NAUJIENOS

Visos kategorijos
Pagal verslo liudijimą ar individualią veiklą dirbantys asmenys už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą 2019 metais moka 15,00 Eur per metus.  / BNS (Irmanto Gelūno) nuotr.

Darbuotojų skaičius lemia mokesčio sumą

Džestina BORODINAITĖ - 10:13 Kovo 19d. 2019

Pastaraisiais metais ne kartą gvildenta rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą tema ne visiems dar gerai įsisavinta.

Į „Rinkos aikštės“ redakciją besikreipusią kėdainietę prekybininkę Danutę vis neramina, rodos, visai paprastas klausimas: „Kokia Kėdainių rajone yra taikoma metinė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą pagal verslo liudijimą dirbantiems prekybininkams?“

Sumokėjo 25 eurus

„Praėjusiais metais už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą sumokėjau 25 eurų mokestį.

Tuo tarpu visai šalia manęs tokios pačios kategorijos maisto produktais prekyba užsiimanti moteris už minėtąsias paslaugas gavo 12,50 euro sąskaitą.

Šie sumų skirtumai privertė susimąstyti ir paskatino ieškoti atsakymo į klausimą: „O kodėl?“, – tipiniu pavyzdžiu pasidalijo Danutė ir, dvejodama, kodėl mokesčio sumos taip neadekvačiai skiriasi, prisipažino nesuprantanti situacijos.

Moka ir už darbuotoją

Kėdainių rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus aplinkos gerinimo specialistė Lina Zopelienė pabrėžė, kad Kėdainių rajono gyventojas, dirbantis pagal verslo liudijimą ar vykdantis individualią veiklą, 2018 metais moka už save, kaip už dirbantį asmenį 12,50 euro per metus.

„Metinė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Kėdainių rajone įmonėms, įstaigoms, organizacijoms yra apskaičiuojama atsižvelgiant į veiklos pobūdį ir vidutinį metinį darbuotojų skaičių, o asmenims, vykdantiems veiklą pagal verslo liudijimą – verslo liudijimo turėtojui ar individualios veiklos turėtojui, kuriam gali būti pateikta sąskaita ir už dirbančiuosius (samdomus darbuotojus)“, – informuoja specialistė ir pateikia metinius šių metų mokesčių dydžius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mūsų rajone.

Mokesčių dydžiai

„Vadovaujantis Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 15 d. sprendimo Nr. TS-19 3 priedu, prekybą vykdantys ir/arba maitinimo paslaugas teikiantys juridiniai asmenys (parduotuvės, barai, restoranai, turgavietės-paviljonai ir kiti panašia veikla užsiimantys juridiniai asmenys) metinę vietinę rinkliavą 2019 metais moka 69,00 Eur/darbuotojas/metai.

Juridiniai asmenys, vykdantys ne maisto prekių prekybą, moka 30,00 Eur/darbuotojas/metai.

Įstaigos, įmonės ir organizacijos bei asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą ar individualią veiklą, moka 15,00 Eur/darbuotojas/metai“, – duomenis pateikia L. Zopelienė.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Pareigūnų automobilis sutrukdė eismui

SKAITYTOJAI DALINASI
13:07 Rugsėjo 07d. 2020
img

Žemaitės kvartalo gyventojai nenori konteinerių po langais

SKAITYTOJAI DALINASI
10:19 Rugpjūčio 07d. 2020
img

Gandrams kelias į lizdą – užtvertas

SKAITYTOJAI DALINASI
13:45 Balandžio 09d. 2020
img

Paštas siuntas saugos visą karantino laiką

SKAITYTOJAI DALINASI
10:03 Balandžio 08d. 2020
img

Kodėl vanduo kalkėtas ir brangus?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:33 Vasario 11d. 2020
img

Savivaldybė su dviratininko skundu nesutinka

SKAITYTOJAI DALINASI
09:46 Sausio 20d. 2020
img

Nusiskundimai vilniečių įmone nesiliauja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:00 Lapkričio 12d. 2019
img

Svetimo miesto netausoja

SKAITYTOJAI DALINASI
09:24 Spalio 28d. 2019
img

Kiek dar džiaugsimės miesto fontanais?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:42 Spalio 24d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!