NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Organizatorių nuotr.

Žaidimai suartino projekte dalyvaujančius partnerius

Rasa Simonavičienė - 12:59 Kovo 23d. 2021

Jau ne vienerius metus Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė kartu su Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja Virginija Paužiene dalyvauja eTwinning projektuose, yra sėkmingai įgyvendintų projektų kūrėjos.

Prie sukurto projekto „Žaidžiu, kuriu, pasaulį atrandu“, kuris startavo rugsėjo mėnesį, prisijungė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai iš Šiaulių, Alytaus, Kauno, Vilkaviškio, Klaipėdos bei Turkijos. Projekto metu visi dalijosi patirtimi, idėjomis, žaidė įvairius žaidimus, kurių metu buvo ugdomas kūrybiškumas, mąstymas, vaizduotė, vikrumas, pastabumas, atkaklumas.

Projektą integravę į priešmokyklinio ugdymo programą (dalyvavo „Drugelių“ grupės vaikai ir mokytoja Daiva Kasperiūnienė) bei įstaigos sudarytą ikimokyklinio ugdymo programą „Visa, kas geriausia – vaikui“, projekto dalyviai stengėsi veiklas apgalvoti ir įgyvendinti kūrybiškai, kad atitiktų vaikų poreikius ir galimybes.

Žaisdami ir kartu įgyvendindami projekte numatytus tikslus, visi patyrė daug teigiamų emocijų, nepakartojamų įspūdžių, smagių akimirkų, lavinome pojūčius, išgyveno pasisekimą, džiaugsmą, nesėkmę, pasitikėjimą savimi, mokėsi ilgiau išlaikyti dėmesį, kaupėme patirtį, dalinosi savo šypsenomis, gera nuotaika, šilta draugyste.

Žaismingai praleido laiką

Organizuojamų veiklų metu buvo skatinamas ugdytinių kūrybiškumas, su žaidimų pagalba ugdytas vaikų noras kuo daugiau sužinoti, pamatyti, pažinti, atrasti. Internetinių susitikimų metu dalintasi idėjomis, įgyvendinti nauji metodai, paįvairintas ugdymo(si) procesą.

Webinarų „Sukurk žaidimo monstrą su draugais“, „Draugystė veža“, „Geriausia dovana – kartu praleistas laikas“ metu vaikai žaidė bendrus žaidimus, pynė apyrankes, dainavo dainas, atsakinėjo į vieni kitų klausimus.

Tokių susitikimų metu, žaismingai praleisdami laiką su projekto partneriais, supratome, kad galime būti įdomūs vieni kitiems, suvokėme savo išskirtinumą ir svarbą, ugdėme saviraiškos kompetencijas.

Technologijų taikymas

Projekto įgyvendinimas suteikė galimybę partneriams pasisemti idėjų, pasidalinti savo sukurtais pristatymais – dėlionėmis, mokomųjų žaidimų nuorodomis, susipažinti, išmokti ir kūrybiškai diegti naujoves savo darbe.

Siekiau, kad medžiaga, patalpinta TwinSpace erdvėje, būtų kūrybiška, patraukli, naudinga ir kartu įdomi projekte dalyvaujantiems partneriams.

Projekto metu išbandžiau IKT įrankius: „Quivervision“ , „WordArt“, „Jigsawplanet“ , „Animoto“, „Learning Apps“, „Book Creator“, „Colorillo“, „piZap“, „Photo Collage“, „Picasa“, „Padlet“, „Mentimeter“, „Kahoot“, tobulinau informacinių technologijų naudojimo žinias, siekiau kokybiško vaikų ugdymo(si).

Pastaruoju metu mūsų darbe atsiradusios moderniosios technologijos tapo nepamainomu ugdymo įrankiu. Vaikai noriai ir linksmai, žaisdami virtualius žaidimus, mokosi pažinti spalvas, raides, skaičius. Žaisdami, kurdami ir atrasdami pasaulį, vaikai gebėjo naudotis informacinėmis technologijomis – išbandė interaktyvius mokomuosius žaidimus, žaidimus-dėliones, išreiškė savo nuomonę, atsakydami į anketos klausimus (koks projekto pavadinimas, kokie žaidimai mėgstamiausi, koks projekto logotipas, kokios šalys dalyvavo ir kt.).

Projekto įgyvendinimo sėkmė priklausė nuo partnerių, jų entuziazmo, noro aktyviai veikti, dalintis idėjomis, bendrauti ir bendradarbiauti.

Todėl labai džiaugiuosi, kad mums pavyko susiburti į stiprią komandą, pasižyminčią kūrybiškumu, originalumu, aktyvumu, idėjų gausa! Už puikiai įgyvendintus projektus suteikiami Nacionaliniai kokybės ženkleliai. Aš ir projekto partnerės šiandien jau džiaugiamės šiuo įvertinimu!

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Vilniaus universitetas kviečia tapti studentu vienai dienai

Mokyklų naujienos
11:24 Balandžio 13d. 2021
img

Iššūkis, kurį galime įveikti

Mokyklų naujienos
09:29 Balandžio 12d. 2021
img

Kviečia kurti sprendimus skaitmeniniam švietimui

Mokyklų naujienos
13:17 Balandžio 01d. 2021
img

Kalbų mokykloje ir suaugusieji mokosi įvairių kalbų

Mokyklų naujienos
10:56 Kovo 23d. 2021
img

Kai Ispanijos saulė švietė Šėtoje

Mokyklų naujienos
1
10:33 Kovo 23d. 2021
img

Mokyklose vėl aidi pradinukų balsai

Mokyklų naujienos
08:13 Kovo 23d. 2021
img

Abiturientai galės pasitikrinti matematikos žinias

Mokyklų naujienos
11:26 Kovo 19d. 2021

SKELBIMAI

touched by digitouch!