GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Kraštiečiai Vygandas ir Laura Venzlauskai – puikus įrodymas, kad didelė šeima – tarsi darnus choras.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Dvi priešingybes suvienijo bendros vertybės

RinkosAikste.lt - 11:00 Gruodžio 26d. 2020

Nors tikri romantikai sutikti nenorės, bet vis tik širdies reikalai ir meilė neatsiejami nuo chemijos ir fizikos dėsnių. Kraštiečiai Vygandas ir Laura Venzlauskai – puikus įrodymas. Nuo mokyklos laikų vienas kitą pažinojusi pora romantiškų jausmų nepajuto.

Tiesiog tuomet tarp jų neįvyko cheminė reakcija. O štai gerokai vėliau jiedu netikėtai susitiko ir priešingybių traukai tapo neįmanoma atsilaikyti – tarp energija ir entuziazmu trykštančios Lauros bei ramaus būdo Vygando blykstelėjo simpatija ir šiandien pora džiaugiasi sukūrusi darnią bei tvirtą šeimą.

Asmeninio archyvo nuotr.Iškart į vestuves

Laura ir Vygandas mokyklos laikais dažnai laiką leisdavo bendrame būryje – juos vienijo skautų veikla. Vis tik Romeo ir Džiuljetos istorijai pradžios teko palaukti.

„Kartą, jau baigę mokyklą, visai netyčia susitikome. Pradėjome draugiškai šnekučiuotis, – pasakoja Laura. – Po kelių dienų turėjo būti mano draugės, kurią pažinojo ir Vygandas, vestuvės. Buvau pamergė, bet neturėjau pabrolio. Kadangi nenorėjau pamerge būti su svetimu žmogumi, pakviečiau mano pora būti Vygandą.“

Draugės vestuves atšokę Laura ir Vygandas netrukus sulaukė pasiūlymų dirbti Vilniuje. „Turbūt taip tiesiog turėjo būti, – spėja pora. – Nusprendėme būti kartu ir persikraustėme į sostinę. Tokia mūsų meilės istorijos pradžia. O po trejų metų susituokėme.“

Vienas kitą papildo

Laura ir Vygandas – savo temperamentu visiškos priešingybės, bet pora įsitikinusi, kad taip jie vienas kitą tik papildo.

„Mudu labiau skirtingi nei panašūs. Kai reikia, Vygandas mano užsidegimą truputį nuramina, o aš jo ramiam būdui įkvepiu entuziazmo, – atradusi santykių harmoniją džiaugiasi pora. – Jei abu būtume vienodi, turbūt kurti santykius taptų sunku.

Vis tik nors priešingybės traukia, bet darniam gyvenimui būtini ir bendri taškai. O jų mums netrūksta. Abu turime tokias pačias gyvenimo vertybes: šeima, namų jaukumas, nevartotojiškumas. Tai mūsų bendro gyvenimo pamatas.

Esame susidūrę su rimtais iššūkiais, kai dėl finansinių aplinkybių teko galvoti, ar važiuoti vyrui, o gal ir abiem, dirbti į užsienį. Bet mudu griežtai nusprendėme: arba važiuojame visa šeima, arba nė vienas. Sunku ar lengva, bet šeima turi būti kartu. O ypač tas šeimos bendrumas ir susitelkimas padeda, kai tenka išgyventi sudėtingą laiką.“

Asmeninio archyvo nuotr.Didelė šeima – tarsi darnus choras

Lauros ir Vygando šeimoje – keturios atžalos. Pora įsitikinusi, jog toks vaikų skaičius – aukso viduriukas.

„Mūsų šeima yra kaip choras: nors narių daug, bet visi dainuoja viena nata, kartu, todėl ir girdime darnų garsą; taip ir šeimoje – kiekvienas esame svarbi šios komandos dalis.

