NAUJIENOS

Visos kategorijos
Rajono tarybai pristatytame sprendimo projekte buvo numatyta, kad komisiją sudarys 7 asmenys – tiek, kiek mažiausiai numatyta įstatyme.  / Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Komisijoje bus daugiau moterų

Eglė KUKTIENĖ - 08:07 Vasario 23d. 2021

Kėdainių rajono taryboje prireikus patvirtinti savivaldybės infrastruktūros plėtros rėmimo programos komisijos sudėtį, kilo subruzdimas dėl lyčių lygybės. Aršiai moterų teises ginančios kai kurios moteriškės pareiškė, kad komisijoje dominuoja vyrai, todėl į jos sudėtį reikia įtraukti daugiau moterų.

Tiesa, ar įtraukus į komisiją daugiau moterų vien dėl to bus priimami geresni sprendimai, nediskutuota.

Į savivaldybės infrastruktūros plėtros komisiją siūloma įtraukti Jūratę Blinstrubaitę ir Danutę Mykolaitienę./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Kai kurie tiesiog privalo dalyvauti komisijos darbe

Rajono tarybai pristatytame sprendimo projekte buvo numatyta, kad komisiją sudarys 7 asmenys – tiek, kiek mažiausiai numatyta įstatyme.

Trys iš šių komisijos narių tiesiog privalo dalyvauti šios komisijos darbe dėl užimamų pareigų: savivaldybės administracijos direktorius, vyriausiasis miesto architektas ir vyriausiasis miesto inžinierius.

Kiti, mažiausiai keturi komisijos nariai turi būti asmenys, kurie tiesiogiai nėra atsakingi už infrastruktūrinius klausimus rajono savivaldybėje.

Siūlyta, kad be administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus, vyriausiojo architekto Ryčio Vieštauto bei vyriausiojo inžinieriaus Sauliaus Zako, kurių dalyvavimas komisijoje privalomas, į šią komisiją būtų įtraukti ir dar keli savivaldybės darbuotojai: administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas, Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Ieva Matyžiūtė, Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė ir savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vadovas Dalius Ramonas.

Vienus keisti kitais?

Paaiškėjus tokiai siūlomai komisijos sudėčiai, kaipmat subruzdo kai kurios moteriškės, politikuojančios rajono taryboje, ir pareiškė, kad komisijoje neturėtų būtų G. Muzniko ir D. Ramono, o juos siūlė keisti savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūrate Blinstrubaite ir Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Danute Mykolaitiene.

„Būčiau labai dėkingas, jei mane išbrauktumėte iš komisijos sudėties.

Pagal reikalavimus Jūratė Blinstrubaitė tiktų, nes nėra tiesiogiai susijusi su infrastruktūros klausimų sprendimu.

O kad mano kandidatūra šioje komisijoje yra su klaustuku, aš su tuo tikrai sutinku“, – kalbėjo G. Muznikas ir akcentavo, kad komisiją sudaryti nėra taip paprasta, juo labiau kad įstatymas gana griežtai apibrėžia šios komisijos sudėtį.

Spręs vėliau

Kai kurie kiti tarybos nariai atkreipė dėmesį, kad prieš siūlant žmones dirbti komisijoje derėtų jų atsiklausti, ar jie patys to nori.

„Gal įstatymas to nereikalauja, bet etika reikalauja“, – sakė Alvydas Ardavičius.

O ir atsisakyti šioje komisijoje teisininko D. Ramono ne visiems pasirodė logiška. Įstatymas painus, tą pripažįsta jį nagrinėjantys specialistai, ir be teisininko komisijoje priiminėjant sprendimus, gali būti neišvengta esminių klaidų.

Nuspręsta, kad kito rajono tarybos posėdžio metu komisija bus papildyta moterimis, jei tik jos sutiks joje darbuotis. Ar teisininkas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas bus išbraukti iš komisijos sąrašo, taip pat bus tuo metu ir nuspręsta.

Turėjo pataisymų

Nagrinėjant klausimą buvo svarstytas ir šios komisijos darbo reglamentas, kuriam taip pat buvo duota pastabų. Su jomis, tiesa, visi sutiko.

Papildyta, kad komisijos posėdžių protokolai bus skelbiami savivaldybės interneto svetainėje, kad su jais galėtų susipažinti visuomenė. Taip pat posėdžių įrašai bus saugomi 5 metus, o darbotvarkė skelbiama ne tik interneto svetainėje, bet ir vietinėje spaudoje. 

A. Ardavičius išreiškė pastebėjimą, kad tokie siūlymai turėtų ateiti iš komitetų, o ne tarybos posėdžio metu. Jam antrino ir meras, retoriškai klausdamas – ką gi tarybos nariai veikia komitetuose?

Čia neapsieita be dramos. „Valstietė-žalioji“ Karolina Štelmokaitė netruko susireikšminti ir rėžė, kad eilinį kartą čia neva būtent jai priekaištaujama dėl to, kad ji domisi ir „truputį daugiau supranta“.

Nepaisant to, sprendimo projektui buvo pritarta.

5 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!