NAUJIENOS

Visos kategorijos

Kokie Kėdainiams buvo 2020-ieji?

RinkosAikste.lt - 08:14 Sausio 04d. 2021

2020-ieji pakeitė Lietuvą ir pasaulį. Praėjus šiems iššūkių, išbandymų, nerimo, skausmo ir netikrumo metams, dovanojusiems ir puikių atradimų, atsivėrimų, stiprybės, išminties ir tikrųjų vertybių suvokimo, tęsiame tradiciją ir pristatome trumpą 2020 metų apžvalgą, primenančią, kokie šie metai buvo Kėdainių rajonui.

Jolanta Blažytė.Metų įtakingiausia

Įmonių grupės „Vikonda“ valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė pripažinta viena iš pačių įtakingiausių verslininkų Lietuvoje.

Tai paaiškėjo rugpjūčio mėnesį naujienų portalui „Delfi“ paskelbus šių metų Lietuvos įtakingiausiųjų verslininkų sąrašą. „Delfi“ užsakymu „Sprinter tyrimai“ atliko apklausą ir nustatė, kad visuomenės nuomone, Jolanta Blažytė yra 17 vietoje pagal savo įtakingumą Lietuvoje, o įtakingiausių žmonių nuomone, verslininkė Jolanta Blažytė šiemet, kaip ir pernai, pagal savo daromą įtaką yra 21 vietoje tarp šalies verslininkų, nors vos prieš porą metų, 2018-aisiais, ji buvo net dešimčia pozicijų žemiau ir tuomet užėmė 31 vietą.

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Metų sprendimas

Kėdainių rajono Taryba priėmė sprendimą pasirašyti sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Pagal šią sutartį per artimiausius kelerius metus Kelių direkcija savo lėšomis kapitaliai sutvarkys Kėdainių J. Basanavičiaus, Gedimino, Tilto ir Kauno gatves bei jose esančius tiltus per Dotnuvėlę, Smilgą ir Nevėžį.

Taip pat bus rekonstruotas ir tiltas per Nevėžį ties Vilainiais bei takas prie Vilainių degalinės. Svarbiausia – savivaldybė šiems darbams neišleis nė cento.

Visus projektus už savo lėšas įgyvendins Kelių direkcija. Sutvarkyti keliai ir tiltai galiausiai bus perduoti Kėdainių rajono savivaldybės nuosavybėn, kuri pagaliau čia galės tvarkytis taip, kaip reikia, visų pirma, matyt, mažindama šių gatvių užterštumą ir triukšmą. Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Metų laimėjimai

Sumušti investicijų pritraukimo rekordai

Kėdainių rajonas šiais metais mušė valstybės investicijų pritraukimo į mūsų rajoną rekordus. Į infrastruktūros objektus, kurių statybos jau ne vienerius metus buvo gerokai įstrigusios, šiemet investuotas daugiau kaip milijonas eurų, gautų iš valstybės.

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Dar beveik 900 tūkst. eurų skirti iš valstybės gatvių ir kelių remontui. Už šiuos pinigus sutvarkytos Kėdainių miesto Palangos, Birutės, Liepų alėjos, Sporto tako, Šilelio gatvės, taip pat Šėtos miestelio Turgaus bei Dariaus ir Girėno gatvės, Kunionių kaimo Šermukšnių gatvė, Vainotiškių kaimo Vainotiškių gatvė, Aristavos kaimo Liepų alėja, Pelutavos kaimo Gėlių gatvė ir kelias Pelutava-Griniai.

Atgauti prarasti pastatai

Absurdiška situacija, kai dėl buvusios valdžios aplaidumo Kėdainių rajono savivaldybė prarado pačiame senamiestyje esančius du didžiulius vertingus pastatus, kurie dėl valdininkų neveiklumo buvo tiesiog „padovanoti“ valstybės Turto bankui, gegužės mėnesį pagaliau buvo išspręsta.

Naujieji rajono vadovai sugebėjo per teismą įrodyti savivaldybei priklausančios įmonės „Kėdainių butai“ teises į nuosavybę ir per teismą atgauti prarastą kėdainiečių turtą.

