NAUJIENOS

Visos kategorijos
  • NAUJIENOS
  • Dienos tema
  • Kėdainiai keičiasi neatpažįstamai: didžiausios 2020 metų investicijos ir svarbiausi darbai

Kėdainiai keičiasi neatpažįstamai: didžiausios 2020 metų investicijos ir svarbiausi darbai

RinkosAikste.lt - 08:09 Sausio 05d. 2021

Sutvarkytas miesto parkas

Baigtas sutvarkyti Kėdainių miesto parkas. Darbai atsiėjo 1 836 437,93 Eur. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos (ES), valstybės ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Sinagogos tvarkymo darbai – į pabaigą

Įsibėgėjo Kėdainių sinagogos (Smilgos g. 5A) kompleksiškas sutvarkymas, pritaikant šį pastatą kultūrinėms bei kitoms reikmėms. Sutvarkius pastatą, jame turėtų įsikurti Dailės mokykla.

Pastato išorės tvarkymo darbai buvo atlikti 2019 metais. Jie kainavo 324 347,27 Eur, o šiemet už 285 326,94 Eur tvarkomas pastato vidus, tačiau dėl sinagogos rūsyje aptiktų paveldo elementų ir jų eksponavimo, galutinai pastatas bus sutvarkytas ateinančiais metais.

Šis projektas taip pat finansuojamas ES. Dalis reikalingų lėšų skirta ir iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto.

Atsinaujina Kėdainių krašto muziejus

Įgyvendinamas projektas „Kėdainių krašto muziejaus aktualizavimas, padidinant kultūros

paveldo aktualumą, lankomumą ir žinomumą“. Siekiant pritraukti įvairius lankytojus, pritaikyti pastatą ekspozicijoms, parodoms, edukaciniams ir kitiems renginiams rengti, padidinti kultūros paveldo žinomumą, projekto įgyvendinimo metu muziejaus pastate planuojama atlikti įvairius statybos darbus.

Šiuo metu tikslinamas techninis projektas, tad tikėtina, kad kitais metais bus pradėti ir baigti rangos darbai, kurių preliminari vertė – apie 450 tūkst. Eur. Pinigai – taip pat iš ES, prisidedant ir savivaldybei bei valstybei.

Modernizuoti Kėdainių vaikų lopšeliai-darželiai

Paskolos lėšomis 2020 m. atlikti lopšelio-darželio „Žilvitis“ pastato išorinių atitvarų modernizavimo darbai: apšiltintas pastatas, atnaujinta šildymo sistema, modernizuoti vandentiekio ir nuotekų tinklai. Investuota per 680 tūkst. Eur. Atlikus šiuos bus užtikrintas ženklus energijos sutaupymas bei didesnis patalpų vidaus klimato komfortas. Bus padidintas energetikos vartojimo efektyvumas ir sumažintas poveikis aplinkai.

Taip pat, įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą projektą 2 grupėse sukurtos šiuolaikinės edukacinės erdvės, įsigyti baldai. 2021 m., tęsiant šį projektą, bus atnaujinta dar viena ikimokyklinio ugdymo grupė. Planuojama investuoti 100 tūkst. Eur. Paskolos lėšomis modernizuojamas ir lopšelio-darželio „Vaikystė“ pastatas. Darbus planuojama baigti kitais metais. Iš viso jie atsieis apie 460 tūkst. Eur.

Už ES, valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšas intensyviai tvarkomos gatvės

Įgyvendinamas projektas „Kėdainių miesto A. Kanapinsko, P. Lukšio, Mindaugo, Pavasario ir Žemaitės gatvių rekonstrukcija.“ Sutvarkyta P. Lukšio gatvė. Darbai atsiėjo 602 285,86 Eur.

Įgyvendintas Pavasario atvės šaligatvių sutvarkymo projektas, kainavęs 247 283,25 Eur. Sutvarkyti Kauno gatvės šaligatviai. Projektas kainavo 176 493,31 Eur.

Ateinančiais metais bus sutvarkyti Mindaugo gatvės šaligatviai. Darbams skirta 537 928 Eur. Rangovas jau parinktas.

Taip pat ateinančiais metais planuojama sutvarkyti ir Žemaitės gatvę. Pradėtas ir ateinančiais metais bus baigtas Pelėdnagių gyvenvietės Ateities gatvės kapitalinis remontas. Projekto vertė – 13 000 Eur.

Pradėti ir ateinančiais metais bus baigti Šėtos miestelio Sodų gatvės kapitalinio remonto darbai, atsieisiantys35 365,18 Eur.

