NAUJIENOS

Visos kategorijos
Rytis Vieštautas (dešinėje): „Manau simboliška, kad mes abu su Vytautu Kundrotu per šių metų architektų dieną Kėdainiuose nusifotografavome prie laivo, o dabar, bent jau kurį laiką, kartu dirbsime.”  / Vaido Špečkausko nuotr.

Kėdainių vyriausiuoju architektu tapo talentingasis Rytis Vieštautas

Rasa JAKUBAUSKIENĖ - 08:32 Rugsėjo 04d. 2019

Jau nuo pirmadienio Kėdainių rajono savivaldybėje darbus pradėjo naujasis vyriausiasis architektas. Juo konkursą laimėjęs tapo gerai žinomas talentingas Kauno architektas Rytis Vieštautas, kuris Kėdainiuose taip pat nėra naujokas ir miestą pažįsta labai gerai, yra suprojektavęs ne vieną reikšmingą pastatą.

Turi idėjų miestui

Konkurse į Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo, vadinamojo vyriausiojo architekto pareigas, kurį organizavo Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, iš viso dalyvavo keturi kandidatai. Du iš jų buvo atrinkti ir pasiūlyti Kėdainių savivaldybės administracijai.

Po susitikimų su abiem kandidatais savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius miesto vyriausiojo architekto pareigas patikėjo R. Vieštautui. Beje, antrasis kandidatas į šias pareigas taip pat buvo kaunietis.

„Į vyriausiojo architekto pareigas pasirinkau žmogų, kuris, mano vertinimu, turi daugiau idėjų Kėdainių miestui. Tai ir buvo pagrindinis kandidato pasirinkimo motyvas“, – „Rinkos aikštei“ sakė A. Kacevičius.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Kėdainių rajono savivaldybė neturėjo po to, kai gerokai daugiau kaip 30 metų šias pareigas ėjęs Vytautas Kundrotas sulaukė pensinio amžiaus. Jis šiame skyriuje liko dirbti kaip mentorius, o skyriaus vedėjo pareigas laikiniai buvo patikėta eiti šio skyriaus vyriausiajai specialistei Violetai Večėnaitei.

Naujasis architektas – Kėdainių patriotas

Apie būsimus darbus ir permainas Kėdainių mieste bei rajone naujasis vyriausiasis architektas kol kas dar nelinkęs plačiai kalbėti ir dalintis ateities planais. Sako, pirmiausia norintis susipažinti su vidaus tvarka, darbo specifika, savivaldybės galimybėmis, o tada bus galima imtis ir konkrečių darbų.

„Aš daug esu dirbęs Kėdainiuose, bet čia, savivaldybėje, yra kitoks darbo pobūdis: su skyriaus darbu dar pakankamai nesu susipažinęs ir negaliu kol kas pasakyti, kokios galimybės ir ką konkrečiai nuveiksim“, – „Rinkos aikštei“ sakė R. Vieštautas.

Į vyriausiojo architekto pareigas pasirinkau žmogų, kuris, mano vertinimu, turi daugiau idėjų Kėdainių miestui. Tai ir buvo pagrindinis kandidato pasirinkimo motyvas. A. Kacevičius

Pasak pašnekovo, gyvenime taip susiklostė, kad jis jau daug metų dirba Kėdainiuose, tačiau tik kaip privatus architektas.

„Esu susipažinęs su miestu ir vadinčiau save šio miesto patriotu. Nesu kilęs iš Kėdainių, bet tos vietovės, kur teko gyventi, yra nedideliu atstumu nuo Kėdainių“, – apie santykį su Lietuvos centru pasakojo R. Vieštautas.

Paklaustas, kaip dabar derins privataus ir vyriausiojo architekto pareigas, R. Vieštautas atviravo, jog pagrindinė darbovietė bus Kėdainiuose.

„Reikės užbaigti gal keletą projektų, bet mano pagrindinė darbovietė bus Kėdainiuose. Dabar gyvenu Kaune. Tai nėra didelis atstumas, todėl kol kas važinėsiu. Bet, jei reikės, apsigyvensiu ir Kėdainiuose“, – ryžtingai kalbėjo naujasis miesto vyr. architektas.

Iškeisti didmiestį į mažesnį miestą jam taip pat nebuvo sudėtinga. Atvirkščiai, pašnekovo teigimu, Kėdainiuose nusimatantis darbas reikalaus daugiau pastangų ir platesnio požiūrio.

„Kai dirbau privatų darbą, jis buvo susijęs su pastato projektavimu, detaliaisiais planais ar pan., tai yra darbas, apimantis tam kartui tam tikrą projektavimo vienetą, – aiškino R. Vieštautas. – O naujose pareigose mano darbas bus daug platesnis nei aš dirbau iki šiol – miestas turi daugiau problemų nei projektų rengimas. Todėl nėra taip, kad aš pereisiu iš didesnio į mažesnį. Ko gero, būtų atvirkščiai – pereisiu nuo mažesnių darbų prie didesnių.“

Naujasis vyr. architektas tikina, jog jis neįsivaizduoja savęs, kad galėtų atstovauti dideliam miestui, būti jo vyriausiuoju architektu.

„Ir apskritai neįsivaizduoju, kuriame kitame mieste norėčiau eiti tokias pareigas išskyrus Kėdainius. Mano projektai, darbai yra pasidalinę per pusę Kaune ir Kėdainiuose. Tam tikru laikotarpiu Kėdainiuose netgi būdavo daugiau nei Kaune“, – detalizavo R. Vieštautas.

