NAUJIENOS

Visos kategorijos
Šiemet Kėdainiuose Agurkų šventės, kuri sutraukdavo minias žmonių, nebus.  / Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Pandemija pakoregavo Kėdainių miesto šventes ir festivalius

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 11:29 Birželio 30d. 2020

Nors karantinas baigėsi, o ribojimai švelnėja, tačiau Kėdainiuose šią vasarą įvyks ne visi jau tradiciniais tapę ir per daugelį metų miestiečių ir miesto svečių pamilti renginiai.

„Radvilų virtuvė“ neįvyks

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjos Jorūnės Liutkienės, vienas iš tokių reginių, kurie šią vasarą neįvyks, – „Radvilų virtuvės“ festivalis. 

„Radvilų virtuvė“ šiemet nevyks, nes šis renginys yra vienas iš tų, kurie atidaro tiek pavasario, tiek vasaros renginių sezoną lauke, o pavasaris šiemet turėjo daug apribojimų, todėl nuspręsta minėto festivalio nerengti“, – paaiškino mero patarėja. 

Po maždaug mėnesio turėtų vykti ir tradicinė Agurkų šventė. Tačiau mero patarėja apgailestauja, jog įprastoje didelėje šventėje šiais metais taip pat dalyvauti negalėsime.

„Radvilų virtuvė“ šiemet nevyks, nes šis renginys yra vienas iš tų, kurie atidaro tiek pavasario, tiek vasaros renginių sezoną lauke, o pavasaris šiemet turėjo daug apribojimų, todėl nuspręsta minėto festivalio nerengti. Jorūnė Liutkienė

„Dar šių metų žiemą (sausį; dar tada prieš COVID-19) planuojant ir svarstant šių metų renginius, jau buvo galvojama, kad Agurkų šventę, kaip pirmąjį kulinarijos festivalį, reikia vilkti nauju rūbu, ieškoti modernesnės formos, o jau COVID-19 sūkuryje buvo galutinai apsispręsta šiais metais renginio neorganizuoti“, – „Rinkos aikštei“ teigė J. Liutkienė. 

Pasak mero patarėjos Jorūnės Liutkienės, šiais metais vyks ne visi įprasti Kėdainių miesto renginiai. O tie, kurie vyks, taip pat nebus įprasti. Asmeninio archyvo nuotr.Agurkų šventės nebus, bet...

Ji pabrėžė, kad sprendimas neorganizuoti Agurkų šventės priimtas dėl kelių priežasčių. 

„Pirma, kaip minėjau, – siekis ir noras didesnės kokybės, nes renginys turi savo potencialą ir, kas labai svarbu – savo išskirtinumą, puikią režisierę, atidavusią jam savo širdį ir niekada neblėstančią idėjomis. 

Taip pat numatyta šventei ieškoti papildomo finansavimo, nes jis tikrai yra subrendęs, užaugęs renginys, o kol kas finansuojamas vien tik iš rajono biudžeto lėšų. Todėl turime siekį rasti finansinių įplaukų į jį ir iš kitų šaltinių, – aiškino pašnekovė. – Dar viena priežastis nerengti Agurkų šventės būtent šiemet – vis dar negalime įeiti į miesto parką. O šiam renginiui tikrai ne vieta ant asfalto: jam reikia daug erdvės ir žalumos. Todėl dabar jis nevyks su sąlyga, kad kitais metais mus sudrebins nauja jėga.“

Vis tik, anot mero patarėjos, agurkai yra viena iš Kėdainių tapatybės dalių, todėl visiškai jų pamiršti neketinama ir šiais metais.

„Šiemet mes nepamiršime agurkų ir švęsime, minėsime Agurkų dieną, bus paskelbtas receptų konkursas, mieste vyks mini agurkų paštas. 

Tikimės, kad restoranai ir kavinės pasiūlys gardžių produktų su agurkais ta proga ir Agurkų dieną tikrai minėsime, – užtikrino J. Liutkienė. – Žmonių nekviesime, neraginsime, bet mieste bus lengvas šurmuliukas ir kelios atrakcijos – tad laukite!“

Miestas gimtadienį švęs!

Džiugi žinia, pasak mero patarėjos, yra ta, kad miestiečiai savo miestą gimtadienio proga galės pasveikinti. 

„Jau dirba žmonių grupė. Miesto gimtadienis bus sudarytas iš atskirų elementų, kurie įsileis į tas pačias svarbiausias miesto „gimimo“ dienas. 

Šiemet mes nepamiršime agurkų ir švęsime, minėsime Agurkų dieną, bus paskelbtas receptų konkursas, vyks mieste mini agurkų paštas. Tikimės, kad restoranai ir kavinės pasiūlys gardžių produktų su agurkais ta proga ir agurkų dieną tikrai minėsime. Jorūnė Liutkienė

Žinoma, padėtis nėra aiški, matome pavyzdžių, kad situacija staiga pasikeičia ir renginys negali vykti – pavyzdžiui, Širvintų atvejis, – bet tikimės geriausio, – viltingai kalbėjo pašnekovė. – Programa jau visiškai sudaryta: bus Radviliada, festivalis Kleketynė, Popchorų festivalis, taip pat bus sporto reginiai – viskas susidės lyg maža mozaika kaip gražiame namų gimtadienyje.“

Kaip teigia J. Liutkienė, viskas rengiama savo jėgomis, lėšos, kaip žinia, yra ženkliai sumažintos. Tačiau ne pompastika ar efektai šiemet yra svarbūs, o noras susiburti ir paminėti gimtadienį – mūsų miesto gimtadienį. 