Metų karjera

Kėdainiečiai į Seimą išrinko Kėdainių šviesiosios gimnazijos geografijos mokytoją socialdemokratą Tomą Bičiūną. Raseinių-Kėdainių apygardoje į Seimą išrinktas valstiečių ir žaliųjų atstovas Arvydas Nekrošius.

                                 _____________________________

Į  Seimą išrinkti ir dar keli kėdainiečiai pagal partijų sąrašus. Seimo nariais tapo Darbo partijos atstovai iš Kėdainių Viktoras Fiodorovas, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Vytautas Gapšys ir konservatorė Jurgita Sejonienė. 

                                   _______________________ 

Iš rajono Tarybos šiemet pasitraukė Irena Staliorienė, Juozas Gaidamavičius ir Tomas Bičiūnas. Juos pakeitė Edita Bodendorfė, Indrė Fiodorova ir Jonas Talmantas.

                                  ______________________

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

 

 

Sausio mėnesį į pensiją išėjus ilgamečiam Dotnuvos slaugos namų direktoriui Vytautui Gogaičiui, nauja šios įstaigos vadove tapo Irena Staliorienė.

                                    ____________________

 

 

 

 

 

 

 

Rugpjūčio mėnesį Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmuose darbą pradėjo teisėjas Ignas Podlipskas, nagrinėjantis civilines bylas.

                  __________________ 

 

Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriui nuo metų pradžios vadovauja gydytoja Rimantė Hofmanienė. Ji pakeitė bene dešimtmetį šiam skyriui vadovavusią Janiną Armanavičienę.

Kėdainių ligoninės Reanimacijos skyrius taip pat turi naują vadovę. Šio skyriaus vedėja tapo anesteziologė-reanimatologė Gabija Akelaitytė.

                        ____________________

Nuo rugsėjo mėnesio Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialas turi naują direktorę – ja tapo prieš tai vadybininkės pareigas šiame filiale ėjusi Ramunė Gustienė.

UAB „Kėdbusas“ direktoriaus pareigas nuo gruodžio 16 d. pradėjo eiti Remigijus Naujokas. Į šias pareigas buvo skelbtas konkursas, kurį ir laimėjo R. Naujokas.

 

 

 

 

 

 

Metų Vizitas

Liepos 11-ąją Paberžėje netikėtai apsilankė LR Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Tai buvo privati Prezidento išvyka, apie kurią niekas nebuvo informuotas. 
 

 

Metų šventė

„Vikonda“ grupės 30-mečio jubiliejus.

Rugpjūčio 1-ąją į šią šventę susirinko verslo, politikos ir pramogų pasaulio atstovai iš visos Lietuvos. Žymūs svečiai į „Vikondos“ slėnį atvyko pasveikinti „Vikonda“ grupės valdybos pirmininkės Jolantos Blažytės.

Prisimindami per tris dešimtmečius nueitą kelią, kartu visi žvelgė ir į ateitį, vienai iš stipriausių Lietuvos bendrovių linkėdami dar didesnių iššūkių ir sėkmingų ateities rezultatų.

Gausų būrį svečių pasitiko muzikos ir elegantiškų šokių programa, taip pat lazerių ir ugnies šou.

 Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

 

Metų ryšys

Balandžio mėnesį patraukliose ir dažnai lankomose Kėdainių vietose pradėjo veikti nemokamo bevielio tinklo „WiFi“ zonos.

Sparčiu, kokybišku ir saugiu nemokamu interneto ryšiu galima naudotis 9 miesto vietose. Šį ryšį palaiko 12 bevielio interneto įrenginių.