Taip pat pradėti ir ateinančiais metais bus baigti Šlapaberžės kaimo Linksmosios bei Kalnaberžės kaimo Vyšnių gatvių kapitalinio remonto darbai, kainuosiantys 86 979,86 Eur.

Aldo Surkevičiaus nuotr.Tvarkomi vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai

Šiais metais pradėti plėsti buitinių nuotekų tinklai Pavermenio kaime. Projektui iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto skirta 50 000 Eur.

Darbus ketinama baigti ateinančiais metais. 60 tūkst. Eur iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto investuojama į Kėdainių Algirdo, Parakinės ir Rūtų gatvių vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų įrengimą, rekonstravimą ir išplėtimą.

Darbai jau pradėti, o juos planuojama baigti kitais metais.

Tvarkomas „Vaivorykštės“ tiltas

Šių metų gegužę padegtas ir smarkiai apgadintas „Vaivorykštės“ tiltas per Nevėžį, jungiantis Kėdainių Josvainių gatvę su Kauno gatve, jau pradėtas tvarkyti.

Tilto tvarkymo darbai iš viso kainuos 74 980,07, už 55 147 Eur atlikta darbų 2020 m., likę darbai bus baigti kitais metais.

 

 

 

Aldo Surkevičiaus nuotr.

 

Sutvarkytas futbolo maniežas

Apie 290 tūkst. ES lėšų, su savivaldybės prisidėjimu, investuota į Kėdainių sporto centro infrastruktūros tobulinimą – sutvarkytas vidaus futbolo maniežas, įsigytas sporto centrui reikalingas

inventorius (atnaujinta futbolo maniežo erdvė, įrengtos naujos tribūnos, nupirkta nauja danga, įsigyti futbolo vartai, persirengimo kambariui reikalinga įranga, garso įranga, švieslentė).

Aldo Surkevičiaus nuotr.Sutvarkyti daugiabučių kvartalai

Baigtas Josvainių gatvės daugiabučių namų kvartalo atnaujinimas. Darbai atsiėjo 414 546,04 Eur.

Baigtas Ramybės skvero daugiabučių namų kvartalo atnaujinimas. Darbai atsiėjo 488 284,83 Eur.

Jau baigiami ir „Garadoko“ – J. Basanavičiaus, Parakinės, Algirdo ir Kęstučio gatvių daugiabučių namų kvartalo atnaujinimo darbai. Investicijos į šį kvartalą siekia 1 163 190,62 Eur.

Baigti Žemaitės daugiabučių namų kvartalo sutvarkymo darbai už 772 767 Eur.

Baigiami J. Basanavičiaus, Knypavos ir Josvainių gatvės daugiabučių namų kvartalų atnaujinimo darbai už 240 245,50 Eur.

Baigtas atnaujinti Liaudies gatvės daugiabučių namų kvartalas už 591 780,96 Eur.

Baigtas atnaujinti J. Basanavičiaus, Respublikos ir Rasos gatvių daugiabučių namų kvartalas, į kurį investuoti 1 555 728 Eur.

Atnaujinamas Rasos gatvės daugiabučių namų kvartalas. Vyksta rangos darbai. Iki gruodžio 1 dienos darbų atlikta už 1 188 374 Eur. Iš viso projektas atsieis

1 787 563,56 Eur. Darbus ketinama pabaigti ateinančiais metais.

Daugiabučių namų kvartalų renovacijos projektams lėšos gautos iš ES. Dalis lėšų šiems projektams skirta ir iš Kėdainių rajono savivaldybės bei valstybės biudžetų.

 

Sutvarkytas Krakių miestelio kultūros centras

Šiemet baigtas Krakių miestelio kultūros centro kapitalinis remontas, atsiėjęs 394 937,66 Eur. Be to, siekiant didinti šio pastato energetinį efektyvumą, pastatyta saulės elektrinė. Tai atsiėjo

6 464,62 Eur. Abu krakiškių projektai finansuoti ES lėšomis, valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšomis.

 

 

Įrengta ledo arena

Baigtas įrengti universalus daugiafunkcis aikštynas su aikštelės danga šiltojo sezono veiklai – krepšiniui, tenisui, mažajam futbolui, žiemos sezonui – stacionari dirbtinio ledo pramogų aikštelė prie LSMU „Aušros“ progimnazijos. Projektas atsiėjo 1 355 729,31 Eur. Tai bendrai finansuojamas projektas ES, valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšomis.

13 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!