NAUJIENOS

Visos kategorijos
Naujiems Kėdainių rajono savivaldybės administracijos skyriams vadovauja Kęstutis Stadalnykas (kairėje) ir Julius Lukoševičius.

Naujų savivaldybės skyrių vedėjais tapo jau ėjusieji šias pareigas

Kristina KASPARAVIČĖ - 10:00 Rugpjūčio 09d. 2019

Kėdainių rajono tarybai patvirtinus savivaldybės struktūros pertvarką ir vietoj Švietimo ir kultūros skyriaus bei Sporto ir turizmo skyriaus įsteigus Švietimo skyrių bei Kultūros ir sporto skyrių, jau paskirti ir šių skyrių vedėjai. Švietimo skyriaus vedėjo pareigose liko jau daugybę metų rajono švietimo sritį kuruojantis Julius Lukoševičius, o naujam Kultūros ir sporto skyriui nuo pirmadienio vadovauti paskirtas Kęstutis Stadalnykas.

Šis specialistas pastaruosius ketverius metus ėjo anuometinio Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas, o dar ankstesniais metais, kol Kultūros skyrius nebuvo sujungtas su Švietimo skyriumi, jis nemažai metų ėjo Kultūros skyriaus vedėjo pareigas, tad po ketverių metų pertraukos vėl savivaldybėje atsiradus Kultūros skyriui, prie kurio prijungta ir sporto sritis, K. Stadalnyko paskyrimas skyriaus vedėju nieko nenustebino. Pastaruosius metus Sporto ir turizmo skyriui vadovavęs Gediminas Misius, šį skyrių pertvarkius į Kultūros ir sporto skyrių, tapo naujojo skyriaus vedėjo pavaduotoju.

Toks Sporto ir turizmo skyrius, koks pastaruosius ketverius metus veikė savivaldybėje, realiai net neturėjo egzistuoti, nes buvo pažeidžiamas Vietos savivaldos įstatymas. A. Kacevičius

Arūnas Kacevičius: „Sprendimas išnaudoti aukščiausią kvalifikaciją turinčių specialistų žinias, kompetencijas ir sukauptą patirtį, yra naudingas visam rajonui.“ Algimanto Barzdžiaus nuotr. Skyrių darbų apimtys buvo neadekvačios

Savivaldybėje pertvarkų imtasi ir du skyriai pertvarkyti siekiant racionaliau paskirstyti darbo apimtis, mat iki šiol veikusių Švietimo ir kultūros skyriaus bei Sporto ir turizmo skyriaus nei darbų apimtys, nei jų dydžiai buvo neadekvatūs.

Be to, pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus, toks Sporto ir turizmo skyrius, koks pastaruosius ketverius metus veikė savivaldybėje, realiai net neturėjo egzistuoti, nes buvo pažeidžiamas Vietos savivaldos įstatymas. Šiame įstatyme numatyta, kad skyrius gali būti steigiamas tik tuomet, kai jame yra keturi etatai, o Sporto ir turizmo skyriuje tebuvo tik trys.

Pertvarkius du skyrius ši problema išspręsta, tačiau tai – ne pagrindinė skyrių pertvarkos priežastis.

Švietimo sritis yra žymiai platesnė

Švietimo ir kultūros bei sporto sritis siekta atskirti, nes švietimo srities darbo krūvis yra nepalyginamai didesnis – šioje srityje dirba kur kas daugiau specialistų, jų įstaigų tinklas yra didžiausias rajone, be to, švietimui atriekiama didžiausia rajono savivaldybės biudžeto dalis.

Nijolė Naujokienė: „Man kaip švietimietei svarbu, kad į švietimo sritį, kurios valdomas lėšų kiekis yra vienas iš didžiausių šalyje, dabar bus sutelktas didesnis dėmesys.“ „Atskyrus švietimo ir kultūros bei sporto sritis į atskirus padalinius, o turizmo sritį pavedus koordinuoti Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centrui, bus žymiai proporcingiau paskirstytas savivaldybės specialistų darbas. Taip bus užtikrintas optimalesnis valdymas ir efektyvesnė šių skyrių veikla.

Be to, iki šiol buvo dubliuojamos Sporto ir turizmo skyriaus bei Turizmo ir verslo informacijos centro funkcijos, tad sprendimas pertvarkyti savivaldybės skyrius ir šiam centrui perduoti atsakomybę už turizmo paslaugų plėtojimą, tikrai yra kur kas racio­nalesnis sprendimas“, – įsitikinęs A. Kacevičius.

Vertina ilgamečių vadovų kompetencijas

Paklaustas, kodėl į pertvarkytus skyrius buvo paskirti jau ir anksčiau jiems vadovavę savivaldybės specialistai, o ne skelbti konkursai užimti skyrių vedėjų pareigoms, A. Kacevičius sakė: „Konkursų skelbti nereikėjo, nes Julius Lukoševičius kaip vadovavo Švietimo skyriui, taip ir vadovauja – pakeistas tik skyriaus pavadinimas ir nuo jo atskirtos kultūros srities funkcijos, o Kęstutis Stadalnykas į Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas paskirtas vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu, kuris numato karjeros valstybės tarnautojo perkėlimą į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas. Šiuo atveju, vadovaujantis minėtu įstatymu, taip pat nereikėjo skelbti konkurso.

