NAUJIENOS

Visos kategorijos
Į Aušrelės Kaminskienės klausimus dėl Etikos komisijos darbo tarybos posėdyje atsakyta nebuvo – komisijos pirmininkas pabijojo skundo VTEK.  / Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Atsakymų nepateikė net gerokai daugiau nei pusmetį

Eglė KUKTIENĖ - 09:08 Lapkričio 23d. 2020

Jei pateikėte klausimus ar prašymus valdininkams, paprastai tikitės, kad į juos bus atsakyta ar prašymai patenkinti per tokius terminus, kokie yra numatyti įstatymuose. Kartais valdininkams užtenka 7, kartais 10–20 dienų, kartais užtrunkama apie mėnesį, bet kad atsakymo nesulauktumėte net 8 mėnesius, turbūt sunkiai įsivaizduojama.

Tačiau su tokia situacija susidūrė Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė Aušrelė Kaminskienė. Kovo 2-ąją ji pateikė prašymą kolegai – rajono tarybos Etikos komisijos pirmininkui Sauliui Sinickiui, tačiau atsakymo iš jo negavo iki šiol.

„Numuilinti“ reikalai

Keistą situaciją A. Kaminskienė priminė besibaigiant paskutiniam rajono Tarybos posėdžiui.

„Aš norėčiau paklausti keleto klausimų Etikos komisijos pirmininko. Tie klausimai buvo surašyti dar kovo 2-ąją dieną.

Norėčiau sužinoti, ar buvo sprendžiami klausimai dėl komisijos pirmininko S. Sinickio netinkamo komisijos darbo organizavimo ir nedeklaruotų viešųjų ir privačiųjų interesų? Dabar, kai paskirtas pavaduotojas, šie klausimai gali būti sprendžiami.

Taigi, ar buvo? O jei ne, noriu sužinoti, kada bus posėdis ir norėčiau jame dalyvauti kaip pareiškėja. Taip pat norėčiau, kad posėdis būtų viešas“, – sakė A. Kaminskienė.

S. Sinickio pažeidimus dirbant Etikos komisijoje vėliau nustatė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Aut. past.

Į klausimus neatsakė

S. Sinickis savo ruožtu ėmė sakyti, jog tokie A. Kaminskienės klausimai tarybos posėdžio darbotvarkėje numatyti nebuvo ir jis norintis į juos atsakyti raštu.

„Turiu patirtį su jumis. Jūs uždavinėjate tokius provokuojančius klausimus, ką paskui apskundžiate VTEK, o jie nustato pažeidimus.

Nebuvo tas numatyta. Surašykite ir aš tikrai ramiai į klausimus atsakysiu“, – pažadėjo S. Sinickis.

Priminus jam, kad prašymai tirti jo elgesį jau labai seni, net kelių mėnesių senumo ir yra surašyti raštu, o atsakymų į juos iki šiol taip ir negauta, S. Sinickis atrėžė pirmą kartą girdintis tokį A. Kaminskienės prašymą ir kad jis jam anksčiau nebuvo pateiktas.

Akiplėšiškas melas?

Primename, kad dar praėjusių metų gruodį Etikos komisijos posėdžio metu buvo iškelta A. Kaminskienės abejonė, ar S. Sinickis gali nešališkai priimti sprendimus, kai yra opozicinės frakcijos narys, gavęs solidžią finansinę paramą iš opozicijos lyderio.

Tuomet pirmininko nešališkumu viešai suabejojo ir dabar jau Seimo nario pareigas pradėjęs eiti tuometinis Etikos komisijos narys Tomas Bičiūnas. Tuomet jis net pasiūlė balsuoti, ar gali iš tiesų S. Sinickis pirmininkauti Etikos komisijos posėdžiui svarstant šį klausimą po pateiktos A. Kaminskienės informacijos.

Jam tąkart antrino ir kiti komisijos nariai, kurie suabejojo, ar Etikos komisija gali pradėti darbą, kai abejojama pirmininkaujančio asmens poelgiais, bet balsavimui siūlymas nebuvo pateiktas.

S. Sinickio pažeidimus dirbant Etikos komisijoje vėliau nustatė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Sprendimų neatsimena

Pats S. Sinickis „Rinkos aikštę“ informavo, kad norint tiksliai atsakyti į klausimus, reikia žiūrėti posėdžių protokolus. Pastarieji yra savivaldybėje, o savivaldybė, kaip žinia, dirba nuotoliniu būdu.

„Negaliu pasakyti, kokius sprendimus minėtais klausimais yra priėmusi Etikos komisija, kadangi nuo klausimų, susijusių su manimi, privalau nusišalinti.

Visi terminai yra nustatyti nuostatuose ir jie egzistuoja. Apie tai turėtų žinoti kiekvienas pareiškėjas, tuo labiau kad pareiškėjai yra tarybos nariai.

Savivaldybės Etikos komisija nėra vienintelė institucija, kuriai galima skųsti politikų veiksmus ir tai turėtų žinoti kiekvienas politikas ir man keista, kad to nebuvo padaryta iki šiol“, – paprašytas paaiškinti, kodėl iki šiol dar nuo kovo mėnesio nepateikė atsakymų A. Kaminskienei, taip situaciją pakomentavo rajono tarybos Etikos komisijos vadovas.

13 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!