                               _________________

 

 

 

 

Metų bėda

Koronaviruso pandemija

Pirmasis karantinas buvo paskelbtas nuo kovo 16 dienos. Atšauktas birželio 16 dieną. Antrasis karantinas paskelbtas nuo lapkričio 5 dienos. Pirmasis COVID-19 atvejis Kėdainiuose nustatytas kovo 31 dieną 37 metų kėdainietei. Balandžio 6 dieną darbą pradėjo veikti Karščiavimo klinika. Kėdainių ligoninėje atidarytas ir nuolat plečiamas COVID-19 skyrius, kuriame gydomi ir aplinkinių rajonų gyventojai. Kėdainių rajono savivaldybė skyrė nemažai lėšų tiek Kėdainių ligoninei, tiek Kėdainių PSPC kovai su koronavirusu. Lapkričio 18 dieną darbą pradėjo mobilusis COVID-19 patikros punktas, atidarytas prie Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro. Kėdainiai kurį laiką pirmavo Lietuvoje pagal susirgimų COVID-19 skaičių. Ugdymo įstaigos išmoko dirbti nuotoliniu būdu, įmonės ir įvairios įstaigos, jei tik įmanoma, taip pat dirba nuotoliniu būdu. Nuo lapkričio 18-osios kontroliuojamas įvažiavimas į Kėdainių miestą. Draudžiamas judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus būtinuosius atvejus.

Einaro Kazilionio nuotr.

 

Metų psichozė

Kilus realiai koronaviruso grėsmei, kėdainiečius buvo apėmusi masinė psichozė, kuri truko vos kelias dienas.

Prieš paskelbiant pirmąjį karantiną, kelias dienas masiškai buvo šluojamos parduotuvės. Prekių lentynos su ilgo galiojimo produktais buvo ištuštintos.

 

 

 

Metų skandalas

Sausio mėnesį kilo skandalas aplinkosaugininkams radus nelegalų cukraus fabriko „Nordic Sugar Kėdainiai“ vamzdį, kuriuo į bevardį upelį buvo leidžiamos nevalytos nuotekos.

Iš šio upelio jos pateko į Šerkšnio upelį, iš ten – į Obelies upę, o iš Obelies – į Nevėžį.

Apie pažeidimą aplinkosaugininkams pranešė ir nelegalų vamzdį parodė kėdainietis, dirbęs cukraus fabrike ir pats sukiojęs šio vamzdžio sklendę.

 

Metų panika

Vandenyje – gyvsidabris

Balandžio mėnesį buvo kilusi panika, paaiškėjus, kad negalima gerti Kėdainių mieste, Vilainiuose, Paobelyje, Pelėdnagiuose, Medėkšiuose, Sirutiškyje, Keleriškiuose ir Daumantuose bendrovės „Kėdainių vandenys“ tiekiamo vandens iš čiaupo, nes jis užterštas gyvsidabriu. Tuomet buvo nustatyta, kad gyvsidabrio kiekis vandenyje kone dvigubai viršija leistiną normą.

Savivaldybės administracija suskubo gyventojams nemokamai dalyti vandenį.

Pakartojus vandens tyrimus, gauti rezultatai neberodė vandens užterštumo.

Iš kur galėjo patekti gyvsidabris į gyventojams tiekiamą vandenį, nenustatyta. Kaip nenustatyta ir tai, ar žinia apie užterštumą nebuvo laboratorijos klaida.

Metų lietus

 

Rugsėjo 1 dieną atgaivinta pamiršta ilgametė tradicija – tą dieną „Vikonda“ grupei švenčiant 30-mečio jubiliejų prapliupo „Dadu“ ledų lietus.

Iš sraigtasparnio buvo pažerta 30 tūkst. ledų lietaus kuponų, kurie buvo keičiami į ledus net dvi dienas.

 

Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

 

 

Metų anomalija

Gegužės 12-ąją, likus vos trims savaitėms iki kalendorinės vasaros, per patį sodų žydėjimo ir daržo darbų įkarštį, iškrito sniegas. Tą dieną Dotnuvos automatinės meteorologijos stotis užfiksavo 3 centimetrus šių kritulių.

 

 

Metų egzotika

Šiais metais Kėdainiuose nuimtas pirmasis šafrano derlius! Kėdainietė Gintarė Pažeraitė-Juknienė, kartu su vyru pasodinusi tūkstantį krokų svogūnėlių, šiemet surinko pirmąjį derlių.

