GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Kėdainių miesto ir rajono gyventojai padeda vieni kitiems – atsiranda geradarių, kurie savo turima technika nuvalo ne tik savo kiemą, bet ir visą gatvelę. Vienas iš tokių – Lipliūnų kaimo gyventojas Remigijus.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Sniego valymas sutelkė gyventojus – padeda vieni kitiems

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 09:32 Vasario 17d. 2021

Iškritęs gausus sniegas ne tik pridarė rūpesčių kelininkams, komunalininkams, seniūnijoms, bet ir sutelkė daugiabučių bendrijų, kaimelių, gyvenviečių gyventojus. Sniego valymui organizuojamos talkos, gyventojai padeda vieni kitiems – atsiranda geradarių, kurie savo turima technika nuvalo ne tik savo kiemą, bet ir visą gatvelę.

Subūrė kaimynus

Kėdainių miesto gyventojas Vytautas Morkūnas bendro kiemo ir gatvelės valymui sutelkė visus kaimynus.

„Principas tas, kad visą kvartalą nuvalė, visas gatveles nuvalė, visus akligatvius nuvalė, o mūsų tokią nuošalią vidinę gatvelę pamiršo.

Skųstis nenorėjome, tai teko burtis su kaimynais į talką, nes kai kurie ryte į darbus nebūtų išvažiavę. Susibūrėme septyniese ir nuvalėme mūsų gatvelę“, – paaiškino Strazdelio gatvės akligatvio gyventojas.  

Sniego valymui organizuojamos talkos, gyventojai padeda vieni kitiems – atsiranda geradarių, kurie savo turima technika nuvalo ne tik savo kiemą, bet ir visą gatvelę. Aut. past.

Padeda vieni kitiems

Kėdainių miesto ir rajono gyventojai padeda vieni kitiems – atsiranda geradarių, kurie savo turima technika nuvalo ne tik savo kiemą, bet ir visą gatvelę. Vienas iš tokių – Lipliūnų kaimo gyventojas Remigijus Ylius.

Vyriškis atsikelia anksti ryte, kad prieš kasdienį darbą Krekenavos agrofirmoje spėtų sau ir kaimynams nuvalyti Astrų gatvę.

„Nusivalau savo kiemą, nuvalau ir kaimynų kiemus. Toks jau esu.

Turiu technikos ir man padėti žmonėms nesunku, juk vienoje gatvelėje gyvename. Visi vieni kitus pažįstame, tai kaip nepadėti“, – nedaugžodžiauja vyriškis.

Reto darbštumo

Lipliūnų kaimo aktyvistė Jadvyga Banevičienė negaili gerų žodžių savo kaimynui R. Yliui. Pasak moters, jokios pusnys nebaisios, kai šalia gyvena toks kaimynas.

„Reto darbštumo ir nuoširdumo žmogus, kuris visuomet atskubės į pagalbą, kai to reikia. Štai ir šiandien, nuo ankstaus ryto, jo traktoriukas burzgia mūsų gatvėje“, – džiaugiasi savo kaimynu Remigijumi Astrų gatvės gyventoja.

Negaili pagyrų

Kaimo darbštuoliui Remigijui vietiniai tikrai negaili pagyrų. Vyriškis ne kartą yra ištiesęs pagalbos ranką kaimynams.

„Apie Remigijų atsiliepimai – tik patys geriausi. Remigijus Lipliūnuose gyvena daugiau kaip 10 metų.

Išties jis geras, draugiškas, darbštus žmogus, niekada neatsisakantis padėti.

Turi nedidelį traktoriuką, kuriuo pavasarį išdirba gyventojams daržus, o šiuo metu prastumdo sniegą ne tik savo kieme, bet nuvalo ir visą Astrų gatvę. Jis padaro kiek spėja nuo ankstaus ryto, o po to išvažiuoja į darbą.

Myli gamtą, mėgsta tvarką, grožį. Visada dailiai nušienauta žolė apie jo namus. Tai – Remigijaus poilsis. Retai pamatysi šiaip jų vaikštinėjantį“, – kalbėjo vietos gyventoja J. Banevičienė.

Darykime gerus darbus ir apie juos pasakokime vieni kitiems

Kviečiame visus būti atidesniais ir geresniais savo kaimynams ir prireikus ištiesti pagalbos ranką: gal nuvalyti sniegą, gal nueiti į parduotuvę ir parnešti maisto tam, kuris pats negali to padaryti, o gal išvirti ir nunešti lėkštę sriubos ar tiesiog paskambinti ir pasikalbėti su tuo, kuris galbūt yra vienišas.

Pagarbos ir padėkos yra verti ne tik tie, kurie daro didelius žygdarbius.

Paprasti kasdieniai darbai, kurie padeda kitam žmogui ar nuskaidrina jo dieną, taip pat yra tikri žygdarbiai.

Kviečiame – dalinkimės tokiais gerais paprastų bet svarbių darbų pavyzdžiais, kad užkrėstume vieni kitus gerumu ir kaimyniškumu.

Jei turite kuo pasidžiaugti, būtinai mums parašykite el. paštu redakcija@rinkosaikste.lt ar žinutę „Rinkos aikštės“ facebooke, ar paskambinkite ir praneškite apie pastebėtus gerus poelgius telefonu 8 614 27 082.

Mes būtinai parašysime apie Jūsų pastebėtus gerus žmones ir jų poelgius.

Dalinkimės gerais pavyzdžiais ir taip visi kartu sėkime gerumą ir bendrystę.

5 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Fotografės objektyve – išskirtiniai automobiliai, šeimos ir šunys

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:14 Vasario 21d. 2021
img

Einant per Lietuvą teko atsiremti ir į neišbrendamas pelkes

Kuriantys gražesnį pasaulį
16:50 Vasario 19d. 2021
img

Per gyvenimą – taškiukų ir burbuliukų ritmu

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
08:27 Vasario 15d. 2021
img

Senieji Kėdainiai Škotijos žiniasklaidoje

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:27 Vasario 13d. 2021
img

Vasario 16-ajai – netikėta iniciatyva

Kuriantys gražesnį pasaulį
14:24 Vasario 11d. 2021
img

Kėdainių kultūros centrui metai buvo kupini veiklos ir iššūkių

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
14:35 Vasario 08d. 2021
img

Gyvenimo išbandymai kūrėjos nepalaužė

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:00 Vasario 07d. 2021
img

Pašaukimas teatrui: iš kelių šimtų jis skirtas tik keliems

Kuriantys gražesnį pasaulį
11:46 Sausio 26d. 2021

SKELBIMAI

touched by digitouch!