NAUJIENOS

Visos kategorijos
  / Įmonės nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • Kėdainių rajone atliekas tvarkys „Ekonovus“: ką būtina žinoti apie jų išvežimą?

Kėdainių rajone atliekas tvarkys „Ekonovus“: ką būtina žinoti apie jų išvežimą?

RinkosAikste.lt - 08:00 Gruodžio 01d. 2020

Kėdainių rajono savivaldybės gyventojų laukia pokyčiai dėl komunalinių atliekų sutvarkymo. Nuo š. m. gruodžio 2 d. keičiasi mišrių komunalinių atliekų vežėjas – jomis rūpinsis ilgametę patirtį Lietuvoje turinti UAB „Ekonovus“, su Kėdainių rajono savivaldybe sudariusi 4 metų sutartį.

Pastarosios bendrovės Kauno padalinio vadovas Darius Šlapikas ramina, kad šis pasikeitimas gyventojams nesukels jokių nepatogumų. Savo ruožtu įmonės atstovas taip pat primena, kad gyventi švarioje aplinkoje – visų rūpestis, todėl ir patys gyventojai turėtų nepamiršti pagrindinių atliekų tvarkymo taisyklių.

Prašo konteinerius palikti patogiam sužymėjimui

Pasak „Ekonovus“ Kauno padalinio vadovo D. Šlapiko, komunalinių atliekų sutrinkimo ir tvarkymo grafikas nesikeičia.

„Su dabartiniu operatoriumi Kėdainių rajono savivaldybės sutartis pasibaigė, todėl buvo paskelbtas naujas konkursas. Džiaugiamės, kad mūsų pasiūlymas buvo priimtiniausias ir galėsime dar labiau išplėsti savo paslaugų geografiją. Šiuo metu esame viena didžiausių ir sparčiausiai augančių atliekų tvarkymo įmonių Lietuvoje, teikianti mišrių komunalinių atliekų, pakuočių atliekų, antrinių žaliavų, statybinių ir gamybinių atliekų tvarkymo, teritorijų priežiūros ir kitas paslaugas“, – „Ekonovus“ bendrovę pristato pašnekovas.

Jis detalizuoja, kad įmonei buvo suteiktas pasiruošimo laikotarpis, kurio metu vienas iš pagrindinių darbų yra konteinerių sužymėjimas.

„Paslaugas visa apimtimi galime efektyviai teikti tik tuomet, kai esame tinkamai tam pasiruošę. Todėl privačių namų gyventojus prašome konteinerius palikti taip, kad juos galėtume patogiai pasiekti bei sužymėti informaciniais lipdukais. Šiai dienai minėtas procesas dar tęsiamas ir truks iki Naujųjų metų“, – akcentuoja D. Šlapikas.

Priminė rūšiavimo svarbą

„Ekonovus“ atstovas atkreipia dėmesį, kad už tvarką mieste ir švarią aplinką nėra atsakingas vien tik atliekų tvarkytojas. Šiuo atveju būtent gyventojų indėlis yra itin svarbus užtikrinant sklandų atliekų išvežimą, jų perdirbimą. Dėl šios priežasties D. Šlapikas Kėdainių rajono gyventojus, visų pirma, ragina nepamiršti pagrindinių atliekų rūšiavimo taisyklių.

„Norint išvengti sąvartynų augimo bei žalos gamtai, privaloma tinkamai rūšiuoti atliekas. Tik tokiu atveju jos gali būti lengvai perdirbamos į antriniam panaudojimui tinkamas žaliavas. Didelė klaida, kurią vis dar daro gyventojai, yra pakuočių sumetimas į mišrių atliekų konteinerius. Taip perdirbamas antrines žaliavas paverčiame neperdirbamomis atliekomis“, – teigia D. Šlapikas.

Dėl šios priežasties minėtos atliekos dažniausiai keliauja deginimui. Nors „Ekonovus“ siekia kiek galima daugiau žaliavos padaryti tinkamos perdirbimui, nešvarios pakuotės vis tiek neretai užteršia kitas, tinkamai išrūšiuotas atliekas.

„Labai svarbu rūšiuojamas pakuotes išplauti, pašalinti maisto likučius ar kitus nešvarumus. Taip bus užtikrinama, kad antrinių atliekų konteinerio turinys nebus užterštas ir bus tinkamas perdirbimui“, – pastebi „Ekonovus“ atstovas.

Tvarka mieste – visų rūpestis

„Ekonovus“ atstovo teigimu, tuo pačiu gyventojai turėtų nepamiršti ir kitų atliekų tvarkymo taisyklių, kurios padės užtikrinti švarią aplinką. Viena jų – statybinių ar didelių gabaritų atliekų metimas į konteinerius ar palikimas šalia jų.

„Žmonės vis dar įsitikinę, kad į buitinius atliekų konteinerius galima išmesti bet ką – net ir betoną, medieną, plytas ar kitas panašias medžiagas, kurių įprastai lieka po remonto darbų. Prie konteinerio paliktas klozetas ar vonia nėra komunalinė atlieka, o tokių atliekų sutvarkymui galioja atskira tvarka“, –atkreipia dėmesį D. Šlapikas.

Anot jo, kiekvienoje savivaldybėje yra įsikūrusios specialios aikštelės, kurios priima statybines ar didelių gabaritų atliekas. Savo ruožtu „Ekonovus“ stambiąsias atliekas nuo įprastų konteinerių nuo šiol surinks dukart per mėnesį – jų išvežimo grafiką galima rasti savivaldybės bei bendrovės www.ekonovus.lt interneto svetainėje. Gyventojų prašoma laikytis tvarkaraščio ir šias atliekas išnešti tik dieną prieš išvežimą, o kitomis dienomis nedėti minėtų atliekų prie konteinerių.

Tekstilės atliekos kaip ir iki šiol bus vežamos kartą per mėnesį, o tekstilės atliekų konteinerių stovėjimo vietos ir išvežimo grafikas taip pat nurodytas savivaldybės interneto svetainėje: www.kedainiai.lt » Gyventojams » Atliekų tvarkymas» Tekstilės konteinerių vietos Kėdainių rajone.

„Gyventojams rekomenduojame sekti atliekų vežimo grafiką ir savo konteinerius išstumti prie gatvės anksti ryte, o dar geriau – iš vakaro. Kadangi mūsų darbuotojai laikosi griežto maršruto, jie tuo pačiu keliu negrįžta, todėl vėliau išstumtas konteineris gali likti neištuštintas“, – pabrėžia „Ekonovus“ atstovas.

Kilus klausimams dėl komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo, gyventojų prašoma kreiptis tel. 8 700 77046 arba el.p. klientuaptarnavimas@ekonovus.lt.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!