NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Asmeninio archyvo nuotr.

„Obelėlėje“ įsikūrė „Pasakų laboratorija“

Ilma Fedaravičienė, Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja - 09:53 Sausio 05d. 2021

Kiekviena pasaka – tai stebuklingas veidrodis, kai kuriais atžvilgiais atspindintis mūsų dvasinį pasaulį ir žingsnius, kuriuos mums būtina žengti, kad iš nebrandžių taptume brandūs.
Bruno Bettelheim (Brunas Betelheimas, 1903–1990) – garsus žydų kilmės amerikietis vaikų psichologas ir psichiatras teigia, kad pasakos per savo unikalią struktūrą perduoda vaikui tai, kas labai svarbu kiekvienam bręstančiam žmogui – įrankius suvaldyti savo vidinį pasaulį, orientyrus suvokti sudėtingas gyvenimo situacijas ir pagalbą ieškant iš jų išeities.

Vaikus supažindina su daugybe pasakų

Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ mokytojai, vadovaudamiesi garsių pedagogų, psichologų ir mokslininkų išvadomis, stengiasi vaikus supažindinti su daugybe pasakų. Vienas iš naudojamų būdų – projektai.

Rugsėjo–gruodžio mėnesiais vykdėme ilgalaikį projektą „Pasakų laboratorija“. Toks pavadinimas gimė todėl, kad sukūrėme ir integruojame STEAM programą dviejose  ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus mokinių grupėse. Šioje programoje nemažai vietos skiriama ir meninei kompetencijai.

Šifravo pasakas vitražuose

Projekto tikslas – supažindinti vaikus su lietuvių liaudies pasakomis, pavaizduotomis mokyklos-darželio „Obelėlė“ laiptinių vitražuose. Ugdytiniams ir mokytojams buvo smalsu sužinoti, kokios pasakos užšifruotos vitražuose.

Išsikėlėme uždavinį – išsiaiškinti, kokios tai pasakos, kas jose kalbama, kokie veikėjai ir t.t. Vitražai labai spalvingi, stilizuoti, tačiau pasisekė išsiaiškinti kokios lietuvių liaudies pasakos pavaizduotos.

O jų net aštuonios: „Vištytė ir gaidelis“, „Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas“, „Gulbė karaliaus pati“, „Sigutė“, „Senis ir ožka“, „Karalaitė ant svarstyklių“, „Stebuklingos girnelės“, „Devyniabrolė ir devyniagalvis“.

Mokėsi improvizuoti, rengė parodas

Projekto metu įstaigos mokiniai savo grupėse ir klasėse klausėsi įvairių skaitomų pasakų, mokėsi sekti ir improvizuoti, kūrė savo pasakų knygeles, surengė mylimiausių knygų parodą, stebėjo filmukus, piešė ir t.t.  

Mokytojai kartu su mokiniais surengė piešinių parodą „Atrask savo pasaką“. Priešmokyklinės grupės vaikai interaktyvioje „Smart“ lentoje susipažino su virtualia pasakų knyga, galėjo išbandyti garsines pasakas.

Prie šio projekto prisijungė ir mokinių tėveliai, kurie surengė savo ir vaikų kūrybinių darbelių  parodą „Atgyjantys pasakų personažai“. Veiklų metu vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, praplėtė savo žodyną, lavino fantaziją, ieškojo atsakymų į rūpimus klausimus ir mokėsi puoselėti meilę pasakai, knygai.  

Dalyvaudami šiame projekte, prieš šventes papuošėme įstaigos langus mūsų sukurtais personažais iš įstaigoje esančių pasakų-vitražų.

Džiaugiasi projektu

Džiaugiamės įvykdytu projektu. Plačiau su juo galima susipažinti mūsų įstaigos „Facebook“ puslapyje Vilainių mokykla-darželis ,,Obelėlė“ ir interneto svetainėje https://www.obelele-kedainiai.lt

Su pasaka mokysime vaikus draugauti ir toliau. Jų pagalba kviesime mokinius pažinti save ir kitus, skirti gėrį ir blogį, priimti ne tik šviesiąją, bet ir tamsiąją gyvenimo pusę.

Stengsimės, kad pasakos suteiktų mokiniams drąsos ir mažintų įtampą susidūrus su bauginančia, nepažįstama tikrove.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Vilniaus universitetas kviečia tapti studentu vienai dienai

Mokyklų naujienos
11:24 Balandžio 13d. 2021
img

Iššūkis, kurį galime įveikti

Mokyklų naujienos
09:29 Balandžio 12d. 2021
img

Kviečia kurti sprendimus skaitmeniniam švietimui

Mokyklų naujienos
13:17 Balandžio 01d. 2021
img

Žaidimai suartino projekte dalyvaujančius partnerius

Mokyklų naujienos
1
12:59 Kovo 23d. 2021
img

Kalbų mokykloje ir suaugusieji mokosi įvairių kalbų

Mokyklų naujienos
10:56 Kovo 23d. 2021
img

Kai Ispanijos saulė švietė Šėtoje

Mokyklų naujienos
1
10:33 Kovo 23d. 2021
img

Mokyklose vėl aidi pradinukų balsai

Mokyklų naujienos
08:13 Kovo 23d. 2021

SKELBIMAI

touched by digitouch!