NAUJIENOS

Visos kategorijos
Stambiausios Kėdainių rajono bendrovės „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas (centre) ir VDU rektorius prof. Juozas Augutis bei Kėdainių šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė pasirašė dvi neterminuoto bendradarbiavimo sutartis.  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

„Lifosa“, VDU ir Šviesioji gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartis

Džestina BORODINAITĖ - 11:38 Lapkričio 07d. 2019

Viena didžiausių Europoje fosfatinių trąšų gamintoja ir eksportuotoja AB „Lifosa“ pasirašė dvi neterminuoto bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriumi prof. Juozu Augučiu ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos direktore Violeta Liutkiene.

AB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas bei minėtų švietimo įstaigų atstovai įsipareigojo ne tik vykdyti bendras veiklas, organizuoti renginius, paskaitas ar konferencijas, suteikti mokomosios praktikos vietas, bet ir pagal galimybes įgyvendinti bendrus projektus.

Svarbiausia priežastis – emigracija

Bene svarbiausia priežastimi, dėl kurios buvo imtasi pramonės ir švietimo bendradarbiavimo atnaujinimo, J. Dastikas įvardijo jaunų ir perspektyvių žmonių emigraciją.

Generalinio direktoriaus manymu, tik plačiau bendradarbiaudami su aukštojo mokslo įstaigomis ir mokyklomis – moksleivius domindami paskaitomis, studentus priimdami atlikti praktiką, dažniau keisdamiesi turimomis žiniomis, įgyta patirtimi ar moksliniais pasiekimais – skatinsime valstybės gerovės kūrimą.

Džiaugiamės stambiausios Kėdainių rajono bendrovės „Lifosa“ partneryste, kurios atėjimas mums taip pat labai svarbus. J. Augutis

Didelė garbė

Anot J. Augučio, tarpdisciplininių studijų puoselėtojas ir palaikytojas Vytauto Didžiojo universitetas, kuris pernai susijungė su Aleksandro Stulginskio universitetu ir įkūrė Žemės ūkio akademiją, nuolat palaiko kontaktus su verslo sektoriumi. Bendradarbiavimas su viena stambiausių Kėdainių rajono bendrovių yra vertingas ne tik mokslininkams, bet ir studentams siekiant vykdyti aktualius Lietuvai ir Europai mokslo tyrimus, kurti inovacijas ir organizuojant ne tik žiniomis, bet ir praktika paremtas studijas.

Pasirašydami bendradarbiavimo sutartį viena didžiausių Europoje fosfatinių trąšų gamintoja ir eksportuotoja AB „Lifosa“, Vytauto Didžiojo universitetas ir Kėdainių šviesioji gimnazija įsipareigojo vykdyti bendras veiklas, organizuoti renginius, paskaitas ar konferencijas, suteikti mokomosios praktikos vietas bei pagal galimybes įgyvendinti bendrus projektus. / G. Minelgaitės-Dautorės nuotr.Nagrinėja įmonių atvejus

„VDU turime unikalią sistemą – esame įkūrę Verslo praktikų centrą. Čia studentai, bandydami pritaikyti jau turimas žinias, semdamiesi patirties iš specialistų ar ekspertų, dirba su įvairiomis Lietuvos ir užsienio įmonėmis.

Susiskirstę į tarpdisciplinines komandas, informacinių technologijų, ekonomikos, istorijos, komunikacijos ar filosofijos studentai nagrinėja ir sprendžia skirtingų įmonių atvejus, susijusius su naujos produkcijos įdiegimu, reklama ar technologiniais procesais.

Išėjimas į darbą su įmonėmis, suteikią puikią galimybę priartėti prie praktinių gamybos ir verslumo procesų, prieš tai įgijus žinių.

Iki šiol dirbome su 70 didžiausių Lietuvos ir užsienio įmonių, o dabar džiaugiamės stambiausios Kėdainių rajono bendrovės „Lifosa“ partneryste, kurios atėjimas mums labai svarbus“, – sakė J. Augutis.

Padeda tyrinėti, ieškoti, atrasti

Žemės ūkio akademijos tarybos pirmininkė, Agronomijos fakulteto dekanė prof. dr. Aušra Blinstrubienė neabejoja, kad bendradarbiavimas su įmonėmis padeda studentams plačiau gilintis, tyrinėti, ieškoti bei atrasti.

„Mokslo, studijų ir verslo institucijų bendradarbiavimas užtikrina tam tikrą inovacijų sklaidą ir jei efektyviai panaudosime sukurtas inovacijas, galėsime džiaugtis tiek darbo efektyvumu, tiek šalies ūkio plėtra bei konkurencingumu.

Mokslo, studijų ir verslo institucijų bendradarbiavimas nėra itin lengvas, bet suprantame faktą, jog verslui iš mokslo reikia žinių, produktų, o mokslui iš verslo, žinoma, sprendinių, pagalbos šioms idėjoms įgyvendinti.

Todėl visuomet esame suinteresuoti bendradarbiauti, sudaryti studentams palankias sąlygas ne tik vykdyti praktikas, atlikti baigiamuosius darbus, bet kartu ir dalyvauti įvairiuose moksliniuose tyrimuose.

Na, o mes, kaip mokslininkai, visuomet esame atviri verslo atstovams, ir, pasitelkdami turimas žinias, pastangas ir patirtį, bandome atsakyti į jiems iškilusius klausimus“, – kalbėjo A. Blinstrubienė.

Iki šiol bendraudami su „Lifosa“ turėjome labai stiprų palaikymą ir sulaukdavome didžiulės pagalbos laboratorijos klausimais. V. Liutkienė

Tęsia ryšį

„Pasirašydami bendradarbiavimo sutartį su „Lifosa“, tarsi tęsiame glaudų bendravimą“, – pabrėžė V. Liutkienė.

Šviesiosios gimnazijos direktorė atviravo, kad jau ir iki sutarties pasirašymo yra tekę ne kartą bendrauti su AB „Lifosa“, VDU bei jų atstovais, o šį kartą oficialia sutartimi patvirtinta draugystė ugdymo įstaigai – svarbus žingsnis.

„Pastaraisiais metais labai daug dirbome gamtos, inžinerinių ir tiksliųjų mokslų kryptimis, todėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymas su viena didžiausių Kėdainių rajono bendrovių „Lifosa“ mūsų ugdymo įstaigai yra itin svarbus ir bus tikrai labai naudingas.

Iki šiol bendraudami su „Lifosa“ turėjome labai stiprų palaikymą ir sulaukdavome didžiulės pagalbos laboratorijos klausimais.

Su VDU  mes turėjome ASU (dab. VDU Žemės ūkio akademija) gimnazines klases, kada klausėsi kompetentingų dėstytojų paskaitų, susipažino su universiteto  laboratorijomis, atliko daug įvairių tiriamųjų darbų chemijos, biologijos, biotechnologijų bei genetikos srityse“, – akcentuoja V. Liutkienė.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!