Šeima yra visko pradžia. Vaikai žino: kad ir kas benutiktų, jie visada namie ras užuovėją. Nebūna taip, kad vaikai žūtbūt norėtų ištrūkti iš namų. Jie vertina šeimą ir laiką kartu. Ši vertybė tampa pamatu kitoms. Pavyzdžiui, pagarbiam bendravimui su aplinkiniais.“

Žinutė visuomenei turėtų pasikeisti

Su Venzlauskais prakalbus apie šokiruojančią skyrybų statistiką, sutuoktiniai atskleidžia manantys, jog sukti skirtingais keliais poros dažnai apsisprendžia dėl visuomenėje nuolat skelbiamos ydingos žinutės.

„Laidose, spaudoje dažnai girdime žinutę: gyvename tik kartą, todėl turime būti laimingi ir atsikratyti visko, kas trukdo tokiais jaustis. Ką gauname? Štai šeimoje krizė ir, pavyzdžiui, moteris nusprendė, kad jaučiasi nemylima, jai trūksta drugelių plazdenimo pilve, vadinasi, reikia ieškoti naujo princo ant balto žirgo.

Taip lengvai žmonės ir nutraukia santykius, nes nori visada gyventi tik džiaugsme, o bėdos, iššūkiai atrodo kaip ženklas, jog nelemta būti kartu ir reikia skirtis. Esame nuolat skatinami gyventi čia ir dabar, bet tai nėra tinkama žinutė, jei norime kurti tvirtas, gyvenimo sunkumus sugebančias įveikti šeimas“, – sako Venzlauskai.

„Taip, rutina padaro savo: pirkinių maišeliai, vaikų vežiojimai iš taško A į tašką B, bet tikrai galima rasti būdų, jog kasdienybė neužgniaužtų šeimos ryšio, santykių. Mes esame pasiskirstę, pavyzdžiui: vyrui nepatinka eiti į parduotuves, o aš galiu tai padaryti, bet štai Vygandas su didžiausiu malonumu rūpinasi ir puoselėja didelį šeimos sodą, kiemą bei namų aplinką.

Mūsų šeima dirba kaip įmonė. Kiekvienas turime savas užduotis, vaikai taip pat. Taigi išsidalijame rutiną drauge ir jos lieka mažiau. Taip tampame klestinčia įmone“, – šypteli Laura.

Patarimas poroms – leiskitės į kelionę, kurioje lauktų išbandymai

O kaip įsitikinti, kad pora įstengs nugalėti bendrame gyvenime pasitaikysiančias kliūtis? Laura turi smagų ir labai praktišką patarimą: „Prieš žengiant prie altoriaus ar į Metrikacijos skyrių, pasiimkite po kuprinę, miegmaišį, palapinę ir su minimaliausiais ištekliais leiskitės į kelionę.

Tada pamatysite, kokie jūsų santykiai yra iš tikrųjų. Jei ištversite kartu šią kelionę, vadinasi, ir viso gyvenimo kelionę drauge įveiksite.“

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Darbas suvedė visam gyvenimui

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
12:03 Sausio 14d. 2021
img

Tėvystė ir motinystė atveria žmogų

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
15:16 Sausio 08d. 2021
img

Išjauskite magišką Kūčių vakarą  

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
14:13 Gruodžio 23d. 2020
img

Artėjančių švenčių proga senjorams dovanojo fotosesiją (FOTOGALERIJA)

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
11:54 Gruodžio 22d. 2020
img

Aistė Virketė: „Miškai – nemokamas geros savijautos šaltinis“ (FOTOGALERIJA)

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
14:06 Gruodžio 09d. 2020
img

Negalia, netrukdanti aktyviam ir laimingam gyvenimui šokio ritmu

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
12:48 Rugpjūčio 27d. 2020
img

Kai namuose karaliauja muzika ir egzotinė fauna

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
11:18 Rugpjūčio 15d. 2020
img

Dirbdami širdimi dovanoja gerumą

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
12:48 Rugpjūčio 03d. 2020
img

Veidas, kuriame visada matai saulę

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
15:34 Rugpjūčio 01d. 2020
img

Ji padeda užlipti ant gyvenimo pokyčių tramplyno

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
09:30 Liepos 28d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!