GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Tokio vaizdo prie registratūros langelio dar ilgai neišvysite – pas gydytojus registruojama tik telefonu.  / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dėmesio: pakeista pacientų registravimo tvarka

Eglė KUKTIENĖ - 11:42 Birželio 09d. 2020

Nors karantiną jau greitu metu žadama atšaukti, vargu ar vizitai pas medikus bus tokie, kaip anksčiau. Jau nuo birželio 1-osios paskelbus apie tai, kad daugelis medikų grįžta į savo pagrindines darbo vietas – į kabinetus Kėdainių ligoninėje, gyventojai suskubo pas juos registruotis. Ir... atsitrenkė į užtvindytos telefono linijos sieną.

Arti šimto

Tai, kad prisiregistruoti po tokio ilgo darbinio sąstingio gali būti sunku, turbūt suprato kiekvienas. Štai Krakių Mikalojaus Katkaus progimnazijos direktorius Alanas Magyla pasidalijo, kaipgi sekėsi jo žmonai prisiregistruoti pas gydytoją.

„Mano žmona norėjo pakliūti pas gydytoją. Pirmadienį, kai prasidėjo registracija pas specialistus, ji skambino ir, na, pavyko jai prisiregistruoti. 

Žinote, iš kelinto karto?

Iš 84 karto.

Pasidėjo telefoną, įsijungė garsiakalbį ir nuolat bandė prisiskambinti, vis be atvangos spaudė skambinimo mygtuką. Nežinau, kiek ten laiko viskas truko, bet sulaukdavo atsakymo, kad arba užimta, arba sakydavo, kad atsiliepti negalima.

Tiesa, vizitą ji gavo greitai – jau kitą dieną buvo priimta. Tačiau atvykus į Konsultacinę polikliniką pamatė, kad ji buvo visai tuščia, nes žmonių ribotai įleidžia, o registratūra buvo visiškai tuščia! 

Prisiskambinti praktiškai neįmanoma, o registratūroje tuščia. Sunku suprasti, kodėl taip viskas vyksta, nemanau, kad tai normalu. Jau virusas, aišku, pridarė visko, bet mes ir kitomis ligomis sergame“, – kalbėjo A. Magyla. 

Situaciją žino

Vos praėjus porai dienų po kiek atlaisvėjusio medikų darbo, apie susidariusią kone kritinę registratūros darbo situaciją patikino žinantis ir ligoninės direktorius Stasys Skauminas. Todėl kartu su Kėdainių PSPC vadovybe jie tarėsi, kaip geriau sutvarkyti sistemą.

„Taip, žinau, kad yra problema. Žinau, kad situacija negera, dėl to su Kėdainių PSPC svarstėme,  kaip pertvarkyti pacientų registravimą.

Pasitarę nusprendėme, kad pirmiausia asmuo turi registruotis pas šeimos gydytoją telefoninei konsultacijai. Medikas, išklausinėjęs nusiskundimus nusprendžia, ar reikia specialisto konsultacijos, ir, jei taip, užregistruoja žmogų pats specialisto konsultacijai.

Gyventojams tuo nebereikės rūpintis, jie tik gaus informaciją apie tai, kada konsultacija vyks“, – kalbėjo S. Skauminas. 

Kėdainių rajono sveikatos priežiūros įstaigos informuoja, kad pacientai, kuriems reikalingos sveikatos priežiūros paslaugos, registruojasi pas šeimos gydytoją registratūros telefonu  (8 347) 61 434 arba ambulatorijų registratūrų telefonais, paaiškina priežastį (pvz., baigėsi kompensuojamieji vaistai, susirgo, pablogėjo lėtine liga sergančio paciento būklė ar kita) ir nurodo savo telefono numerį. Aut. past.

Kaip vyks?

Kėdainių rajono sveikatos priežiūros įstaigos informuoja, kad pacientai, kuriems reikalingos sveikatos priežiūros paslaugos, registruojasi pas šeimos gydytoją registratūros telefonu  (8 347) 61 434 arba ambulatorijų registratūrų telefonais, paaiškina priežastį (pvz., baigėsi kompensuojamieji vaistai, susirgo, pablogėjo lėtine liga sergančio paciento būklė ar kita) ir nurodo savo telefono numerį.

Šeimos gydytojas registracijos laiku paskambina telefonu ir konsultuoja pacientą nuotoliniu būdu. Jeigu dėl paciento sveikatos būklės reikia pacientą apžiūrėti, paskiria kontaktinę konsultaciją, informuodamas pacientą apie konsultacijos datą ir laiką. 

Jeigu pacientui reikia atlikti tyrimus ar būtina gydytojo specialisto konsultacija, šeimos gydytojas užregistruoja pacientą reikalingiems tyrimams ir konsultacijoms bei informuoja pacientą, kada atvykti tyrimams.

Gydytojas specialistas nurodytu registracijos laiku skambina pacientui ir konsultuoja jį nuotoliniu būdu. Jei to nepakanka paciento būklei įvertinti, paskiria konkretų laiką, kada pacientas turi atvykti į polikliniką ir informuoja apie tai pacientą.

Pacientas į polikliniką atvyksta 10 minučių prieš numatyto tyrimo ar gydytojo konsultacijos registracijos laiką, turėdamas apsauginę veido kaukę ir vienkartines pirštines. Prie poliklinikos pagrindinio įėjimo laukia, kol bus pakviestas.

13 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!