NAUJIENOS

Visos kategorijos
Šiemet Kėdainių mieste ir rajone esantys vandens telkiniai pasipildė virš 10 000 žuvų. Tai – rekordinis skaičius.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių vandens telkiniai pasipildė virš 10 000 žuvų

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 08:43 Gruodžio 19d. 2019

Kėdainių  rajono Medžiotojų ir žvejų draugija (MŽD) baigė 2019 metų vandens tvenkinių įžuvinimus. Vandens telkiniai, kurie nuomojami kaip žvejybos plotai, yra įžuvinami kiekvienais metais. Šiemet Kėdainių mieste ir rajone esantys vandens telkiniai pasipildė virš 10 000 žuvų. Tai –rekordinis skaičius Kėdainiuose. Vandens telkiniai pasipildė lydekomis, lynais, karosais, šamais, amūrais ir karpiais. 

Nuomojasi telkinius

„Kėdainių rajono MŽD yra išsinuomojusi iš savivaldybės 15 vandens telkinių, kurių bendras plotas – 783,4 hektarai. Žuvų įveisimo darbai atliekami pagal žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus. Šiemet tvenkiniai buvo įžuvinti pagal maksimalų planą.  Mes privalome laikytis visų Aplinkos ministerijos nurodytų normų, nurodyto žuvų asortimento bei žuvinimo sąlygų. Kad ir koks būtų vandens telkinys, įžuvinant jį yra tinkamai parenkamos žuvų rūšys, jų kiekis ir suleidimo proporcijos. Tai padeda išspręsti daugumą esamų problemų: skaidrumo, užžėlimo, dumblėjimo. Žuvų įvairovė vandens telkinyje geriausias sprendimas šiems tikslams pasiekti. Kiekviena žuvies rūšis atlieka savo vaidmenį, todėl vandens telkinių įžuvinimas yra labai svarbus ir reikalingas procesas“, – pasakojo Kėdainių rajono MŽD žūklės žinovė Jovita Bielskienė. 

Savivaldybės dėmesys

Žūklės žinovė pasakojo, kad įprastai į tvenkinius pavasarį suleidžiamos lervutės, o rudenį įžuvinama šiųmetėmis, dvivasarėmis, trivasarėmis, reproduktoriais ir kitomis įvairiomis žuvimis. 

„Vandens telkinių vidutinė vandens temperatūra įžuvinant buvo 6–10 laipsnių. Dėka iš rajono savivaldybės pagal aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą gautų lėšų, asmeninio rajono mero Valentino Tamulio skiriamo padidinto dėmesio rajono vandens telkiniams iš  viso 2019 metais į tvenkinius paleista rekordinis kiekis – 10147 vienetų įvairių žuvų rūšių“, – pažymėjo J. Bielskienė. 

Žūklės žinovė pasakojo, kad įprastai į tvenkinius pavasarį suleidžiamos lervutės, o rudenį įžuvinama šiųmetėmis, dvivasarėmis, trivasarėmis, reproduktoriais ir kitomis įvairiomis žuvimis. Aut. past.

Įvairios žuvys

Į Kėdainių  miesto ir rajono tvenkinius įleista: lydekų lervučių (562 vnt.), įvairių lynų (784 vnt.), karosų reproduktorių ( 246 vnt.), įvairių auksinių karosų (119 vnt.), karosų dvivasarių (345 vnt.), šiųmečių šamų (968 vnt.), šiųmečių lydekų (6765 vnt.), trivasarių amūrų (24 vnt.), dvivasarių karpių (334 vnt.). 

Angirių tvenkinys įžuvintas 2399 šiųmetėmis lydekomis ir 400 lydekų lervutėmis,  Didysis Malčius įžuvintas 145  lynais,  145 karosais, 71 šamu. Koliupės tvenkinys įžuvintas 43 šiųmetėmis lydekomis, 89 karosais, 179 karpiais. Urkos tvenkinys įžuvintas  49 šiųmetėmis lydekomis.