Brangiausio pasaulyje prieskonio užderėjo vos keli gramai, nes iš vieno svogūnėlio išgaunami tik vos 2–3 žiedeliai.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

 

 

Metų gėlynas

Tiskūnų kaime gyvenančios Laimutės Žukauskienės sode šį rudenį pražydo 746 jurginų krūmai! Moteris savo gėlyną sukūrė per 5-erius metus ir plečia jį kasmet.

Sodininkę savo žiedais džiugina keli šimtai rūšių šių įspūdingų žiedų.

Metų apdovanojimai 

 

Metų mama

Gegužės mėnesį Šėtos seniūnijos gyventoja Marija Eigirdienė gavo LR Prezidento Gitano Nausėdos įteiktą ordiną „Už nuopelnus Lietuvai“. Moteris apdovanota už tai, kad išaugino ir gerai išauklėjo aštuonis vaikus.

Irinos Jurkėnienės nuotr.

 

Metų mokytoja

Kėdainių Metų mokytoja šiais metais išrinkta Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Ina Gustienė.

 

 

 

 

Metų kultūros premijos laureatė

Šių metų Kėdainių krašto kultūros premija atiteko Virginijai Čereškienei- Beviršei, Kėdainių kultūros centro mėgėjų meno
kolektyvų vadovei, choreografei.

Laureatė V. Čereškienė-Beviršė vadovauja dviems šokių grupėms – Kėdainių kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupei
„Lankesa“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Volungė“.

      

 

Metų veteranas 

Garbingo jubiliejaus proga už nuopelnus krašto ir visos Lietuvos sportui Sidabro garbės ženklas  paskirtas sporto veteranui, įvairių sporto, kultūros iniciatyvų puoselėtojui Vygandui Valiukevičiui.

Metų socialinis darbuotojas

Metų socialiniu darbuotoju šiais metais pripažintas Andrej Berseniov – Pikeliuose įsikūrusio labdaros ir paramos fondo „Teen Challenge“ socialinis darbuotojas. Šis specialistas jau 17 metų padeda asmenims, kenčiantiems nuo priklausomybių.

Metų aktorė

Kėdainietė Paulina Taujanskaitė šiais metais pripažinta geriausia Lietuvos aktore už Marytės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“.

Metų kultūristė

Lietuvos kultūrizmo jaunimo pirmenybėse Lietuvos taurės bikinio naujokių kategorijoje kėdainietė Justina Lukošiūtė, treniruojama Kastyčio Gudavičiaus, tapo nugalėtoja.

                                                  Metų kultūra

Regina Galvanauskienė, 1863 metų sukilimo muziejaus Paberžėje įkūrėja ir buvusi ilgametė vadovė, jau 29 metus saugojanti ir puoselėjantį ne tik šį muziejų, bet ir Tėvo Stanislovo atminimą, įvertinta Kėdainių rajono savivaldybės
apdovanojimu „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“.

Metų kultūros darbuotojo vardą šiemet pelnė Loreta Andrulienė, Tautinio atgimimo veikėjos Jadvygos Juškytės
paramos fondo vadovė.

 

Kultūriniu „Metų pasiekimu“ įvertinta knyga „Atrandu ir spalvinu Kėdainius“, kurioje spalvinimui pateikti 22 pagrindiniai Kėdainių senamiesčio pastatų grafi niai vaizdai ir trumpa istorinė informacija apie juos.

Leidinio bendraautorė – Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.

Kultūrinio „Metų įvykio“ nominacija skirta renginių ciklui „(AT)rask meną“, kurį organizavo Kėdainių kultūros centras, vadovaujamas Onos Mikalauskienės.

Metų tradicijų puoselėtoja išrinkta Loreta Steponavičienė, Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė.

Metų verslininkai

Už drąsias investicijas COVID-19 laikotarpiu nominacija skirta Artūro Belousovo įmonei „Beneto karčema“. A. Belousovas investavo ne vieną dešimtį tūkstančių eurų į kavinės išorės atnaujinimą ir taip prisidėjo prie senamiesčio atnaujinimo.

