NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Organizatorių nuotr.

Užbaigė projektą „Augu su knyga“

Anželika Ševčiukienė, Kėdainių m. lopšelio-darželio „Puriena“ mokytoja - 14:36 Vasario 17d. 2021

Dar praėjusių metų sausio mėnesį lopšelyje-darželyje „Puriena“ pradėjome įgyvendinti projektą „Augu su knyga“ su 3–4 metų vaikais. Projekto tikslas – ugdyti vaiko pagarbą knygai, skatinti šeimas atrasti laiko pabūti kartu su vaikais skaitant.

Viso projekto metu ugdytiniai buvo skatinami susipažinti su įvairių autorių pasakomis, vartyti knygas, jomis domėtis, klausytis skaitomo teksto. Taip buvo ugdomas vaikų kūrybiškumas, pagarba knygai, buvo turtinama vaikų pažinimo kompetencija.

Kas mėnesį – vis su nauja knygelė

Projekto metu buvo siekiama perskaityti kuo įvairesnių ir įdomesnių tekstų, atitinkančių vaikų amžių. Tobulėjo vaikų šnekamoji kalba drąsiai išsakant mintis, įvardinant jausmus, lavėjo fantazija.

Ugdytiniai buvo supažindinti su 2020 m. kalendoriumi, kuris sudarytas iš įvairių autorių ir jų išleistų knygelių nuotraukų. Kas mėnesį susipažinome vis su nauja knygele, jos autoriumi. Analizavome knygelių turinį, pasinerdavome į įvairius nuotykius, naujas planetas, negyvenamas salas, džiaugsmus ir negandas. Atlikome įvairias veiklas gamtoje, tyrinėjome, stebėjome ir kt.

Vaikai kartu su tėveliais pratęsdavo nuotykius namuose – susipažino su gamta, miške ieškojo gyvūnų pėdsakų, stebėjo kur yra paukščių lizdai, ieškojo įvairių pavasario gėlių, vabaliukų...

Ką reiškia turėti draugą

Išmokome padėti draugui bėdoje – kai turi draugų, nieko gali nebijoti. Aptarėme su vaikais, ką reiškia turėti draugą, koks jausmas kai jo neturi, gaminome savo draugams mažas dovanėles...

Patiko vaikams ir pamokančios knygelės, kad negražu tingėti, kad reikia tvarkytis savo kambarį, sudėti žaisliukus į vietą, praustis, valytis dantukus, sulankstyti savo rūbelius, draugauti su kitais vaikais, dalintis žaislais ir t. t.

Vaikai noriai pasakojo apie savo atliekamus darbelius. Džiugių emocijų suteikė ir iškritęs sniegas gegužės mėnesį – ir besmegenį nulipdyti galėjo...

Vaikams patiko klausytis ir keistų istorijų, patys kūrėme keistas pasakas. Iš būrio vaikų vienas pradėdavo sekti savo išgalvotą istoriją, kiti pridėdavo po sakinį – gaudavosi spalvinga ir juokinga pasaka. Tai suteikė vaikams daug teigiamų emocijų, juoko, lavino vaizduotę...

Pasikvietė į svečius

Vasara dovanoja daugybę įspūdžių, nuotykių, pasakų, kurias kuriame patys arba prisimename seniai skaitytas. Tęsiant projektą  „Augu su knyga“ į svečius pasikvietėme „Zuikučių“ grupės vaikus „Knygų rytmečiui“.

Nuostabi „Purienos“ aplinka dovanoja daug galimybių improvizacijai. Gaivus vasaros rytas suteikė galimybę pabendrauti visiems lauke. Mokytoja Evelina Rajunčienė, panaudodama sukurtas teatro lėles, sekė mėgstamą vaikų pasaką „Katinėlis ir gaidelis“ „Bitučių“ ir „Zuikučių“ gr. ugdytiniams.

Į pasakos improvizaciją įsitraukė ir vaikai – visi drauge ne tik papildė visiems gerai žinomą istoriją, bet ir sukūrė pradžią naujai pasakai apie vilką.

Rinko labiausiai patikusią knygą

Grupėje išmokome gerbti ir mylėti savo turimas knygeles. Ugdytiniai, norėdami ,,paskaityti“ knygas, žaidė savo sukurtoje erdvėje „Biblioteka ir jos darbuotojai“. Taip pat įrengėme ,,Knygų ligoninę“, kurioje ,,gydėme“ suplyšusias knygeles, gaminome knygoms įvairius skirtukus.

Su vaikais žiūrėjome filmukus ir diskutavome ,,Iš kur atsiranda knyga“, aiškinomės, kokiomis temomis rašomos knygos, kaip jas galima surūšiuoti. Rinkome labiausiai patikusią perskaitytą knygą. Ja tapo S. Paltanavičiaus knygelė „Ežiuko sapnai“.

Prisijungė dar dvi grupės

Rugsėjo mėnesį prie projekto prisijungė ir ankstyvojo amžiaus „Drugelių“ ir „Viščiukų“ grupių ugdytiniai. Su mažaisiais keliavome į „Pasakų šalį“ – vartėme knygeles, „skaitėme“, grožėjomės knygelių vaizdais.

Su mokytoja Maryte Mockiene vaidinome pasaką „Močiutė Barborytė“ ir „Vilkas pilkas“. Mokytoja Asta Kneževičienė sekė grupės vaikams pasaką „Kaip vilkas teisybės ieškojo“.

Taipogi su ugdytiniais skaitėme pasakėles apie daržoves, dalyvavome parodoje „Rudens kraitelė“. Atliekant darbelius kiekviena daržovė, vaisiai pavirto savitu ir nuotaikingu „personažu“, kas suteikė vaikams puikių įspūdžių.

Kūrėme margaspalvių lapų pasakėlę, liejome spalvas, iš spalvotų moliūgėlių darėme žibintus, gaminome savo pasirinktos pasakos knygeles, jų veikėjus („Pagrandukas“, „Ropė“ ir t.t.).

Sulaukė ir vaikų, ir tėvelių susidomėjimo

Džiaugiamės, kad projektas sulaukė ir vaikų, ir tėvelių susidomėjimo. Esame dėkingi tėvams už bendradarbiavimą tęsiant projektą  nuotoliniu būdu.

Neužmirštamos valandėlės, kai tėvai, seneliai skaitė vaikams pasakas prieš miegą. Suaugusiųjų padedami, ugdytiniai namuose kūrė ir savo knygeles, tėvai nuotraukose fiksavo jaukias skaitymo akimirkas, praleistas  kartu su vaikais...

Džiugu, kad dalyvaudami projekte su ugdytiniais galėjome patirti daug puikių emocijų!

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!