, kad šie konteineriai būtų pastatyti atokiau nuo jų kiemo ir namų.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Žemaitės kvartalo gyventojai nenori konteinerių po langais

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 10:19 Rugpjūčio 07d. 2020

„Rinkos aikštė“ sulaukė Žemaitės kvartalo gyventojų laiško, kuriame jie, surinkę parašus, ketina protestuoti prieš konteinerių įrengimą viename Žemaitės gatvės kiemų. Tuo metu savivaldybė atkerta, kad konteneriai įrengiami laikantis visų reikalavimų, o projektą pristačius bendruomenei nebuvo sulaukta jokių pastabų dėl bendro naudojimo konteinerių aikštelės vietos.

Rinko parašus

Žemaitės gatvės gyventojas Petras surinko dalies Žemaitės gatvės 18-ojo, 20-ojo, 22-ojo ir 26-ojo daugiabučių namų gyventojų parašus, kuriuose prašoma šių namų teritorijoje (kieme) neįrengti buitinių atliekų konteinerių aikštelės.

Savivaldybė atkerta, kad konteneriai įrengiami laikantis visų reikalavimų, o projektą pristačius bendruomenei nebuvo sulaukta jokių pastabų dėl bendro naudojimo konteinerių aikštelės vietos. Aut. past.

„Ir parašus surinkau, ir į savivaldybė kreipiausi. Dauguma žmonių nenori kieme tų konteinerių. Juk šiukšles čia mes visų penkių mūsų daugiabučių gyventojai, tos šiukšlės bus po langais. Kas rytą atvažiuos šiukšliavežis, o jam apsisukti čia nėra kur – pilni kiemai automobilių.

Ar negalima būtų konteinerių aikštelės įrengti kur nors nuošaliau, nenorime mes kieme tos aikštelės, nes kiemas ir taip užgrūstas. Tai įrengus bus dar baisiau, nebus kur apsisukti“, – dėstė žurnalistą į savo kiemą pasikvietęs kėdainietis Petras.  

Pagal reikalavimus

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Kėdainių rajono savivaldybe. Mero patarėja Jorūnė Liutkienė informavo, kad bendro naudojimo komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteineriai bus statomi vadovaujantis „Daugiabučių namų kvartalų kompleksinio atnaujinimo Kėdainių mieste (II etapo) projektu (teritorijos, apribotos J. Basanavičiaus, Žemaitės, ir Tilto g. sutvarkymas).

„Minėtas projektas 2018 m. birželio 18 d. buvo pristatytas daugiabučių namų bendrijų pirmininkams ir/ar gyventojams – nebuvo sulaukta jokių pastabų dėl bendro naudojimo konteinerių aikštelės vietos.

Rengiant projektą buvo vadovaujamasi Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. D1-857 „Dėl minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų patvirtinimo“ 91.6. punktu „aikštelė turi būti įrengta ne mažesniu kaip 10 m atstumu nuo pastato langų ir (ar) durų.

Šios aikštelės įrengimo atstumas gali būti mažinamas, bet ne arčiau kaip iki 5 m nuo pastato langų ir (ar) durų tik gavus visų nekilnojamojo turto objekto savininkų ar jų įgaliotų asmenų,  kuriems, įrengus komunalinių atliekų konteinerių aikštelę, atstumas bus mažesnis kaip 10 m nuo pastato langų ir durų, sutikimą“.

Bendro naudojimo aikštelės vieta nebus keičiama“, – atsakymą gyventojams pateikė J. Liutkienė.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Pareigūnų automobilis sutrukdė eismui

SKAITYTOJAI DALINASI
13:07 Rugsėjo 07d. 2020
img

Gandrams kelias į lizdą – užtvertas

SKAITYTOJAI DALINASI
13:45 Balandžio 09d. 2020
img

Paštas siuntas saugos visą karantino laiką

SKAITYTOJAI DALINASI
10:03 Balandžio 08d. 2020
img

Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:33 Vasario 11d. 2020
img

Savivaldybė su dviratininko skundu nesutinka

SKAITYTOJAI DALINASI
09:46 Sausio 20d. 2020
img

Nusiskundimai vilniečių įmone nesiliauja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:00 Lapkričio 12d. 2019
img

Svetimo miesto netausoja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:24 Spalio 28d. 2019
img

Kiek dar džiaugsimės miesto fontanais?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Spalio 24d. 2019
img

Konteinerį sudegino, kada bus naujas – neaišku

SKAITYTOJAI DALINASI
14:45 Spalio 20d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!