GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Santuokos 30-metį netrukus sutiksiantys kraštiečiai Raimundas ir Jorūnė LIUTKAI savo šeimyniniame glėbyje išsūpavo tris atžalas

Tėvystė ir motinystė atveria žmogų

RinkosAikste.lt - 15:16 Sausio 08d. 2021

Santuokos 30-metį netrukus sutiksiantys kraštiečiai Raimundas ir Jorūnė Liutkai savo šeimyniniame glėbyje išsūpavo tris atžalas. Ilgą gyvenimo kelią drauge nuėjusi pora sako, jog vienu kūnu šeimai tapti padeda bendri tikslai ir darbai.

Pašnekovai įsitikinę: „Joks stebuklingas tvirtos santuokos receptas neegzistuoja. Jeigu pora norės būti kartu, tai ji ras būdą, kaip įveikti šeiminio gyvenimo iššūkius.“

Būsimą žmoną atvedė į pirmą klasę

Pirmasis Jorūnės ir Raimundo susitikimas gali pasirodyti labai romantiškas, tačiau vestuvėmis ir amžinos meilės priesaika tada čia nė nekvepėjo.

Rugsėjo 1-osios šventėje Raimundas į pirmą klasę iškilmingai už rankos turėjo lydėti savo seserį. Kadangi atskubėjo vėluodamas, jos nerado ir palydėjo kitą mergaitę – sesers bendraklasę Jorūnę.

Porą skiria 9 metai. Baigęs mokyklą Raimundas išvyko į Vilnių. Gerokai vėliau, nuaidėjus paskutiniam skambučiui, sostinėje įsikūrė ir Jorūnė.

„Atvažiavau į Vilnių studijuoti. Ten po daugelio metų ir susitikome, – pasakoja pašnekovė. – Tiesa, Raimundas buvo prisiekęs viengungis, neturėjo minčių apie šeimą, bet man kažkaip pavyko pralaužti tą ledą, – šypteli Jorūnė. – Negalėčiau konkrečiai įvardyti, kodėl pajutau Raimundui simpatiją – įkrito į širdį, ir viskas. Paliko įspūdį tai, kad Raimundas buvo labai savarankiškas, mokėjo savimi pasirūpinti. Taigi pamaniau, jog sugebės pasirūpinti ir kitais – savo šeima.“

Šeimai ir egoizmui – ne pakeliui

Jorūnė atskleidžia, kad būtent Raimundas yra tas, kuris visuomet stengiasi suburti visą šeimą.

„Man atrodo nesąžininga išvykti pramogauti dviese ir palikti vaikus, – sako Raimundas. – Šeima yra tarsi nedalomas branduolys ir ji turi būti kartu.“

Jorūnė ir Raimundas atviri: „Šeima yra darbas. Nereikia turėti tuščių lūkesčių, kad viskas bus tobula, be trūkumų. Ta pirmoji aistra, kai nematai kito žmogaus trūkumų ir jį idealizuoji, išgaruoja. Bendras gyvenimas diena iš dienos vienam šalia kito galiausiai parodo, koks tas žmogus yra iš tiesų. Žinoma, skyrybos – lengviausias konfliktų sprendimo kelias.

Galbūt rasi kitą, kuris iš tolo žvilgtelėjus blizga, bet priėjęs arčiau vis tiek įsitikinsi, jog irgi nėra idealus. Taigi poros turi žinoti, kad teks išmokti vienam prie kito prisitaikyti, priimti kitą tokį, koks jis yra.

O atsiradus vaikams, atsiranda atsakomybė dar ir prieš juos. Tada supranti, kad negali sau leisti pyktis dėl niekų ir rizikuoti šeima. Žinoma, nekalbame apie kritinius atvejus, kai šeimoje atsiranda smurtas ir pan. Bet jei skyryboms pastūmėja nesutapę charakteriai, tai išties reikėtų permąstyti savo elgesį. Santykiuose negali būti susitelkęs tik į save, turi įsigilinti ir į esančiuosius šalia, nes šeimyninis gyvenimas ir egoizmas – nesuderinami.