„Komanda pasiruošusi, visi yra savo sričių profesionalai, tad rajono meras nesijaudina, kad bus blogiau negu pernai, o visiškai pasitiki organizatoriais, – kalbėjo mero patarėja. – Taip pat šį renginį reklamuosime kukliai, nes nesinori, kad atvyktų daug svečių. Taip elgiamės todėl, kad neaišku, kokie gali būti apribojimai tuo metu. Kol kas telpame į numatytus rėmus, renginiai bus atskiri.“ 

Festivalio „Broma Jazz“ atstovas Dovydas Sagaitis viliasi, jog situacija iki rugpjūčio 15-osios nepablogės ir renginys įvyks taip, kaip planuota. Asmeninio archyvo nuotr.Žada jaukią naminę šventę

Pašnekovė pabrėžė, jog visos tradicijos kruopščiai saugomos, nes jos kurtos ne vienerius metus ir visos yra svarbios, brangios ir kažką reiškia tam tikrai grupei žmonių. 

„Kol kas neplanuojama kreiptis į rėmėjus, turime kelis savo ištikimus partnerius. Esame jiems dėkingi, o merui ypatingai malonu sulaukti ir pačių buvusių rėmėjų skambučių. Tikrai viena kita įmonė pati yra pasiūliusi pagalbą, – rėmėjų geranoriškumu džiaugėsi J. Liutkienė. – Taigi tikrai planuojamas įspūdingas vakarinis koncertas – taip pat ilgametė mūsų tradicija ir gražus darnus pasibuvimas. 

Saviškių laukiame, saviškius kviečiame – ruoškitės – bus graži jauki naminė šventė su gera programa ir daug istorinių žinių, unikalių koncertų ir patirčių. Netrūks nei vaikų juoko, nei rimtų dalykų!“

„Broma Jazz“ bus kiek kitoks

Džiazo festivalio „Broma Jazz“ atstovas Dovydas Sagaitis taip pat tikisi, jog paskutinį vasaros mėnesį vis tik pavyks surengti kasmetinį ir jau kėdainiečių labai pamėgtą renginį. 

„Stebėjome pandemijos ir karantino padiktuotas sąlygas viešiems renginiams ir atsargiai vildamiesi tikėjomės, jog festivalį šią vasarą surengti visgi pavyks. Kol kas mūsų viltys teisinasi. Jei situacija nepasikeis, šių metų rugpjūčio 15 d. ir vėl susitiksime su savo auditorija Kėdainių senamiestyje“, – vylėsi D. Sagaitis.

Pradėję festivalį planuoti dar prieš pandemijos paskelbimą buvome pasiruošę suorganizuoti trijų dienų festivalį. Tačiau dėl auditorijos saugumo ir neigiamos karantino įtakos mūsų nuolatiniams rėmėjams nusprendėme festivalį šiek tiek sumažinti, o programą vykdyti vieną dieną. Dovydas Sagaitis

Nors festivalis įvyks, tačiau dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos, anot pašnekovo, jis bus kiek kitoks.

„Išties dėl COVID-19 viruso buvome priversti šiek tiek pakoreguoti numatytą festivalio programą. Pradėję festivalį planuoti dar prieš pandemijos paskelbimą buvome pasiruošę suorganizuoti trijų dienų festivalį. Tačiau dėl auditorijos saugumo ir neigiamos karantino įtakos mūsų nuolatiniams rėmėjams nusprendėme festivalį šiek tiek sumažinti, o programą vykdyti vieną dieną, – apie ketinimus ir programą kalbėjo festivalio atstovas. – Visgi stengiamės išlaikyti pagrindinę šių metų festivalio idėją, t.y. surengti itin didelio masto koncertą Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje. Viso festivalio metu kėdainiečiai turės galimybę išgirsti tris gyvos muzikos koncertus, dalyvauti Kauno džiazo akademijos, Kėdainių muzikos mokyklos, Kėdainių krašto muziejaus ir kitų festivalio draugų iniciatyvose. 

Tikimės, jog festivalis leis šiek tiek atsikvėpti nuo kasdienių suvaržymų bei ilgo nežinios periodo, leis pajusti įtraukiančią ir kultūringą džiazo dvasią.“

Renginio organizatoriai tikisi paties geriausio scenarijaus, tačiau iki rugpjūčio dar yra šiek tiek laiko ir situacija gali pasikeisti bet kuria linkme, todėl, D. Sagaičio teigimu, galvojama ir apie „atsarginį variantą“.

„Viliamės, jog situacija keisis tik į gera ir jėgas dedame dabartinio plano įgyvendinimui. Jei visgi matysime, kad reikia sugrįžti į griežtesnes karantino sąlygas, bandysime prisitaikyti bei ieškosime kelių, kaip nudžiuginti savo publiką“, – užtikrino festivalio atstovas.

SAM taip pat informuoja, jog nuo liepos 1 dienos, jau anksčiau minėtomis sąlygomis, renginiuose atvirose patalpose galės dalyvauti iki 1 000 žmonių, o uždarose – iki 200 žmonių. 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!