NAUJIENOS

Visos kategorijos
Etikos komisijos pirmininkui Sauliui Sinickiui ramybės nėra – jo skundai Visuomenės informavimo etikos komisijai buvo nepagrįsti, maža to, savo žodžiais jis užsitraukė ir savivaldybės nemalonę.  / Arno  Strumilos ir „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Skundikas liko nieko nepešęs

Eglė KUKTIENĖ - 09:39 Gruodžio 02d. 2020

Kėdainių Etikos komisijos pirmininkui Sauliui Sinickiui niekaip neateina ramūs laikai. Pats dėl savo elgesio gavęs nepalankias Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadas, jis dar mėgino savo garbę apginti skųsdamas žiniasklaidą ir kaltindamas ją neetiškumu, tačiau ir čia užtarimo nesulaukė. Visuomenės informavimo etikos komisija išnagrinėjo S. Sinickio skundą ir nustatė, kad „Rinkos aikštė“, rašydama apie rajono Etikos komisijos ir paties šios komisijos pirmininko S. Sinickio darbą, etikos nepažeidė.

Tačiau tai dar ne viskas. Etikos komisijos pirmininkas, kurį patį užimamos pareigos, regis, įpareigoja būti nepriekaištingos etikos, savo pasisakymais įžeidė ir savivaldybę.

Etikos nepažeidė

Dar pavasario viduryje „Rinkos aikštė“ rašė apie tai, kad Etikos komisijos pirmininkas taiko dvigubus standartus nagrinėdamas sau palankių ir nepalankių politikų elgesį komisijoje, kuriai vadovauja.

Tuomet rašyta, kad S. Sinickis spaudė kolegas pradėti tyrimą Aušrelės Kaminskienės atžvilgiu, neleidęs kitiems komisijos nariams išklausyti jos pasisakymo ar net apskritai susipažinti su situacija.

Tuomet jis teigė, esą tą draudžia įstatymai.

Tačiau nagrinėdamas frakcijos kolegės Virginijos Baltraitienės elgesį, jis jai leido pasisakyti, ir tik tada buvo sprendžiama – pradėti tyrimą, ar ne.

Straipsnį etikos sargas apskundė, tačiau sulaukė išvados, kad straipsnis visuomenės informavimo etikos nuostatų nepažeidžia.

„Informuojame, jog Visuomenės informavimo etikos komisija 2020–11–11 posėdyje išnagrinėjo Sauliaus Sinickio skundą dėl Eglės Kuktienės publikacijos „Rajono etikos komisijoje – dvigubi standartai“ („Rinkos aikštė“, 2020–04–09; rinkosaikste.lt, 2020–04–14) ir, Komisijos nuomone, ginčo publikacija visuomenės informavimo etikos nuostatoms neprieštarauja“, – rašė Visuomenės informavimo etikos asociacijos direktorius Viktoras Popandopula.

Supykdė

Tačiau tuo viskas nesibaigia.

Tik šį kartą jau ne „Rinkos aikštei“, o S. Sinickiui teks aiškintis dėl savo poelgių ir įvardinti, kodėl jis leidžia sau net bemaž po pusmetį neatsakyti į jo vadovaujamai Etikos komisijai pateiktus prašymus.

Nors A. Kaminskienė iš Etikos komisijos narių ir pasitraukė, tačiau liko pamiršti du jos prašymai nagrinėti paties S. Sinickio elgesį.

Kol nebuvo išrinktas Etikos komisijos pirmininko pavaduotojas, šių prašymų nebuvo galima nagrinėti, tačiau pavaduotojas jau yra, tad ir prašymus buvo privalu išnagrinėti.

Neseniai vieno rajono Tarybos posėdžio metu A. Kaminskienė paklausė S. Sinickio, kada jos prašymus nagrinės Etikos komisija, tačiau S. Sinickis suskubo išsisukti ir pareiškė į A. Kaminskienės klausimus atsakysiantis tik raštu.

Tuo tarpu „Rinkos aikštei“ jis rašė neatsimenantis, kokie sprendimai minėtais klausimais buvo priimti.

Per dvi dienas atsakyti į pateiktus klausimus jis sakė negalintis.

„Iki nurodytos dienos negalėsiu atsakyti, kadangi reikia žiūrėti posėdžių protokolus, kurie saugomi savivaldybėje. Kaip žinia, šiuo metu savivaldybėje darbas vyksta nuotoliniu būdu“, – rašė S. Sinickis.

Tarybos nario teiginys suponuoja nuomonę, kad savivaldybės administracija, dirbdama nuotoliniu būdu, neatlieka dalies savo funkcijų. Jorūnė Liutkienė

Toks politiko požiūris papiktino Kėdainių rajono savivaldybės administraciją – mat darbas nuotoliniu būdu nereiškia, kad tarybos nariai negali greitai gauti reikalingų dokumentų.

„Tarybos nario teiginys suponuoja nuomonę, kad savivaldybės administracija, dirbdama nuotoliniu būdu, neatlieka dalies savo funkcijų.

Norime pasakyti, kad darbas nuotoliu reiškia, jog visi reikalingi dokumentai, raštai ir kiti duomenys gali būti nuskenuoti ir pateikti elektroniniu paštu, jei to tik pageidauja klientai ir Tarybos nariai.

Neatsakingi pasakymai iš Tarybos nario lūpų griauna visą ilgus metus ne vieno įstaigos vadovo kurtą Administracijos reputaciją.

Šiuo metu duomenų pateikimas gali užtrukti ilgiau, nes jeigu dokumentai yra tik popierinėje laikmenoje, žinoma, kad darbuotojui reikia ateiti į savivaldybę ir tai padaryti fiziškai, tačiau tai darome, jei yra tokių prašymų.

Reikia tik susitarti, kada tai bus padaryta, nes darbuotojai turi būti saugūs.

Noriu pabrėžti, kad Savivaldybė nėra neveiksni, žmonės dirba ir savo pareigas atlieka.

Tarybos narių prašome visais klausimais kreiptis į Tarybos sekretorę ir darbas bus suorganizuotas, reikalingi duomenys pateikti.

Jeigu Tarybos narys ar bet kuris kitas žmogus kreipėsi ir nebuvo deramai šiuo periodu aptarnautas, prašome pranešti telefonu (8–347) 69 550.

Administracijos direktorius reikalaus darbuotojų atsakomybės“, – akcentavo mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

13 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!