GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Pelėdnagiškio verslininko Nerijaus Jakubausko prieš pusmetį įsteigtas sporto klubas plečiasi – neseniai jis persikėlė į erdvias Pelėdnagių ambulatorijos antro aukšto patalpas.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Gera kraštiečio idėja įgauna pagreitį

Kristina MIRVIENĖ - 14:08 Kovo 19d. 2020

Prieš pusmetį krašto verslininko Nerijaus Jakubausko (36 m.) iniciatyva Pelėdnagiuose įkurtas nemokamas sporto klubas iki pat karantino paskelbimo sėkmingai augo ir plėtė veiklą. Neseniai sportininkai iš rūsio persikėlė į erdvias miestelio ambulatorijos antrojo aukšto patalpas.

Verslininkas su bendraminčių pagalba ne tik įrengė sporto klubo patalpas, bet ir iš asmeninių lėšų skyrė pinigų remontui bei sportinio inventoriaus įsigijimui.

Idėjos vedami 

Dažnai sakoma, kad vienas pasaulio nepakeisi. Tačiau pelėdnagiškio Nerijaus Jakubausko pavyzdys byloja ką kita. Dėl jo entuziazmo bei iniciatyvos įkurto sporto klubo Pelėdnagių jaunimas jau daugiau nei pusę metų turi galimybę kur kas prasmingiau leisti laisvalaikį. Akivaizdu, kad sumanymas pasiteisino, mat auga sportuojančiųjų gretos, o visai neseniai sporto klubas persikėlė ir į erdvesnes patalpas.

„Iki šiol sportavome Pelėdnagių ambulatorijos rūsio patalpose. Tačiau šio pastato antro aukšto patalpos ilgą laiką stovėjo nenaudojamos, todėl pamaniau, kad galėtume įsikurti ten, pakalbėjome su seniūnija ir mums leido. 

Labai džiaugiamės naujomis patalpomis – čia šviesu, erdvu. O labiausiai džiugina, kad čia yra aukštos lubos, todėl galime naudotis skersiniu bei kita daugiau erdvės reikalaujančia sporto įranga.  Po truputį gerinamės sąlygas, didėjame, turime jau ir pavadinimą – „Ištvermė“. Labai ačiū Pelėdnagių seniūnui Edvinui Pagirski už palaikymą ir pagalbą, taip pat kolegai Kastyčiui Gudavičiui už padovanotą sportinį inventorių. Labai tikiuosi, kad sporto klubo veikla populiarės ir prie mūsų prisijungs vis daugiau žmonių“, – viliasi N. Jakubauskas.

Kraštiečio įkurto sporto klubo veikla yra grįsta visuomeniniais pagrindais –  treniruotės bei naudojimasis sporto inventoriumi yra nemokami.

„Mano idėja nuo pat pradžių buvo, kad sportuoti visi galės nemokamai. Niekas nesikeičia ir toliau. Darau tai todėl, kad man patinka, tai ne verslas, tai pomėgis. Būna, kad žmonės siūlo susimokėti, sako, kad nepatogiai jaučiasi viskuo naudodamiesi nemokamai. Bet iš tikrųjų labiausiai džiaugiuosi, kad jie ateina ir man to gana. Tiesa, vis tik nusprendėme įsteigti tokį fondą, į kurį norintys gali įdėti pinigų – iš šių lėšų gerinsime savo patalpas, įrangą“, – sako N. Jakubauskas.

Verslininkas su bendraminčių pagalba ne tik įrengė sporto klubo patalpas, bet ir iš asmeninių lėšų skyrė pinigų remontui bei sportinio inventoriaus įsigijimui. / Asmeninio archyvo nuotr. Su bendraminčiais

Į sporto klubą „Ištvermė“ sportuoti atskuba ne vien pelėdnagiečiai, žmonės čia atvažiuoja ir iš kitų rajono vietovių. 

„Šiuo metu treniruotes lanko apie 20 įvairaus amžiaus žmonių. Ateina ir vaikai, ir suaugusieji, sportuojančiųjų amžius svyruoja nuo 9 metų iki 55 m., kai kurie jų atvyksta net ir iš Kėdainių, Labūnavos, Medėkšių. Užsiėmimai vyksta tris kartus per savaitę vakarais. Visi po darbų, mokslų susirenkame ir kartu sportuojame. Treniruotes vedu pats, mokau teisingai atlikti pratimus, padedu, prižiūriu, kad žmonės sportuotų teisingai, nepakenktų sau.

Taip pat turiu planų ir ambicijų dalyvauti įvairiose varžybose, siekti rezultatų. Norėčiau turėti komandą, su kuria galėtume siekti sporto aukštumų, dalyvauti varžybose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – planais dalijasi N. Jakubauskas. 

Sportas visada buvo neatskiriama N. Jakubausko gyvenimo dalis. Ir nors pašnekovas profesionaliai sportine veikla neužsiėmė, tačiau kone kasdien sportuodavo namuose, bėgiodavo. Nusprendęs sportuoti pakviesti Pelėdnagių gyventojus, Nerijus ir toliau daug laiko sportuoja individualiai.

