NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainiams Kauno regiono plėtros taryboje atstovaus 2 nariai

RinkosAikste.lt - 11:22 Lapkričio 20d. 2020

Po ilgų diskusijų, raštų, derybų bei priekaištų Kėdainių rajono tarybos dauguma pritarė, kad naujai steigiamoje Kauno regiono plėtros taryboje dalyvautų visi miestai ir Kėdainiai turėtų dvi vietas, kaip ir buvo nutarta ruošiantis steigti šį svarbų juridinį organą.

Kauno regiono plėtros tarybą steigia aplink Lietuvos centrą − Kėdainius − esančios, Kauno miesto ir Kauno rajono, Birštono, Kaišiadorių, Raseinių Jonavos ir Prienų rajonų savivaldybės.

Kiekviena savivaldybė jame gali būti atstovaujama įstatymo numatyta tvarka − pagal gyventojų skaičių, bet ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 1/3 visų kolegijos narių. Buvo pasirinktas mažiausias narių skaičius 24. Kauno miestui tenka 8 vietos, Kauno rajonui − 4, visoms kitoms savivaldybėms po 2 atstovus.

Norėjo deleguoti tris narius

Praėjusiame Kėdainių rajono tarybos posėdyje užvirus ginčams ir diskusijoms buvo priimtas sprendimas, kuris pakeitė ne tik Kėdainių, bet ir kitų savivaldybių (Jonavos, Raseinių ir Kaišiadorių) deleguojamų narių skaičių iš dviejų į tris.

Posėdyje dalyvavęs Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus sakė, kad tokį sprendimą sunku priimti, nes jis ne visiškai atitinka įstatymo nuostatas ir apsunkina procedūras. Jeigu būtų padidintas kolegijos narių skaičius iki 28, didėtų ir Kauno miestui atstovaujančių narių skaičius.    

Ragino apsispręsti

„Septynios iš aštuonių savivaldybių jau priėmė sprendimus dėl Kauno regiono plėtros tarybos steigimo ir atstovų į ją delegavimo. Galima gaišti laiką ginčijantis kiek kokia savivaldybė turėtų turėti atstovų. Bet turime suprasti, kad ne atskirų savivaldybių narių skaičius, o glaudus šių savivaldybių, ypač mažųjų rajonų, bendradarbiavimas ir vieningas savo pozicijų gynimas taryboje užtikrins darnią viso regiono plėtrą ateityje.

Todėl kviečiu kaimynus iš Kėdainių priimti sprendimus laikantis merų susitarimo. Kitokie sprendimai vers likusias savivaldybes vykdyti korekcijas savo sprendimuose, atitolins tarybos sprendimo datą ir darbą, bei įneš nereikalingo chaoso“, − dar prieš Kėdainių rajono tarybos posėdį sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Tokio primesto pasiūlymo atsisakė kitų rajonų merai, nes visi jau buvo priėmę sprendimus ir parašė raštą Kėdainių tarybai, kurį visų merų vardu pasirašė Birštono rajono merė, dabartinė visuomeninės Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkė Nijolė Dirginčienė. Jame primenama įstatymo nuostata, kad naujoji Plėtros taryba gali būti įsteigta ir be Kėdainių dalyvavimo. 

Taryba turėtų tapti šalies valdžios partneriu

Plėtros taryba bus savarankiškas juridinis asmuo, kuris planuos ir koordinuos nacionalinės regioninės politikos įgyvendinimą mūsų regione.

Steigiant Kauno regiono plėtros tarybą, visos savivaldybės įneš stojamuosius įnašus po 5 000,00 Eur iš savo savivaldybių biudžetų. Bus rengiamas konkursas Regiono plėtros tarybos administracijos direktoriaus pareigoms užimti.

Nauja LR Regioninės plėtros įstatymo redakcija įsigaliojo nuo 2020 metų rugsėjo 1 dienos. Priimti Regioninės plėtros įstatymų pakeitimai ir Strateginio valdymo įstatymas stiprina pačias regionų plėtros tarybas bei  jų veiklos savarankiškumą.

Regiono plėtros taryba turėtų tapti šalies valdžios partneriu, o per ją būtų planuojamos investicijos būtent to regiono plėtrai ir vystymuisi.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo ir į Tarybos narių klausimus atsakė Vidaus reikalų ministerijos regioninės politikos grupės vadovė Rasa Tamulevičiūtė.

13 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!