Džiaugiuosi, kad savivaldybės administracijos inicijuotiems pokyčiams nereikės jokių papildomų lėšų. N. Naujokienė

Tiek Julius Lukoševičius, tiek Kęstutis Stadalnykas, pastaruosius ketverius metus dirbęs Juliaus Lukoševičiaus pavaduotoju ir kuravęs kultūros sritį, jau daugybę metų eidami valstybės tarnautojų pareigas Kėdainių rajono savivaldybėje, ne kartą įrodė, kad yra aukščiausios kvalifikacijos savo srities specialistai, puikiai žinantys rajono švietimo ir kultūros sričių situaciją, labiausiai įsigilinę į šių sričių problemas ir žinantys, kaip jas spręsti ir ką daryti, kad šiose srityse eitume į priekį.

Neturime nė menkiausių abejonių dėl šių specialistų kompetencijų. Jais pasitiki rajono švietimo ir kultūros srities darbuotojų bendruomenė, todėl manau, kad sprendimas išnaudoti šių žmonių turimas žinias, kompetencijas ir sukauptą patirtį, yra naudingas visam rajonui“, – sakė A. Kacevičius.

Rajono nevyriausybinių organizacijų veiklą koordinuos jau ir taip ne vienerius metus bendruomenėms talkinusi Audronė Stadalnykienė.Dirba ir nevyriausybinių organizacijų koordinatorius

Taip pat savivaldybėje atsirado ir nauja pareigybė – vyriausiojo specialisto-nevyriausybinių organizacijų koordinatoriaus. Jos reikia tam, kad būtų įgyvendintas nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas, formuojama šios srities politika, rengiami sprendimų projektai.

Į nevyriausybinių organizacijų koordinatoriaus pareigas perkelta dirbti visoms rajono bendruomenėms ir kitoms organizacijoms iki šiol kaip savivaldybės vyr. specialistė talkinusi Audronė Stadalnykienė. Šias naujai atsiradusias pareigas ji panoro užimti pati.

„Svarbiausia, kad nei savivaldybės skyrių pertvarka, nei naujas nevyriausybinių organizacijų koordinatoriaus etatas nepareikalaus jokių papildomų lėšų, o pasitarnaus spartesniam nustatytų strateginių tikslų įgyvendinimui“, – akcentuoja A. Kacevičius.

Pokyčius daro kiekviena valdžia

Dar prieš tvirtinant rajono tarybos posėdyje A. Kacevičiaus siūlomą savivaldybės administracijos struktūros pertvarką, kurioje ir buvo numatytas minėtų savivaldybės skyrių pertvarkymas bei nevyriausybinių organizacijų koordinatoriaus etato įsteigimas, rajono tarybos narė, frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ seniūnė Nijolė Naujokienė sakė: „Ar pokyčiai yra geri, visuomet parodo tik laikas.

Lygiai taip pat ir praėjusioje kadencijoje 2015 metais buvo keičiama savivaldybės administracijos struktūra. Jau tada ji buvo vertinama nevienareikšmiai. Rezultatai parodė, kad nors ir buvo daug žadėta, pripiešta planų ir vizijų, tačiau iš tiesų ryškių pokyčių nesulaukėme.

Kęstutis Stadalnykas į Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas paskirtas vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu, kuris numato karjeros valstybės tarnautojo perkėlimą į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas. Šiuo atveju, vadovaujantis minėtu įstatymu, nereikėjo skelbti konkurso. Aut. past.

Kaip bus dabar, matysime, tačiau man kaip švietimietei svarbu, kad į švietimo sritį, kurios valdomas lėšų kiekis yra vienas iš didžiausių šalyje, dabar bus sutelktas didesnis dėmesys. Juolab kad šios srities laukia labai dideli iššūkiai, o visuomenė jai kelia milžiniškus reikalavimus.

O kultūra yra neatsiejama nei nuo sporto, nei nuo jokios kitos srities – ji persipina su jomis visomis. Ir apskritai – man keistokai atrodo, kai girdžiu tarybos narius kalbant apie sportą lyg jis būtų skirtas tik mokiniams. Manau, kad kalbant apie šią sritį, nereiktų akcentuoti vien tik mokyklų ir mokinių.

Mokiniai turi puikius šios srities specialistus, paruoštas geras programas ir yra šioje srityje pakankamai užimti. O mes didesnį dėmesį turime skirti rajono gyventojų sveikatinimui, jų įtraukimui į sporto renginius.

Manau, kad ši siūloma struktūra padės savivaldybės administracijai ir mums, rajono tarybai, įgyvendinti strateginius uždavinius ir geriau atliepti gyventojų poreikius.

10 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!