NAUJIENOS

Visos kategorijos
Tarybos posėdis  / Aldo Surkevičiaus nuotr.

Patvirtintas 2020 metų rajono biudžetas

www.rinkosaikste.lt - 10:02 Vasario 28d. 2020

Šiandien rajono tarybos posėdyje, kuriame svarstomas kone rekordinis kiekis klausimų – net 72, pats svarbiausias – Kėdainių rajono savivaldybės 2020 metų biudžeto svarstymas. Tačiau vos prasidėjus posėdžiui, opozicijoje dirbantys liberalai bandė šio klausimo svarstymą sužlugdyti.

Virmantas Pikelis pasiūlė iš darbotvarkės šį klausimą išbraukti, nes ne visuose rajono tarybos komitetuose parengtam sprendimo projektui buvo pritarta. Opoziciją atstovaujantis V. Pikelis siekė, kad minėtas sprendimo projektas būtų grąžintas savivaldybės administracijai jį tobulinti. 

Jei taryba būtų pritarusi tokiam V. Pikelio siūlymui, biudžeto projektas laiku nebūtų patvirtintas, o tai reikštų tai, kad savivaldybė tokiu atveju pažeistų įstatymą.

Opozicijos planams nepavykus, vis tik biudžeto projektą teko svarstyti.

Pirmiausia diskusijų sulaukė į biudžetą įtrauktas projektas skirti Kūdikio kraitelį ne tik Kėdainių akušerijos-ginekologijos skyriuje gimstantiems kūdikiams, bet visiems mažyliams, kurie gims ir kitose šalies medicinos įstaigose, bet bus įregistruoti Kėdainių rajone. 

Papildomas lėšas šiam projektui siūlyta skirti nubraukiant dalį lėšų iš kitų šaltinių. Vienas iš jų – sumažinant lėšas Kėdainių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) odontologijos skyriui numatytas lėšas odontologijos įrangos įsigijimo programai.

Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininko pavaduotoja Aušrelė Kaminskienė, pati būdama odontologė informavo, kad jos atstovaujamo komiteto nariams apsilankius PSPC odontologijos skyriuje, paaiškėjo, kad minėtai programai suplanuoti pinigai nėra būtini, nes įrangos gedimo klausimus galima išspręsti ir kitokiais būdais, juolab, kad minėtoji įranga buvo atnaujinta ne kartą. 

Buvo pasiūlyta šiam tikslui imti lėšas ir iš kitų finansavimo šaltinių. Dėl to taryboje užvirė nemažai diskusijų. 

PAPILDYTA: 11.15

Ne mažiau diskusijų sulaukė ir klausimas dėl lėšų numatymo biudžete Pavermenio vandentiekio ir nuotekų tinklams.

Rajono tarybos nariai vieni per kitus vardijo, kokias biudžete numatytas eilutes sumažinti, kad būtų galima numatyti pinigus šiam projektui. Galiausiai kai kurie puolė emocingai aiškintis, kuris prieš kurį dirba ir nuteikinėja negatyviai vienas kito atžvilgio Pavermenio kaimo gyventojus.

Galiausiai į rajono tarybos tribūną buvo iškviesta Pavermenio bendruomenės atstovė, tiesiai šviesiai paprašiusi politikų nepjudyti Pavermenio kaimo gyventojų. Moteris aiškino, kad minėtas projektas Pavermeniui yra labai reikalingas ir būtinas, pasakojo, kad pavermeniškiai jaučiasi nuskriausti.

Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sakė, kad tokių projektų laukia ne tik pavermeniškiai ir išvardino daug kitų rajono vietovių, kuriose taip pat yra reikalingos investicijos į nuotekų ir vandentiekio tinklus.

Pavermenyje minėtą projektą įgyvendinsiančios bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktorius Romualdas Gailiūnas užtikrino, kad pavermeniškiai nebus nuskriausti ir paaiškino, kaip projektas bus įgyvendinamas, tačiau buvęs meras Saulius Grinkevičius nesidrovėjo R. Gailiūną pamokyti, kaip, jo manymu, tokį projektą reikėtų įgyvendinti.

Tokio S. Grinkevičiaus poelgio nustebintas rajono tarybos narys Alvydas Ardavičius priminė, kad ši problema Pavermenyje jau tęsiasi daugybę metų, tad stebėjosi, kad gerai žinodamas kaip ją išspręsti, S. Grinkevičius to taip ir nepadarė, kai pats ketverius metus vadovavo rajonui.

Rajono tarybos nariams susikirtus dėl klausimo numatyti ar nenumatyti rajono biudžete pinigus Pavermenio nuotekų tinklų projektui, o jei numatyti tai kiek, galiausiai buvo prieita prie balsavimo, tačiau prireikus balsuoti, buvo pradėta painiotis ir diskutuoti, už kelis pasiūlymus reikėtų balsuoti.

Galiausiai buvo suformuluoti trys pasiūlymai: Pavermenio nuotekų tinklų projektui lėšų neskirti, šiam projektui skirti 50 tūkst. eurų atimant šiuos pinigus iš lėšų, numatytų kompensuoti išlaidas važiuojantiems viešuoju transportu ir skirti 100 tūkst. eurų, sumažinant lėšas savivaldybės administracijos valdymo tobulinimui.

Vos suformulavus šiuos pasiūlymus, valdančioje daugumoje dirbanti valstietė ir žalioji Karolina Štelmokaitė pateikė dar keturis pasiūlymus.

Po tokio pareiškimo rajono meras Valentinas Tamulis paskelbė 15 minučių pertrauką ir nei Pavermenio klausimas, nei viso biudžeto projektas taip ir nebuvo baigti svarstyti.

Po pertraukos rajono tarybos nariai nepritarė K. Štelmokaitės siūlymams. Tiesa, ketvirtojo savo siūlymo ji pati atsisakė ir nebeteikė balsavimui.

Koks priimtas sprendimas dėl Pavermenio projekto, koks patvirtintas rajono biudžetas ir kodėl rajono tarybos nariams buvo taip sunku rasti dėl jo kompromisus, skaitykite antradienio ,,Rinkos aikštėje". Šiame laikraštyje ir naujienų portale rinkosaikste.lt bus pranešta ir apie kitus rajono tarybos priimtus sprendimus. 

13 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!