Bublių tvenkinys įžuvintas 1519 šiųmetėmis lydekomis. Labūnavos tvenkinys įžuvintas 1099 šiųmetėmis lydekomis ir 179 dvivasariais karosais. Labūnavos tvenkinys įžuvintas  179 lynais ir 89 šamais. Mantviliškio tvenkinys įžuvintas 759 šamais. Juodkiškio tvenkinys įžuvintas 833 šiųmetėmis lydekomis. Piltynos tvenkinys įžuvintas 39 šiųmetėmis lydekomis, 77dvivasariais karosais ir  155 dvivasariais karpiais. Kėdainių miesto tvenkinys įžuvintas 101 lynu, 101 karosu reroduktoriumi ir 49 šamais. Vaidatonių tvenkinys įžuvintas 187šiųmetėmis lydekomis. Akademijos tvenkinys įžuvintas 291 šiųmete lydeka ir 162 lydekų lervutėmis. Mažojo Malčiaus tvenkinys įžuvintas 103 šiųmetėmis lydekomis. Urniežių tvenkinys įžuvintas 179 šiųmetėmis lydekomis. Dvariškių karjeras įžuvintas 24 metinėmis lydekomis ir 24 trivasariais amūrais. Ašarėnos tvenkinys įžuvintas 359  lynais ir 119 įvairių auksinių karosų. 

Visos žuvys užaugintos Lietuvoje – UAB „Bartžuvė“,  UAB „Armolė“, UAB „Kaplių Žuvys“ ir Laukystos žuvų veislyne. 

Įžuvinama atsakingai

Šių metų įžuvinimuose kartu su Kėdainių rajono MŽD žuvininke J. Bielskiene dalyvavo Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Alfonsas Čeida, Pelėdnagių seniūnijos žemės ūkio specialistas Robertas Karnilavičius, Pelėdnagių seniūnijos darbuotojas Gintaras Markevičius, Pelėdnagių seniūnijos darbuotojas Algis Lankelis, Truskavos seniūnijos seniūnas Vytautas Zakaryza. Įžuvinant talkino žvejai  Raimundas Barkauskas, Ruslanas Linevas, Izidorius Unikas, Danguolė Unikienė, Marius Unikas, Audrius Unikas, Vidmantas Navašinskis, Viktoras Solopovas. 

Kėdainių  rajono Medžiotojų ir žvejų draugija (MŽD) baigė 2019 metų vandens tvenkinių įžuvinimus. Vandens telkiniai, kurie nuomojami kaip žvejybos plotai, yra įžuvinami kiekvienais metais. Aut. past.

Tikisi supratimo

„Pasibaigus 2019 metų įžuvinimui tikimės ir  Jūsų pagalbos bei atsakingų poelgių. Žuvų kiekį tiesiogiai veikia ir didelę žalą gamtai daro brakonierių veiksmais padaryti žvejybos taisyklių pažeidimai, naudojant elektrą, tinklus, taip pat vykdant atitinkamų žuvų žvejybą draudžiamu metu ar draudžiamose vietose. Tikimės, kad šie paaugę, bet dar nesiekiantys minimalaus leidžiamo ilgio jaunikliai neužkibs ant kabliuko, o užkibusius žvejai paleis“, – dėsto J. Bielskienė.  

Privalu prisiminti

Žinovė pabrėžia, kad žvejojant privalu laikytis reikalavimų – sugauti tik leidžiamo dydžio žuvis ir ne daugiau, negu yra leidžiama. Naudoti galima ne daugiau žvejybos įrankių ir kabliukų, nei nustatyta. Kėdainių rajono MŽD ir Aplinkosaugos pareigūnai skatina visus būti bendruomeniškais ir reaguoti į pažeidimus bei apie tai informuoti aplinkos apsaugos pareigūnus ar policiją. Kėdainių rajono MŽD  siekia populiarinti mėgėjišką žvejybą bei  paskatinti abejojančius išbandyti naują laisvalaikio praleidimo formą. Pas juos galima įsigyti Žvejo leidimą ir žvejoti jų nuomojamuose tvenkiniuose. 

„Jei dar nesate žvejys ir abejojate, visada galite įsigyti pas mus leidimą žvejoti  ne tik metams, bet ir dviem dienoms ar mėnesiui.  Paprasčiausiai pabandykite ir gal pamėgsite šį laisvalaikio praleidimo būdą. Taigi žvejokite,  ilsėkitės ir nei žvyno, nei uodegos“, – šypsosi žūklės žinovė. 

8 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!