KULTŪRA

  • KULTŪRA
  • Kėdainių kultūros centras naują veiklos sezoną pradeda su trenksmu!

Kėdainių kultūros centras naują veiklos sezoną pradeda su trenksmu!

Daiva Burinskytė-Valdmonė - 07:47 Rugsėjo 17d. 2020

Kėdainių kultūros centras vasaros pradžioje dėl pastato renovacijos laikinai persikėlęs į naujas patalpas ir pakeitęs adresą iš J. Basanavičiaus g. 24 į J. Basanavičiaus g. 4, naują veiklos sezoną pradeda su trenksmu! Rugsėjo 18–19 dienomis Kėdainių kultūros centre (J. Basanavičiaus g. 4) smalsumą žadins meninio vyksmo festivalis „Formos‘20“.

Šio festivalio ašis – jauni, talentingi menininkai, pripažinti savo srities profesionalai, kuriantys šiuolaikinį meną: performeriai, teatralai, šiuolaikinio šokio šokėjai, muzikantai. Jie kūrinius adaptuos Kėdainių kultūros centro vidaus ir lauko erdvėms, o kai kurie demonstruos naujus, specialiai šiam festivaliui sukurtus. Išvysite performatyvaus meno kūrinius, šiuolaikinio cirko pasirodymus, mados fotografijų parodą, šiuolaikinį šokį, koncertus, spektaklius.

Laikas, erdvė ir menininko kūnas, žiūrovo ir kūrėjo buvimas dabartyje, empatija ir siunčiama daugiaprasmė žinutė – tai performatyvaus meno kūrinio elementai, neatsiejami nuo jo kūrimo ir demonstravimo. Festivalio metu keturis performansus demonstruos Vaida Tamoševičiūtė, Židrija Janušaitė, Inga Galinytė, Laima Kreivytė ir Denisas Kolomyckis.

Viena iš tarptautinio performanso ir gyvo meno festivalio „CREATurE Live Art“ organizatorių, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto lektorė Vaida Tamoševičiūtė dažnai kurdama pasitelkia savo kūną kaip priemonę, kūryboje nagrinėja seksualumo, motinystės temas. Stebint jos performansus labai svarbi žiūrovo reakcija į kūniškus procesus ir jų suvokimą, empatija.

Židrijos Janušaitės atliekami performansai pasižymi stipria energija, perduodama susikaupimo ir dėmesio išlaikymo dėka. Jie yra minimalistinės estetikos, performansams būdingas pasikartojimas, savęs suvokimas laike ir erdvėje, taip sukuriama itin jautri, meditatyvi būsena.

Ingos Galinytės performansuose tiriama pati savianalizė bet kokio natūralaus kontakto metu ir po jo, taip pat stiprios būsenos, kurios mums žinomus dalykus pakeičia ir transformuoja į kažką naujo. Inga kūriniuose atkreipia dėmesį į tėkmės fenomeną, – tai pagrindinė jos kūrybos tema.

Tėkmė, žvelgiant cikliškai, įkūnija pasikartojimo, kaip svarbiausio ritualo, savybes. Šią temą lydi nepaliaujamai kintantis, kūrybiškai beribis, energijos pilnas procesas.

Inga Galinytė kartu su poete, menotyrininke, lektore, parodų kuratore Laima Kreivyte ir aktoriumi, choreografu Denisu Kolomyckiu demonstruos performatyvaus meno kūrinį „Fluqus. Kentauro gimimas“. Laimos Kreivytės kūriniuose vyrauja moters egzistencijos, laukimo temos. Denisas Kolomyckis savo kūryboje kelia socialines, politines problemas.

Daugelis yra buvę cirke: ryškios spalvos, linksma muzika, akrobatika... Kėdainių kultūros centre meninio vyksmo festivalio metu išvysite visiškai kitokius, nei esate įpratę, šiuolaikinio cirko pasirodymus.

Kęstas Matusevičius studijavęs šiuolaikinio cirko discipliną Suomijoje, atliks klounados pasirodymą „Aš, drabužiai ir kas jie?“. Jame susipina absurdiška kasdienybė ir siurrealistinis pasaulis, kuriame drabužiai pradeda kvėpuoti ir atgimsta kaip mistinės būtybės. Visa tai perteikiama naudojantis fizine komedija, klounada ir drabužių manipuliacija.

Judesys ir humoras – tai įrankiai, kuriais Marija Baranauskaitė išmaniai žongliruoja. Menininkė atliks klounados pasirodymą „Sofos projektas“, kurio metu pilnaverčiais pasirodymo dalyviais tampa ne tik žiūrovai, bet ir pačios sofos. Marija studijavo Prancūzijoje esančioje tarptautinėje Philippės Gauliero klounados mokykloje.

Profesionali kostiumų dailininkė, dizainerė Diana Sofija Kuzmickaitė ne kartą dalyvavusi mados festivalyje „Mados infekcija“, vieną iš savo kolekcijų pristačiusi Kopenhagos mados savaitės metu, kūrusi ir parinkusi kostiumus ne vienam spektakliui ir kino filmui specialiai meninio vyksmo festivaliui „Formos‘20“ kūrė savo tvarios mados kolekcijos fotografijų parodą.

