NAUJIENOS

Visos kategorijos
Tikriausiai mažai tokių, kurie negirdėjo apie visoje šalyje įdiegtą e.sveikatos projektą ir ištaškytas kelias dešimtis milijonų eurų. Nepaisant to, kad projektas kainavo milžiniškas sumas, Kėdainių opozicija jam siūlo skirti dar ir papildomus pinigus.  / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Opozicija užsimojo skirti pinigus pasibaigusiai programai

Eglė KUKTIENĖ - 08:07 Sausio 08d. 2021

Strateginis 2021–2023 metų Kėdainių rajono savivaldybės veiklos planas paskutiniame praeitų metų Tarybos posėdyje buvo nagrinėjamas daugiau kaip tris valandas.

Daugiausia diskusijų kilo dėl opozicijos reikalavimo 2022 ir 2023 metais skirti pinigus projektui, kuris bus baigtas įgyvendinti iki 2021 metų pabaigos ir kuriam jokio papildomo finansavimo po metų jau nereikės. Kam ir kodėl prireikė papildomų pinigų?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Aistros kilo dėl e. sveikatos programos

Šis projektas, dėl kurio susirėmė politikai – e. sveikatos informacinės sistemos diegimo, palaikymo ir tobulinimo VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre ir VšĮ Kėdainių ligoninėje 2016–2021 m. programa.

Kadangi ši informacinė sistema bus baigta įdiegti šiais metais, 2022 ir 2023 metais nebenumatyta jai skirti pinigų.

Skaičiuojama, kad visi šios programos diegimo, palaikymo ir tobulinimo darbai bus baigti iki šių metų pabaigos ir jiems pilnai užteks numatytų 20 tūkst. eurų, o siekiant šią sistemą dar labiau tobulinti, būtina ruošti naują projektą ir skaičiuoti, kiek tam reikės pinigų.

Tačiau kol kas toks projektas dar neparuoštas ir kiek tam reikės pinigų kitais ir dar kitais metais, niekas nesuskaičiavo.

Su tuo nesutiko opozicijos atstovai, kurie vis kartojo, kad pinigus net ir pasibaigusiai programai skirti būtina, nes tai, pasak jų, demonstruos savivaldybės vadovų „matymą“.

„Aš jau kelis kartus esu pasakiusi, kad kadangi programa yra baigtinė – vyksta 2016–2021 metais – jos finansavimas po to laiko ir nėra numatytas.

Kai rengsime ateinančių metų plano projektą, tikėtina, kad atsiras kažkoks finansavimas. Kol kas programos tęstinumo nėra, dėl to tas nulis ir įrašytas“, – kelis kartus pakartojo Kėdainių rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė, pridurdama, kad net ir techniškai neįmanoma skirti pinigų jau pasibaigusiai programai.

Turi žinoti, kam skiria

Rajono valdantieji ne kartą posėdžio metu akcentavo, kad vos tik bus aiški e.sveikatos sistemos priežiūros programa nuo 2022 metų, bus vėl keliamas klausimas ir dėl jos finansavimo.

Tarybos nariai pabrėžė, kad jei Kėdainių PSPC rajono Tarybai būtų pateikusi informaciją, kad ši programa bus vykdoma ir nuo 2022 metų, būtų aišku, kam ir kiek pinigų skirti. O kol tokia programa nėra pateikta, tai ir pinigai jai nėra skiriami.

„Negalime skirti pinigų vien tam, kad pademonstruotume savo požiūrį.

Turime žinoti, kam pinigai skiriami, kokia programa, kam pinigai bus išleisti“, – sakė rajono Tarybos narė Nijolė Naujokienė, akcentavusi, kad e.sveikatos palaikymui finansavimo nutraukti niekas nenori, bet reikalauja, kad pinigai būtų skiriami turint realų pagrindą – informaciją apie pačią programą.

Jai antrino ir rajono Tarybos Sveikatos komiteto pirmininkas Alfredas Hofmanas, kuris sakė, kad pinigus skirti nežinant nei kiek jų reikės, nei ar reikės – nederėtų.

Nuo to medikų darbas nepasikeis. Visos tos paslaugos ir toliau kokybiškai bus teikiamos. Esmė ta, kad be programos ir be vizijos skirti pinigus nežinant, kam skirti – neprotinga. Mes puikiai žinom, būdami medikai, kas ta e. sveikata. Žinom sutrikimus. Gal reikės valstybiniu lygmeniu viską peržiūrėti, o prisidėti prie programos šiaip sau – nematau prasmės. A. Hofmanas

Pritarimo nesulaukė

Opozicijos atstovo S. Grinkevičiaus siūlymas aklai skirti pinigus dar neparuoštai e. sveikatos tobulinimo programai, pritarimo nesulaukė, tad šis negailėjo aštrių replikų ir aiškino, kad Taryboje dirbantiems medikams sveikatos sistema neįdomi.

Taryboje dirbantys medikai nepasidavė provokacijai ir lakoniškai atrėmė – sveikatos apsauga jiems rūpi, o jos problemas jie išmano tikrai geriau nei svetimais pinigais savo poziciją sutvirtinti bandantis liberalų frakcijos atstovas.

„Savivaldybės gydytoja turėjo pasirūpinti, kad preliminari programa 2022 metams būtų.

Jei būtų nors kokie preliminarūs skaičiavimai, tikrai visi Tarybos nariai būtų palaikę šią programą.

Dabar maždaug dėl savo, atsiprašau, pasipijarinimo – „kokie mes geri“ – skirsime pinigus?

Turime labai atsakingai žiūrėti į kiekvieną finansavimo šaltinį ir kiek reikalinga lėšų. Ir manau, bus reikalingos kur kas didesnės lėšos, nei buvo skiriama iki šiol“, – kalbėjo rajono Tarybos narė Aušrelė Kaminskienė.

A. Hofmanas pabrėžė, kad dėl šio sprendimo medikų darbas nepasikeis.

„Nuo to medikų darbas nepasikeis. Visos tos paslaugos ir toliau kokybiškai bus teikiamos. Esmė ta, kad be programos ir be vizijos skirti pinigus nežinant, kam skirti – neprotinga.

Mes puikiai žinom, būdami medikai, kas ta e. sveikata. Žinom sutrikimus. Gal reikės valstybiniu lygmeniu viską peržiūrėti, o prisidėti prie programos šiaip sau – nematau prasmės“, – atrėmė jis.

 

7 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!