NAUJIENOS

Visos kategorijos
Žemdirbiams reikia suskubti teikti prašymus NŽT dėl žemės sklypų ilgalaikės nuomos projektavimo.

Laikas teikti prašymus žemėtvarkininkams

Eglė KUKTIENĖ - 09:45 Kovo 05d. 2021

Atėjus pavasariui, NŽT Kėdainių skyrius ragina piliečius, kurie naudojasi valstybine žeme, teikti prašymus suprojektuoti naudojamus valstybinės žemės sklypus ilgalaikei nuomai.

Žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimo ir įgyvendinimo metodikoje nurodyta, kad išnuomojami iš valstybės žemės ūkio paskirties žemės sklypai  suprojektuojami Žemėtvarkos projektuose ar projektui prilyginamuose planuose.

Skelbs projektus

Kėdainių NŽT skyrius per pirmąjį šių metų pusmetį numato skelbti žemės reformos žemėtvarkos projektus ar jam prilyginamus planus Akademijoje, Kalnaberžėje, Keleriškiuose, Kunioniuose, Langakiuose, Meironiškiuose, Pagiriuose, Pajieslyje, Pašušvyje, Pernaravoje, Surviliškyje, Šėtoje, Šlapaberžėje ir Vainikuose.

Nustačius konkrečią datą atitinkamoje kadastro vietovėje rengti žemės reformos žemėtvarkos projektą, žemėtvarkininkai raštu informuos asmenis, kurie teisėtai naudoja valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypus, tačiau nėra pateikę žemėtvarkos skyriui prašymų teisės aktų nustatyta tvarka įsigyti nuosavybėn ar nuomoti šiuos žemės sklypus, jų deklaruotos gyvenamosios vietos ar buveinės adresais apie tai, kad ne vėliau kaip per 20 dienų nuo šio pranešimo išsiuntimo dienos jie gali pateikti žemėtvarkos skyriui prašymus nuomoti šiuos žemės sklypus.

Priėmus sprendimą rengti žemėtvarkos projektą, prašymą suprojektuoti ir nuomoti žemės sklypą terminas, iki kada bus galima teikti prašymus, bus paskelbtas rajoniniame laikraštyje ir Nacionalinės žemės tarnybos interneto svetainėje.

Yra išimčių

Asmenys, šiose kadastro vietovėse naudojantys valstybinę žemę pagal Kėdainių skyriaus vedėjo įsakymus ar pageidaujantys suformuoti sklypą po pastatais (žemės ūkio ar kitos paskirties), artimiausiu metu Kėdainių skyriui gali pateikti prašymus dėl žemės sklypų suprojektavimo, nelaukdami žemėtvarkininkų informacijos raštu.

Pateikiant prašymą, būtina nurodyti Žemėtvarkos skyriaus vedėjo, kuriuo leista laikinai naudotis valstybine žeme, įsakymo datą ir numerį, įvardinti valstybinės žemės sklypo numerį ir plotą bei nurodyti vietovę, kurioje yra žemės sklypas.

Be abejo, prašymus gali teikti ir kitose rajono kadastrinėse vietovėse gyvenantys piliečiai.

Pageidaujant suprojektuoti sklypą po nuosavybės teise valdomais pastatais ir statiniais, kartu su prašymu būtina pateikti pastatų teisinės registracijos pažymėjimą.

Pateikus prašymą suprojektuoti sklypus žemės ūkio veiklai, šie žemės sklypai nuomai bus projektuojami tik tuo atveju, jeigu kiti asmenys, turintys pirmumo teisę atitinkamai įsigyti nuosavybėn ar nuomoti valstybinę žemę, nepageidaus šių žemės plotų įsigyti nuosavybėn ar nuomoti teisės aktų nustatyta tvarka.

Žemės ūkio paskirties žemės sklypai turi būti ne mažesni kaip 0,10 ha ploto (išskyrus grąžinamus natūra ir asmeninio ūkio žemės sklypus).

Kas laukia nepateikus prašymo?

Nepateikus prašymo suprojektuoti ir nuomoti žemės sklypų, kuriais šiuo metu asmuo laikinai naudojasi, bus laikoma, kad asmuo nepageidauja nuomoti šių žemės sklypų ir tokius žemės plotus bus siūloma rinktis kitiems asmenims įsigyti nuosavybėn, nuomoti ar neatlygintinai naudoti.

Asmenys, pageidaujantys nuomotis valstybinę žemę (išskyrus asmeninio ūkio žemės sklypus), privalo savo lėšomis apmokėti už šio žemės sklypo suprojektavimą žemės reformos žemėtvarkos projekte ar projektui prilyginamame plane, taip pat privalo apmokėti už suprojektuoto žemės sklypo paženklinimą vietovėje, nustatant žemės sklypo ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje, ir nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylos parengimą.

Prašymą su pridedamais dokumentais žemėtvarkininkams galima pateikti paštu arba pasirašytą kvalifikuotu elektroniniu parašu skyriaus elektroninio pašto adresu kedainiai@nzt.lt, prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų bei pasirinkus paslaugą „Asmens skundo ar prašymo priėmimas bei nagrinėjimas“.

Savo lėšomis

Suprojektavus žemės sklypą žemės reformos žemėtvarkos projekte ar jam prilyginamame plane, nuomininkų lėšomis atliekamas  žemės sklypo ženklinimas (būtini žemės sklypų kadastriniai matavimai geodeziniais instrumentais), priimamas žemėtvarkos skyriaus vedėjo įsakymas dėl sklypo suformavimo įregistruojant sklypą Lietuvos Respublikos vardu nekilnojamojo turto registre, pasirašoma valstybinės žemės nuomos sutartis, kuri įregistruojama Nekilnojamojo turto registre.

Valstybinės žemės nuomos sutartyje nuomotojo ir nuomininko susitarimu nurodomas nuomos terminas, bet ne ilgesnis kaip 25 metų laikotarpiui.

Žemės sklypų, išnuomojamų statiniams ar įrenginiams eksploatuoti arba statyti ir eksploatuoti, nuomos terminas nustatomas atsižvelgiant į ekonomiškai pagrįstą statinio ar įrenginio naudojimo trukmę (kitos paskirties  žemės sklypai).

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad suprojektuotų žemės sklypų kadastriniai matavimai atliekami piliečio lėšomis, sudarant sutartį su matininku, kuris įstatymų nustatyta tvarka atestuotas ir įgijęs matininko statusą bei Vyriausybės nustatyta tvarka įgaliotas atlikti teisės aktuose apibrėžtus nekilnojamojo turto objekto kadastrinius matavimus, taigi matavimų atlikimo terminai nustatomi abiejų šalių – suinteresuoto piliečio ir matininko susitarimu.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!