„Visada daug sportuodavau namuose, turėjau daug įvairaus sportinio inventoriaus, todėl pamaniau, kad galėčiau įrengti Pelėdnagiuose sporto salę. Kai radau tam patalpas, sunešiau visą savo turėtą sporto inventorių, kažkiek nupirkau papildomai, kažkiek bendraminčiai atsinešė iš savo namų. 

Taip pat visada patiko bėgioti. Šio pomėgio neatsisakau ir dabar – dažnai bėgu 30 km iki Jonavos, dalyvauju įvairiuose bėgimuose. Nuo seno prijaučiau „ruoniams“ – žiemą maudydavausi Nevėžyje. Vienam nuobodu, tad Pelėdnagiuose subūriau bendraminčius – kartu bėgame, maudomės.

Stengiuosi ir vyresnius vaikus palenkti, kad sportuotų daugiau, siektų rezultatų. Kiekvieną penktadienį su jais fiksuojame pasiekimus, stebime, kaip vyksta progresas, kalbame apie sveiką mitybą“, – tvirtina pašnekovas.

Siekia rezultatų

Nerijaus kelias iki sporto buvo gana ilgas, tačiau aktyvumas, judėjimas visada buvo su juo. N. Jakubauskas augo Josvainių miestelyje, vos baigęs vidurinę mokyklą sukūrė šeimą. Nors tuo metu karinė tarnyba buvo neprivaloma, tačiau N. Jakubauskas jautė pareigą ir norą atlikti ją savanoriškai. Baigus ją pašnekovas ilgus metus dirbo emigracijoje.

„Turėjau dvi mažas dukreles, žmona augino vaikus, gaila, bet Lietuvoje siūlomas atlygis buvo labai nedidelis, tad geriau apmokamo darbo teko ieškotis užsienyje. Kone 12 metų gyvenau tarp Lietuvos ir Norvegijos, tačiau prieš metus nusprendžiau likti Lietuvoje, Pelėdnagiuose nusipirkome namus, įkūriau savo autoservisą. Pirmi metai nebuvo lengvi, teko pakovoti dėl vietos po saule, dėl klientų. Vėliau, kai gyvenimas stojo į ramesnes vėžes, pajutau poreikį kažką padaryti ir dėl bendruomenės, kurioje gyvenu. Mačiau, kad jaunimas, o ir kiti Pelėdnagiuose neturi kur sportuoti, tad ėmiausi iniciatyvos“, – pasakoja Nerijus.

N. Jakubauskas neslepia ambicijų sportuoti profesionaliai bei siekti pergalių.

„Daug metų beveik visą savo laiką skyriau darbui, sportuoti nelabai likdavo kada. Tad dabar noriu atsigriebti, skirti pakankamai laiko po darbo sportui ir pasiekti šio to. Planuoju rezultatų siekti sunkiojoje atletikoje. Vienoje iš šios sporto šakos varžybų esu užėmęs ketvirtą vietą“, – pastebi N. Jakubauskas. 

Pašnekovas tvirtina, kad daug laiko skirdamas sportui jaučiasi save visiškai realizuodamas, o laiko šeimai ir laisvalaikiui neatskiria nuo kasdienės savo veiklos. 

„Visa šeima esame labai užimti. Viena dukra jau suaugusi, ji dirba, gyvena atskirai, yra beveik savarankiška. Keturiolikmetė jaunėlė taip pat turi daugybę veiklos, užsiėmimų, o po jų sugrįžta tik vakare. O mano laisvalaikis ir yra sportas.

Iš tikrųjų būtų smagu, kad ir kitur rajone, kituose kaimuose, miesteliuose atsirastų tokių sporto klubų, kad nenaudojamos salės ar kitos patalpos taptų traukos centru, pilnu gyvybės, kad jaunimas vietoj trynimosi aplink stoteles turėtų kur prasmingai leisti laisvalaikį“, – pastebi N. Jakubauskas.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Laikas ir vieta, kur žmonės nusimeta kaukes (FOTOGALERIJA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:19 Gruodžio 27d. 2020
img

Neįtikėtina atgimstančio Kėdainių kloizo istorija (FOTOGALERIJA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
09:24 Gruodžio 19d. 2020
img

Rytis Vieštautas: „Kėdainiai turi visus privalumus tapti svajonių miestu“

Savam krašte net saulė ryškesnė
15:36 Gruodžio 08d. 2020
img

Tituluotoji „Lietuva“ ir jos edukacinės misijos (FOTOGALERIJA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
1
15:41 Gruodžio 07d. 2020
img

Į aukštas pareigas atvedė nepriteklius ir noras pasiekti daugiau (FOTOGALERIJA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
1
14:05 Lapkričio 24d. 2020
img

Muziejus ruošiasi šimtmečio iškilmėms

Savam krašte net saulė ryškesnė
15:20 Lapkričio 10d. 2020
img

Paryžiuje apvogta kėdainietė pagalbos iš Lietuvos institucijų nesulaukė

Savam krašte net saulė ryškesnė
10:30 Lapkričio 05d. 2020
img

Krepšinio aikštelėje už Kėdainius kaunasi trys kraštiečiai

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:00 Spalio 20d. 2020
img

Nematomi kasdienybės herojai: socialiniai darbuotojai sprendžia socialines problemas

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:16 Rugsėjo 29d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!