Už drąsias investicijas ir verslo kūrimą kaime nominacija skirta UAB „Maisto arsenalas“ ir jos direktorei Sandrai Kaupienei.

Pavermenio kaime įkurtoje gamyklėlėje gaminami aukštos kokybės mėsos konservai tik iš lietuviškos mėsos. Per 3 metus bendrovė sugebėjo prasiskinti kelią į prekybos tinklus „Rimi“ ir „Aibė.“

Už verslo plėtrą Kėdainių rajone apdovanota Ukrainos kompanija UAB „Kormotech“ ir jos direktorius Andrii Bereziuk.

Kėdainių LEZ įsikūrusi aukščiausių standartų moderni, automatizuota gamykla investavo daugiau nei 10 mln. eurų į gamyklos statybą bei įrangą.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nominacija „Sukurta Kėdainių rajone“ atiteko UAB „Ikarai“ ir jos vadovui Remigijui Streckiui. Ši įmonė pristatė skystąsias trąšas.

Metų iniciatyva

Irinos Jurkėnienės nuotr.Darbuotojų draudimas

Šiais metais „Vikonda“ grupė visus savo darbuotojus, kurių yra gerokai per pusšešto šimto, apdraudė savanorišku sveikatos draudimu, kuris padengia dalį išlaidų už gydytojų konsultacijas, tyrimus, odontologų ar kitas medicinines bei sveikatos stiprinimo paslaugas ar net vaistus vaistinėje.

Prasidėjus COVID-19 pandemijai, kiekvienas darbuotojas papildomai apdraustas ir draudimu nuo šio viruso.

 

 

 

Metų auksas

„Vikondos“ grupės įmonių pastangos neliko nepastebėtos – šiais metais Kėdainių konservų fabrikas pelnė du aukso medalius: metų gaminiu pripažinta užtepėlė su skumbre ir lietuviškas originalus majonezas.

„Vikeda“ aukso medalį ir metų gaminio titulą gavo už vanilės skonio plombyro ledus „Moonlight“ su netikėtu „Tutti frutti“ glaistu su braškių gabaliukais.

 

 

Metų netikėtumas

„Vikonda“ grupė šį rugsėjį pristatė naują ir netikėtą produktą – išskirtinę alternatyvą gyvulinės kilmės maistui – augalinius „Moving Mountais“ mėsainius, kurie savo tekstūra ir skoniu labai artimi mėsai, tačiau 100 procentų yra sudaryti iš augalinės kilmės ingredientų.

Tai – mokslininkų ir žinomų Didžiosios Britanijos virtuvės šefų šedevras, spėjęs pelnyti ir Lietuvos vegetarų simpatijas.

 

 

Metų išradingumas

Sirutiškio bendruomenė šiais metais pastatė ir atidarė paukščių, gyvūnėlių ir vabalų viešbutį. Už 400 eurų bendruomenės sode įrengti zylių ir varnėnų inkilai, žvirblių daugiabutis, voverės užkandžių baras, boružių, drugelių ir bičių nameliai bei trijų korpusų viešbutis vabalams.

 

 

 

 

Metų laimikis

Šie metai buvo dosnūs grybautojams. Grybų buvo randama net ne dešimtis, o šimtais ir net tūkstančiais. Ir iki pat vėlyvo rudens.

 

 

 

Metų puodelis

Šiais metais nustebino puikią kavą Kėdainių senamiestyje verdanti „Kavamanija“. Ir ne tik tobulu kavos skoniu.

Kavamanams kava patiekiama itin subtiliuose vienkartiniuose kavos puodeliuose, ant kurių pavaizduota Evangelikų reformatų bažnyčia, Stiklių namai, minaretas, Rotušė, Šv. Juozapo bažnyčia, vytinė, tiltas per Nevėžį ir, žinoma, džiazas.

 

 

 

 

Metų pagalba

Vasario mėnesį darbą Pelėdnagiuose pradėjo klasterinė Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos komanda.