Kuriant santykius, visai kaip darbe: gavai užduotį ir dedi pastangas, kad ji būtų atlikta – sukūrei šeimą ir stengiesi, ieškai kompromisų, kad ją išsaugotum.“

Vaikai – amžinas energijos variklis

Jorūnė prasitaria visada svajojusi turėti tik vieną vaiką, o Raimundas jau vestuvių dieną žmonai pasakė, kad atžalų bus daug.

„Mūsų šeimoje – trys vaikai ir dabar man tai atrodo idealu, – šypsosi Jorūnė. – Vaikai suteikia labai daug jėgų buitį įveikti su didele energija bei ūpu.“

„Tėvystė, motinystė atveria tave kaip žmogų, tampi tolerantiškesnis, „minkštesnis“, aštrūs charakterio kampai nuglunda, – patirtimi dalijasi pora. – Mylimieji niekada vienas kitam nesuteiks tiek džiaugsmo, kiek jo atsiranda auginant vaikus.“

Apie projektą

Projektą „Šeimos stebuklas“ nuo 2017 m. vykdo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Juo siekiama skleisti žinią apie šeimos išsaugojimo svarbą, didinti jaunų šeimų motyvaciją puoselėti ilgalaikius ir darnius santykius, rodant pavyzdį vaikams ir jaunimui.

Vienas svarbiausių šio projekto uždavinių – surasti daug metų santuokoje gyvenančias, šiltus santykius palaikančias, branginančias moralines vertybes šeimas, įamžinti jas fotografijose ir aprašyti jų bendro gyvenimo sėkmės istorijas.

Pirmą kartą paroda „Šeimos stebuklas“ atidaryta 2017 m. rugsėjo 4 d. M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, vėliau buvo eksponuota Dotnuvoje, Šėtoje, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo centre, rajono savivaldybėje.

Antroji paroda „Šeimos stebuklas“ atidaryta 2019 m. vasario 14 d. Kėdainių daugiakultūriame centre vėliau buvo eksponuojama rajono seniūnijose. Ja siekiama, kad kuo daugiau rajono gyventojų, ypač jaunimo, perskaitytų aprašytas sėkmės istorijas, mokytųsi iš gerųjų pavyzdžių.

Projekto organizatorius – Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Projekto partneriai: Kėdainių daugiakultūris centras, M. Daukšos viešoji biblioteka, rajono savivaldybė ir seniūnijos, Kėdainių sporto centras, Šv. Kazimiero ordino Kėdainių komtūrija, informaciniai partneriai: laikraščiai „Rinkos aikštė“ ir „Kėdainių mugė“, kedainietis.lt, telekomunikacijų bendrovė „Balticum TV“.

16 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Iš Kėdainių į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą išvyko 18 jaunuolių

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
08:24 Balandžio 06d. 2021
img

Užupės kaime Velykų pirmadienis būna ne toks, kaip visur

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
VIDEO
11:08 Balandžio 05d. 2021
img

Išskirtinis Prezidento Gitano Nausėdos interviu Velykų proga rinkosaikste.lt skaitytojams

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
07:00 Balandžio 04d. 2021
img

Šv. Velykų džiaugsmas bibliotekos kiemelyje

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
10:36 Balandžio 02d. 2021
img

Pareigūnai ir policijos rėmėjai lankė kaime gyvenančius senolius

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
08:36 Kovo 30d. 2021
img

Didžiausią plunksnų kolekciją sukaupęs miškininkas nustebino ir piešiniais

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
11:23 Kovo 28d. 2021
img

Nepilnametės mamos: joms būtina padėti, o ne smerkti

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
11:07 Kovo 24d. 2021
img

Karantinas įsisuko ir į vestuvių tradicijas – tenka džiaugtis mažomis iškilmėmis

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
08:57 Kovo 23d. 2021
img

Pirmajam Kėdainių krašto garbės piliečiui J. Meškuočiui – 95-eri

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
09:14 Kovo 22d. 2021
img

Atgimimo ąžuolyne iškėlė inkilus sugrįžtantiems paukščiams

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
08:50 Kovo 22d. 2021

SKELBIMAI

touched by digitouch!