Tęs pradėtus darbus

Pašnekovas džiaugiasi, jog Kėdainių miestas teigiama linkme vystėsi visus trisdešimt nepriklausomybės metų. Tačiau, anot jo, tai priklauso ne tik nuo savivaldybės ar architektų skyriaus darbo.

„Priklauso ir nuo to, kaip į tai įsijungia, investuoja patys žmonės. Pastaruoju metu buvo kažkoks stabtelėjimas, bet prieš tai padaryta labai daug darbų ir bendras miesto vaizdas neblogas. Aišku, pagrindinis dalykas yra darbo tęstinumas“, – sakė naujasis vyr. architektas.

Prie pirmtako Vytauto Kundroto, kuris vyriausiuoju Kėdainių architektu buvo nuo 1985 metų, darbų R. Vieštautas jaučiasi taip pat prisidėjęs, padėjęs prikelti Kėdainius iš pilko provincijos rajono centro iki tokio, koks jis yra dabar.

„Dėl to ir norisi tęsti tuos darbus ir kelti tą kokybę toliau, nes miestas yra toks organizmas – jis niekada nesustoja vystytis. Nuolat reikia tvarkytis, tobulinti. Šiaip mieste gal yra viskas sutvarkyta, bet laikui bėgant kažkokios betoninės trinkelės ar asfaltas gali būti pakeisti dar geresnėmis medžiagomis. Parkai taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros, – ateities vizijomis dalijosi architektas. – Kėdainių miestas išskirtinis, nes turi ypatingą senamiestį, kuris kartais įvardijamas kaip trečias ar ketvirtas Lietuvos senamiestis.

Kaip žinia, tarybiniais metais buvo daug sugadinta, sugriauta ir ne viskas dar padaryta, sutvarkyta, dar galima daug nuveikti. Nors jau dabar matome, kokie dideli darbai padaryti ir kiek visko nuveikta per tuos trisdešimt nepriklausomybės metų.“

„Jeigu minite tęstinumą, vadinasi, niekas iš esmės ir nesikeis?“, – paklausiau pašnekovo.

Pastaruoju metu buvo kažkoks stabtelėjimas, bet prieš tai padaryta labai daug darbų ir bendras miesto vaizdas neblogas. R. Vieštautas

„Negalėčiau taip pasakyti, kad niekas nesikeis. Aišku, į blogąją pusę tikrai ne (juokiasi), o kas dėl naujų iniciatyvų, tai norisi kažką ir savo palikti, imtis kažkokių iniciatyvų, bet jos dar kol kas nėra subrandintos ir kol kas dar nežinau, kokios yra miesto galimybės“, – kalbėjo R. Vieštautas.

Trūksta dėmesio dvarams

Anot jo, vyr. architekto darbas nesibaigia ties miesto ribomis. Tai taip pat ir rūpestis rajono reikalais, kur taip pat yra labai daug dėmesio reikalaujančių objektų.

„Galėčiau pasakyti, kad Kėdainiai šiek tiek atsilieka dvarų priežiūros srityje.

Kai pasižiūri, kiti miesteliai kokį vieną kitą dvarą yra tikrai gerai sutvarkę ir paleidę ten kokias nors veiklas. O čia labai sunkiai sekasi. Trukdė biurokratinės kliūtys.

Aišku, norisi, kad kažkas pavyktų, nes Kėdainių rajonas garsėja dvarais, – viltingai kalbėjo naujasis vyr. architektas. – Nežinau, kaip su tuo susitvarkė kiti rajonai, bet reikia pažiūrėti, pasidomėti, kurį nors dvarą sutvarkyti ir pradėti vykdyti jame kokią nors veiklą. Konkretumo kol kas neturiu šiuo klausimu, nes nesu nieko išsiaiškinęs, bet vienas iš tokių darbų tikrai yra mano galvoje.“

Paklausus, kokį pirmą darbą ketina nuveikti pirmadienį atėjęs į naują darbo vietą, R. Vieštautas sakė, jog pirmiausia reikės susipažinti su darbo specifika.

„Įsivaizduoju, kad pirmas darbas, atėjus į naują vietą, bus susipažinti su visa esama situacija ir suvokti, kaip čia viskas veikia iš vidaus, o ne iš išorės, nes iš išorės jau puikiai žinau, kaip veikia (juokiasi), – linksmai kalbėjo naujas pareigas gavęs R. Vieštautas. – Beje, V. Kundrotas lieka mentoriumi, tai jo patarimų ir pagalbos reikės, kad būtų švelnus perėjimas.“

Anot pašnekovo, su meru dar kol kas bendrauti neteko. Visus konkurso ir įdarbinimo reikalus teko daugiau aptarinėti su administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi.

Darbai

Kaip vienus iš didžiausių ir sėkmingiausių darbų Kėdainių mieste R. Vieštautas įvardijo kelis iš jų.

„Pirmas darbas, tiesa, dar tada buvau labai jaunas ir pagrindinis projektuotojas buvau ne aš, tai – Šviesioji gimnazija. Kiti taip pat su kolektyvais atlikti darbai – laidojimo namai, esantys prie medinės Šv. Juozapo bažnyčios, Senosios Rinkos aikštėje stūksantis daugiabutis, viešbučio ir restorano „Grėjaus namas“ projektas, Darbo biržos pastatai ir kiti.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!