Klasterinės komandos pastotė Pelėdnagiuose įkurta tam, kad sunkius pacientus gabentų tiesiai į Kauno klinikas.

Čia budintys medikai skubią pagalbą teikia ne tik Kėdainių, bet ir Jonavos bei Raseinių rajonų gyventojams.


 

Metų papirkimas

Kėdainių apygardos rinkimų komisija priėmė precedento neturinti sprendimą – ji nusprendė, kad į Seimą antrai kadencijai kandidatavęs tuometinis Seimo narys Darius Kaminskas papirkinėjo rinkėjus vėliava ir tautiška giesme.

Vėliau tokį absurdišką Kėdainių rinkimų prievaizdų sprendimą panaikino Vyriausioji rinkimų komisija.

 

 

Metų statybos

Šiais metais išjudintos Šviesiosios gimnazijos priestato statybos. Pernai iš valstybės biudžeto šiam objektui buvo gauta vos 50 tūkst. eurų, šiemet viso skirta dar 100 tūkst. eurų.

O gegužės mėnesį gauta ir papildomų lėšų – net 300 tūkst. eurų, tad gimnazijos priestatas jau kyla akyse.

Tomo Bičiūno nuotr.

 

 

Metų gaisras

Liepos viduryje milžiniškas gaisras kilo Kėdainių Pramonės rajone, UAB „Agrochema plius“ teritorijoje. Gaisras elevatoriui žalos nepadarė, žmonės nenukentėjo.

 

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

 

 

 

Metų įkurtuvės

Pagaliau prasidėjus ilgai lauktai Kėdainių kultūros centro rekonstrukcijai, ši įstaiga persikraustė į buvusį Kauno kolegijos Jonušo Radvilos studijų centrą. Ten įsikūrė ne tik įstaigos administracija, bet ir visi saviveiklininkų kolektyvai. 

Atlaisvėjus karantino gniaužtams, čia bus organizuojami ir kultūriniai renginiai.

Birželio 17 dieną veiklioji Krakių bendruomenė atvėrė savo jaukios kavinukės – svetainės duris.

Krakiškių svetainėje po karantino netrukus vėl bus galima nerti į gurmaniškus potyrius – čia verdama ne tik skani kava, bet ir gaminami tik Krakių kraštui būdingi patiekalai, atskleidžiamas žydų kultūrinis ir kulinarinis paveldas.

Čia organizuojamos ir įspūdingos edukacinės programos.

Metų netektys

Vasario 7 dieną, eidamas 90-uosius metus, mirė Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, mūsų kraštietis, politikas, mokslininkas, Kėdainių krašto garbės pilietis Mykolas Arlauskas.

2020 m. gruodžio 20 d. užgeso dar viena ugnelė šioje žemėje – mirė ilgametis Viešosios įstaigos Kėdainių ligoninės Traumatologijos skyriaus vedėjas, gydytojas ortopedas-traumatologas 65 metų Romas Činčiukas.

Birželio 14 dieną staiga ir netikėtai Anapilin iškeliavo gydytojas neurologas Gediminas Juozapavičius.

Rugpjūčio mėnesį, eidamas 65-uosius metus, mirė ilgametis Kėdainių neįgaliųjų draugijos pirmininkas Rimantas Dubosas.

Lapkričio 19 dieną į Amžinybę išėjo žinoma kėdainietė, aktyvi socialdemokratė, buvusi rajono Tarybos narė, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos ilgametė darbuotoja, bibliotekininkė 71 metų Genovaitė Noreikienė.

Gruodžio 23 dieną klastinga liga nusinešė daugiau nei tris dešimtmečius Kėdainių rajono savivaldybėje dirbusios Teisės ir personalo skyriaus vyr. specialistės Stanislavos Brigienės gyvybę. Moteris mirė eidama 62-uosius metus.

Eidamas 83-iuosius metus, š. m. gruodžio 26 dieną į Amžinybę iškeliavo pirmosios Kėdainių rajono savivaldybės tarybos deputatas inžinierius Alfonsas Gricius.

 

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!