GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Į Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kėdainių poskyrį atvyko 18 jaunuolių.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Iš Kėdainių į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą išvyko 18 jaunuolių

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 08:24 Balandžio 06d. 2021

Ankstyvą rytą į Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kėdainių poskyrį lydimi draugų, mylimųjų ir šeimos narių atvyko 18 jaunuolių.

Karo prievolininkai pradėjo tarnybą Lietuvos kariuomenės Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione.

Būsimą karį Darių atvyko išlydėti mama, tėtis, sesė ir močiutė. Jaunas vyras teigė, kad kariuomenė jam yra iššūkis./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Nė vienos merginos

Susirinkusius karo prievolininkus pasitiko Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos vyresnysis seržantas Arvydas Ašmontas ir grandinis Dmitrijus Tekunovas.

„Šiandien į tarnybą iš Kėdainių išvyksta 18 jaunuolių. Merginų nebuvo. Visi jaunuoliai tarnybą pasirinko savo noru arba pirmumo tvarka. Privalomai pašauktų nebuvo.

Visi jaunuoliai tarnaus generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione Rukloje“, – informavo D. Tekunovas.

Būrys išlydinčiųjų

Jaunuolius išlydėjo draugai, širdies draugės ir šeimos nariai. Prie Kėdainių poskyrio netrūko ir jautrių akimirkų – apsikabinimų, rankų paspaudimų, džiaugsmo ašarų.

Štai būsimą karį Darių atvyko išlydėti mama, tėtis, sesė ir močiutė. Jaunas vyras teigė, kad kariuomenė jam yra iššūkis.

„Truputį jaudulio yra, nes vis tiek tarnyba yra tarnyba. Bet, manau, kad viskas bus gerai. Tarnauti savo šaliai yra garbė“, – kalbėjo Darius.

Iš visos Lietuvos

Iš viso Lietuvos kariuomenės Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione tarnybą pradės 162 jaunuoliai iš visos Lietuvos.

Didžioji dalis šios dienos tarnybą pradedančių karo prievolininkų paskirti iš Vilniaus ir Kauno regionų, o likusieji iš Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus.

Jaunuoliams atvykus į karinį dalinį buvo imtasi visų saugumo priemonių COVID-19 prevencijai. Karo medicinos tarnybos medikai įvertino jaunuolių būklę.

Jaunuolius išlydėjo draugai, širdies draugės ir šeimos nariai. Prie Kėdainių poskyrio netrūko ir jautrių akimirkų – apsikabinimų, rankų paspaudimų, džiaugsmo ašarų. Aut. past.

Pilietinė pareiga

„Džiaugiamės, kad karo prievolininkai vykdo pilietinę pareigą ir pradeda tarnybą šiandien. Daugelyje šalių situacija sudėtinga ir įvestas karantinas, mūsų šalis ne išimtis. Bet norime patikinti ir nuraminti pradedančiųjų tarnybą artimuosius, kad karo prievolininkais bus tinkamai pasirūpinta ir visi bus stebimi.

O pasireiškus įtarimams, tyrimai bus atliekami skubos tvarka, apsaugos priemonių bus imamasi nedelsiant.

Gal ir keistai nuskambės, tačiau šiuo metu šauktiniams tikrai bus saugiau tarnyboje negu namuose“, – sakė Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas pulkininkas leitenantas Virginijus Kirvaitis.

Kario duona

Pradėję tarnybą karo prievolininkai pirmus 3 mėnesius praleis Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur kariams bus vedami baziniai kario kursai, kurių metu jie susipažins su karo taktika, inžinerija, topografija, rikiuote, medicina, ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų.

Išklausę bazinį kario kursą, kariai tarnybą tęs Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione, kuriame bus skirstomi pagal specialybes ir treniruosis veikti padalinio sudėtyje.

Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą.

Nepasirinkusieji profesinės karo tarnybos kario kelio, bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą.

5 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Užupės kaime Velykų pirmadienis būna ne toks, kaip visur

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
VIDEO
11:08 Balandžio 05d. 2021
img

Išskirtinis Prezidento Gitano Nausėdos interviu Velykų proga rinkosaikste.lt skaitytojams

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
07:00 Balandžio 04d. 2021
img

Šv. Velykų džiaugsmas bibliotekos kiemelyje

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
10:36 Balandžio 02d. 2021
img

Pareigūnai ir policijos rėmėjai lankė kaime gyvenančius senolius

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
08:36 Kovo 30d. 2021
img

Didžiausią plunksnų kolekciją sukaupęs miškininkas nustebino ir piešiniais

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
11:23 Kovo 28d. 2021
img

Nepilnametės mamos: joms būtina padėti, o ne smerkti

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
11:07 Kovo 24d. 2021
img

Karantinas įsisuko ir į vestuvių tradicijas – tenka džiaugtis mažomis iškilmėmis

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
08:57 Kovo 23d. 2021
img

Pirmajam Kėdainių krašto garbės piliečiui J. Meškuočiui – 95-eri

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
09:14 Kovo 22d. 2021
img

Atgimimo ąžuolyne iškėlė inkilus sugrįžtantiems paukščiams

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
08:50 Kovo 22d. 2021
img

Bandymas suprasti, kas yra laimė: pokalbis su psichologe Snieguole Cėgiene

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
09:57 Kovo 20d. 2021

SKELBIMAI

touched by digitouch!