NAUJIENOS

Visos kategorijos
Šis projektas skatina vaikų bendradarbiavimą, ištvermę, gebėjimą įveikti kliūtis ir patirti džiaugsmą. Nauja, įdomi patirtis, naujos emocijos, kitas pasaulio, aplinkos, draugų ir savęs pažinimas – toks šio puikaus projekto tikslas.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Džiugios vasaros akimirkos lopšelyje-darželyje „Varpelis“

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jolita Miliškevičienė - 16:03 Liepos 15d. 2020

Vasaros metu darželyje vaikai daug laiko praleidžia lauke. Čia jie gali pajusti, išgirsti, patirti daug malonių akimirkų, jaučiant šilto lietaus lašus, vaikščiojant basomis po pievaą ar smėlį, ar tiesiog žaisdami. Kad ši vasara Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“ vaikams būtų įsimintinesnė „Varliukų“ grupės mokytojos A. Jankauskaitė ir N. Paulauskienė įgyvendino jau pusmetį brandintą mintį – likti su vaikais darželyje nakčiai. Taip ir gimė projektas „Naktis darželyje“, kurio įspūdžiais ir noriu pasidalinti. Ir štai atėjo ilgai laukta 2020 metų birželio 25 diena, kai vaikai liko nakvoti darželyje. Į įstaigą vaikai rinkosi nešini kuprinėlėmis, kuriose buvo higienos priemonės, pižamos, mylimi žaisliukai, maisto atsargos.

Vakare, kai darželis liko tuščias ir jaunesnieji draugai buvo išlydėti į namus, mokytojos Aušra ir Neringa vaikams padarė staigmeną – į darželį pradėjo rinktis vaikų tėveliai. Mokytojos, auklėjusios vaikus nuo lopšelinio amžiaus grupės, pasekė tėvams pasaką apie kelionę, trūkusią penkerius metus. Joje buvo smagių, pamokančių, skatinančių tyrinėti ir mokytis akimirkų. Mokytojos, padėkodamos vaikams už kartu praleistus metus įteikė mokslo ir žinių simbolius „Pelėdžiukus“ ir palinkėjos sėkmės priešmokyklinėje ugdymo grupėje.

Nauja, įdomi patirtis, naujos emocijos, kitas pasaulio, aplinkos, draugų ir savęs pažinimas – toks šio puikaus projekto tikslas. Aut. past.

Vakare vaikai su tėveliais smagiai įveikė „Basų kojų“ takelio trasą, dalyvavo sportinėse varžybose. Išlydėję tėvelius namo vaikai jėgas atgavo suvalgydami kibirą (10 l.) braškių ir vėl žaidė judrius žaidimus. Po aktyvios veiklos vaikai vaišinosi picomis ir tėvelių paliktomis vaišėmis. Pasistiprinę užsikūrė laužą, prie jo šnekučiuodamiesi vaišinosi keptais zefyrais, prisiminė praėjųsių metų akimirkas.

Vėliau mokytoja Aušra rado paslaptingą laišką su užuomina apie darželyje paslėptą lobį. Užsidegę žibintus, kad būtų jaukiau eiti tamsiais darželio koridoriais, visi leidosi į paslaptingą kelionę. Einant teko įveikti nemažai užduočių: skaičiuoti, minti mįsles, pasakyti žinomą skaičiuotę, skirti, kur yra kairė, o kur dešinė pusė. Įveikus visas užduotis, patyrus jaudinančių emocijų tamsoje, lobis vis tik buvo rastas ir išdalintas.

Įsimintiniausia akimirka vaikams buvo, kai vėlai vakare į kiemą įvažiavo policijos mašina su švyturėliais ir atnešė vaikams tortą su fejeverkais. Pabendravę su  pareigūnais vaikai pasivaišino tortu ir ėmėsi tyrinėti darželio teritoriją su prožektoriais. Pavargę po aktyvios veiklos kieme, aktų salėje vaikai žiūrėjo filmukus. Po vidurnakčio grįžę į grupę vaikai dar truputėlį pažaidė ir pradėjo ruoštis nakties miegui. Nusiprausę, išsivalę dantukus visi dar pašėlo „Pagalvių mūšyje“ ir po aktyviai prakleistos dienos vaikai nugrimzdo į saldų nakties miegą.

Įsimintiniausia akimirka vaikams buvo, kai vėlai vakare į kiemą įvažiavo policijos mašina su švyturėliais ir atnešė vaikams tortą su fejeverkais. Aut. past.

Išaušus rytui, vaikų laukė ne tik rytinės švaros procedūros, bet ir aktyvi mankšta darželio kieme, draugų sutikimas ir tėvelių dovanota pramoga ant batuto.

Šis projektas skatina vaikų bendradarbiavimą, ištvermę, gebėjimą įveikti kliūtis ir patirti džiaugsmą. Nauja, įdomi patirtis, naujos emocijos, kitas pasaulio, aplinkos, draugų ir savęs pažinimas – toks šio puikaus projekto tikslas.

Norėčiau padėkoti mokytojoms Aušrai Jankauskaitei ir Neringai Paulauskienei už idėjas, parodytą iniciatyvą, gerą bendravimą ir bendradabiavimą ne tik su vaikais, bet ir su tėvais. Taip pat didelis ačiū  „Varliukų“ grupės vaikučių tėvams, kurie palaiko mokytojų iniciatyvas, prisideda savo idėjomis ir šauniais sumanymais. Tikimės, kad šis projektas taps tradiciniu, nes „pirmasis blynas“ tikrai neprisvilo.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!