Atidarymo metu Diana supažindins jus su tvarios mados koncepcija, o šiuolaikinio šokio šokėja Gabija Blochina, trumpam tapusi modeliu, atliks kūrinį, skirtą parodos atidarymui.

Meninio vyksmo festivalio „Formos‘20“ metu vyks 2 koncertai.

Aktorius, bardas Edgaras Žemaitis atliks koncertinę programą „Gyvenimiškoji baladė“, kurioje išgirsite ir atlikėjo autorinių kūrinių. Tai romantika dvelkiantis pasirodymas.

Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa – tai naujų idėjų orkestro „Niko“ apibūdinimas. Šis orkestras atlieka progresyviąją klasikinę muziką mintinai ir integruoja į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. Koncertavęs Didžioje Britanijoje, JAV, Islandijoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse orkestras „Niko“ atvyksta į Kėdainių kultūros centrą!

Spektaklis... Daugelis iš jūsų esate buvę bent viename, o mes jums siūlome apsilankyti net trijuose.

„Pojūčių teatras“ , tai teatras, kuriame vaizdai netenka galios, o vaizduotei suteikiama ypatinga reikšmė. Garsais, skoniais, kvapais ir prisilietimais yra siekiama sužadinti žmogaus pojūčius. Spektaklio metu žiūrovams uždengiamos akys, kad kiti pojūčiai taptų aštresni, todėl kiekvienas spektaklio vaizdą susikuria pats savo vaizduotėje.

Kaip teigia „Pojūčių teatro“ įkūrėja, režisierė, 2015 m. apdovanojimų „Auksiniai scenos kryžiai“ metu gavusi atminimo ženklą „Boriso Dauguviečio auskaras“, Karolina Žernytė, „Pojūčių teatro“ spektaklis – tai nuotykis.

Šeiko šokio teatras – viena iš aktyviausiai kuriančių profesionalaus šiuolaikinio šokio trupių Lietuvoje. Šis teatras kuria ir šalies bei užsienio publikai pristato aukščiausiais nacionaliniais apdovanojimais įvertintus įvairių žanrų ir formų šokio spektaklius.

Šeiko šokio teatro spektaklis „Užpustyti“ tai tarsi buvimas su pačiu savimi. Ausinės, per kurias klausomasi spektaklio garso takelio, sukuria įspūdį, kad vaidinama kiekvienam žiūrovui individualiai.

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Graži ir ta galinga“ – tai gardus kąsnelis teatro gurmanams. Klaipėdos jaunimo teatras ieško netikėtų, originalių sprendimų spektaklių kūrybos procese, kurie įkvėptų žiūrovą tiek forma, tiek turiniu.

Tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti, ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga.

Taigi, Kėdainiuose vyksiantis meninio vyksmo festivalis „Formos‘20“ kviečia jus giliai įkvėpti ir nerti į įvairių formų meno gausybę.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, rengia Kėdainių kultūros centras.

PROGRAMA

Rugsėjo 18 d.

14 val. – „Pojūčio teatro“ spektaklis-edukacija „Pažinti meną pojūčiais“, 2 a. koridorius
Įėjimas su kvietimais. Informacija mob. 8 610 33 457

16 val. – Marija Baranauskaitė šiuolaikinio cirko performansas „Sofos projektas“, 4 a. Sporto salė
Pageidautina turėti savo pledą

17 val. – Židrijos Janušaitės performansas, 3 a. koridorius

18 val. – Vaidos Tamoševičiūtės performansas, 2 a. koridorius

19 val. – Laimos Kreivytės, Deniso Kolomyckio, Ingos Galinytės performansas „Fluqus. Kentauro gimimas“, prie pagrindinio įėjimo į Kėdainių kultūros centro pastatą

19.30 val. –  Naujų idėjų kamerinio orkestro „Niko“ koncertas, 4 a. Žiūrovų salė

Rugsėjo 19 d.

15 val. – Kostiumų dailininkės ir dizainerės Dianos Sofijos Kuzmickaitės tvarios mados kolekcijos fotografijų parodos pristatymas kartu su šiuolaikinio šokio šokėja Gabija Blochina, 4 a. Sporto salė

16 val. – Aktoriaus Edgaro Žemaičio dainuojamosios poezijos koncertas „Gyvenimiškoji baladė“, 1 a. Mažoji salė

17 val. – „Šeiko šokio teatro“ šokio spektaklis „Užpustyti“, prie pagrindinio įėjimo į Kėdainių kultūros centro pastatą
Registracija mob. 8 610 33 457

18.30 val. – Ingos Galinytės performansas „The Belly Dance“, 2 a. koridorius

19 val. – Šiuolaikinio cirko artisto Kęsto Matusevičiaus pasirodymas „Aš, drabužiai ir kas jie?“, 2 a. koridorius

19.30 val. – Klaipėdos Jaunimo teatro muzikinis spektaklis „Graži ir ta galinga“, 4 a. Žiūrovų salė

RENGINIAI NEMOKAMI 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!