GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Šėtos miestelyje gyvenanti Marija Eigirdienė kartu su vyru Petru užaugino ir į gyvenimą išleido aštuonis gabius, išsilavinusius ir darbščius vaikus.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių rajono gyventojai – Prezidento apdovanojimas (ATNAUJINTA)

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 13:46 Gegužės 14d. 2020

Kėdainių rajono Šėtos seniūnijos gyventojai Marijai Eigirdienei Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vardu įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis. Moteris apdovanota už tai, kad išaugino ir gerai išauklėjo aštuonis vaikus. Pasibaigus karantinui M. Eigirdienė bus pakviesta apsilankyti Prezidentūroje ir asmeniškai pasimatyti su Prezidentu.

Žmogiškumo įrodymas

Laikantis visų apsaugos priemonių, valstybinius apdovanojimus, gėles ir Prezidento sveikinimą daugiavaikėms motinoms įvairiuose Lietuvos regionuose perdavė Kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė ir šalies vadovo patarėjai.

Pasibaigus karantinui bus ieškoma būdų pakviesti mamas apsilankyti Prezidentūroje ir asmeniškai pasimatyti su Prezidentu. Šalies Prezidentas pabrėžė, kad geriausias motinos meilės ir žmogiško artumo įrodymas – jų šeimose augantys dori ir darbštūs vaikai.

„Iš Jūsų širdies šilumos ir begalinės meilės užaugę, iš Jūsų rankomis sukurtų namų svarbiausias gyvenimo vertybes išsinešę vaikai – prasmingiausias nuopelnas Lietuvai, vertas pačių gražiausių pagarbos ir dėkingumo žodžių“, – teigia šalies vadovas G. Nausėda.

Paprasti žmonės

„Rinkos aikštė“ netikėtai aplankė Kėdainių rajone gyvenančią šeimą. Lauke korespondentus sutiko Marijos vyras Petras. Jis žurnalistams yra puikiai pažįstamas, mat visą gyvenimą dirbo miškininku, organizavo ne vieną akciją, ypač domėjosi paukščių gyvenimu, ornitologija. Netrukus kieme pasirodė ir ponia Marija.

„Į Kėdainių rajoną gyventi atvykau prieš trisdešimt metų. Su vyru Petru mus suvedė miškas, jis dirbo miškininku ir aš atėjau dirbti į tą sferą. Taip ir susidraugavome. Petras visada norėjo didelės šeimos, daug vaikų, na, o aš sakydavau, kad kaip bus, taip bus gerai“, – kalbėjo M. Eigirdienė.

Šiemet Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vardu pasveikintos ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotos 46 daugiavaikės motinos, išauginusios ir gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų. Šis garbingas apdovanojimas įteiktas ir Marijai Eigirdienei iš Kėdainių rajono, pagimdžiusiai, užauginusiai ir gerai išauklėjusiai aštuonis vaikus. Aut. past.

Viskas vyko savaime

„Sunku paaiškinti, viskas vyko tiesiog savaime, vienas vaikas gimė po kito, o mes tik džiaugėmės. Tikrai nebuvo sunku. Svarbiausia, kad visi vaikai sveiki ir geri. Auklėjome vaikus taip, kaip supratome. Aiškinome, kas blogai, kas gerai. Norėjome, kad vaikai būtų geri žmonės. Geri ir sveiki žmonės, daugiau nieko. Tiesa... Labai norėjome, kad visi vaikai gyventų Lietuvoje. Taip ir atsitiko. Vienas vaikas jau buvo nusipirkęs bilietą į Ameriką, bet taip ir neišskrido. Liko gyventi čia. Tai labai džiaugiamės“, – pasakojo P. Eigirdas.

Tikri patriotai

Šėtos miestelyje gyvenanti M. Eigirdienė kartu su vyru Petru užaugino ir į gyvenimą išleido aštuonis gabius, išsilavinusius ir darbščius vaikus. Šeima išlaikė mūsų tautos tradicijas ir visiems aštuoniems vaikams suteikė lietuviškus vardus. Ji ir jos vyras savo atžaloms sudarė galimybes studijuoti aukštosiose mokyklose.

„Vyriausias sūnus dirba miškotvarkos tarnyboje – seka tėčio Petro pėdomis, kuris visą gyvenimą buvo miškininkas. Dukra dirba knygyne. Vienas sūnus toks pusiau menininkas – dirba Kaune, graviruoja, vinjetes rašo. Kitas sūnus dirba ornitologu, Ventės rage žieduoja paukščius. Dar vienas sūnus dirba kariuomenėje. Kitas – teisėsaugoje. Kita dukrelė gyvena Kaune, ji baigė teologijos studijas, dirba Vytauto Didžiojo universitete. Jauniausias sūnus dar studijuoja, liko paskutiniai metai. Jauniausiam sūnui yra 23-eji, o vyriausiam 39-eri metai“, – vardija ponia M. Eigirdienė.

Kuklūs žmonės

Marija dalyvauja renginiuose, vykstančiuose Šėtoje, mėgsta skaityti knygas, gaminti rankdarbius ir rišti sodus. Ji visada besišypsanti, kukli, veikli namų židinio saugotoja, nuoširdžiai besirūpinanti šeimos vertybėmis ir kurianti šiltų, jaukių namų atmosferą.

„Labai ačiū, kad mane pagerbė, bet nemanau, kad aš nusipelniau. Nereikia man garbės, noriu tik vieno, kad mūsų vaikai būtų sveiki. Jaunimui noriu pasakyti, kad vaikai gyvenimui atneša grožį ir prasmę, tad kuo daugiau jų turi – tuo laimingesnis žmogus esi“, – atsiduso M. Eigirdienė.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Laikas ir vieta, kur žmonės nusimeta kaukes (FOTOGALERIJA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:19 Gruodžio 27d. 2020
img

Neįtikėtina atgimstančio Kėdainių kloizo istorija (FOTOGALERIJA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
09:24 Gruodžio 19d. 2020
img

Rytis Vieštautas: „Kėdainiai turi visus privalumus tapti svajonių miestu“

Savam krašte net saulė ryškesnė
15:36 Gruodžio 08d. 2020
img

Tituluotoji „Lietuva“ ir jos edukacinės misijos (FOTOGALERIJA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
1
15:41 Gruodžio 07d. 2020
img

Į aukštas pareigas atvedė nepriteklius ir noras pasiekti daugiau (FOTOGALERIJA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
1
14:05 Lapkričio 24d. 2020
img

Muziejus ruošiasi šimtmečio iškilmėms

Savam krašte net saulė ryškesnė
15:20 Lapkričio 10d. 2020
img

Paryžiuje apvogta kėdainietė pagalbos iš Lietuvos institucijų nesulaukė

Savam krašte net saulė ryškesnė
10:30 Lapkričio 05d. 2020
img

Krepšinio aikštelėje už Kėdainius kaunasi trys kraštiečiai

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:00 Spalio 20d. 2020
img

Nematomi kasdienybės herojai: socialiniai darbuotojai sprendžia socialines problemas

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:16 Rugsėjo 29d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!