GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Stovyklautojams netrūko judriųjų užsiėmimų.  / Džestinos Borodinaitės nuotr.

Kėdainiuose startavo vasaros stovykla!

Džestina BORODINAITĖ - 13:23 Rugpjūčio 03d. 2020

Smagiai, džiugiai, pakiliai ir iniciatyviai nusiteikę Kėdainių krašto vaikai jau pradėjo pramogų maratoną. 

VšĮ „Koučingo klubas“ kartu su partneriais UAB Verslo mokymo centru ir VšĮ Kauno jogos studija, įgyvendindami projektą „Socialinę atskirtį patiriančių Kėdainių miesto VVG vaikų užimtumo organizavimas“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo, stipriai prisidėjo prie socialinę atskirtį patiriančių vaikų užimtumo vasaros laikotarpiu didinimo.

Pokyčiai – akivaizdūs

Dešimt dienų dvidešimt šešiems Kėdainių miesto ir rajono vaikams, be abejonės, paliko daug įspūdžių. 

O kad per tokį trumpą laiką įvykę pokyčiai ir stovyklos nauda vaikams buvo akivaizdūs, patvirtina ir 

stovyklos vadovai Vytis Zabulėnas, Lietuvos jogos asociacijos steigėjas ir pirmininkas, rytų gimnastikos ir kovos menų treneris, Lietuvos karatė sunkaus svorio čempionas, VšĮ Kauno jogos studijos įkūrėjas ir direktorius, tarptautinių ir Lietuvos jogos seminarų, projektų organizatorius ir vykdytojas, ne vienerius metus kasdien praktikuojantis jogos filosofiją, bei Anželika Urbonienė, UAB „Gravija plius“ direktorė ir Kauno karatė klubo „Era“ pirmininkė. 

Drauge ruošti laužavietę smagiau. D. Borodinaitės nuotr.Išmoksta savarankiškumo

„Visų pirma tokių stovyklų metu vaikai išmoksta savarankiškumo, laiką leisti be tėvelių. Visa stovyklos diena nuo 9 valandos ryto iki 17 valandos vakaro būna visiškai užimta. 

Stovyklautojai klausosi įdomių paskaitų apie filosofiją, gyvenimą, lyderystę, pasitikėjimą savimi, kurias veda kompetentingi lektoriai. 

Na, o mes, su Vyčiu, kaip stovyklos vadovai, buvome atsakingi už fizinę ir judriąją mažųjų stovyklautojų veiklą.

Taip pat mokėmės bendrauti, padėti vienas kitam ir bendromis jėgomis visi kartu atlikti vienokį ar kitokį darbą, tokį kaip maisto produktų paruošimas, gaminimas, patiekalų pateikimas, stovyklos palapinės statymas ir kiti. 

Dešimt dienų dvidešimt šešiems Kėdainių miesto ir rajono vaikams, be abejonės, paliko daug įspūdžių, o pasak stovyklos vadovų Vyčio Zabulėno ir Anželikos Urbonienės, ir per tokį trumpą laiką įvykę pokyčiai ir stovyklos nauda vaikams buvo akivaizdūs. Aut. past.

Per dvi savaites spėjome vienas kitą pažinti, susidraugauti ir daug ko išmokti bei pasidžiaugti tikru vaikišku gyvenimu“, – tikina Anželika. 

Džestinos Borodinaitės nuotr.Siekė užsibrėžtų tikslų

Stovyklos metu profesionalių lektorių bei stovyklos vadovų sukurta programa jauniesiems kraštiečiams suteikė galimybę gilintis bei motyvuoti save siekti užsibrėžtų tikslų ir svajonių bei atrasti savąjį AŠ.

Tobulino bendravimo įgūdžius

„Organizuodami dienos stovyklas, didelį dėmesį skyrėme sveikai gyvensenai, kokybiškam laisvalaikio užimtumui, jų socialinių įgūdžiai ugdymui bei socialinės atskirties mažinimui, suteikėme jiems pagrindines žinias ir įgūdžius, būtinus užtikrinant vaikų sveiką psichinę ir fizinę savijautą bei sėkmingą integraciją į socialinę aplinką.

Šių tikslų siekėme integruodami vaikus į įvairias veiklas, tokias kaip joga ar funkcinės treniruotės“, – sako Vytis.

Laukia dar dvi pamainos

Pirmajai stovyklautojų pamainai teko atsisveikinti su vadovais, tačiau Vytis ir Anželika dar neketina palikti Kėdainių. 

Po savaitės stovyklos vadovų laukia dar keturios savaitės smagaus laiko su kitomis dviem vaikų pamainomis. 

Džestinos Borodinaitės nuotr. Geriau nei mokykloje

Mokinių vasaros stovyklos – puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais, mano Austėja. 

„Stovykla puiki ir labai skiriasi nuo paprastos mokyklos, kurioje reikia tik mokytis, o čia šalia to netrūksta ir pramogų, gero laisvalaikio, puikios nuotaikos, naujų draugų.

Stovyklos metu išbandžiau tikrai labai daug įdomių veiklų. Tarp jų buvo net ir tokių užsiėmimų, su kuriais susidūriau pirmą kartą. 

Didžiausias iššūkis buvo išbandyti šokti zumbą. Taip pat buvo įdomu klausytis paskaitų apie Žalgirio mūšį, lyderystę, motyvaciją, išbandyti jogą, funkcinių pratimų užsiėmimus, sužinoti apie bendravimo įgūdžių lavinimą“, – įspūdžiais dalijasi Austėja. 

Pirmajai stovyklautojų pamainai teko atsisveikinti su vadovais, tačiau Vytis ir Anželika dar neketina palikti Kėdainių. Po savaitės stovyklos vadovų laukia dar keturios savaitės smagaus laiko su kitomis dviem vaikų pamainomis. Aut. past.

Poilsio minutėlė stovyklautojų palapinėje. Džestinos Borodinaitės nuotr.Draugiška atmosfera

Anot Austėjos, niekas negali atstoti vasaros stovyklos, nes juk čia svarbiausia – nauji draugai, smagūs užsiėmimai ir draugiška atmosfera. 

Patiko sportinė veikla

Anot stovyklautojos Gabijos, nors stovykla – ne mokykla, tačiau negalima sakyti, kad čia vien tik pramogaujama ir nieko neišmokstama. 

„Stovyklos metu daug daugiau išmokome negu iki tol mokykloje. Asmeniškai man labiausiai patiko sportinės veiklos ir judrieji užsiėmimai. 

Čia žaidėme krepšinį, kvadratą, rungtyniavome estafetėse, tobulinome koordinaciją, mokėmės šokio judesių“, – stovyklos metu pamėgtas veiklas vardija Gabija. 

Pastangos – ne veltui

Stovyklautojų tėvai, anot Vyčio, lygiai taip pat kaip ir vaikai reaguoja labai teigiamai. 

„Iš tėvelių girdime, kad po stovyklos vaikams turėtumėte surengti kelių dienų užsiėmimus ir stovyklautojų tėvams, kur jie sužinotų, kaip elgtis su šitaip pasikeitusiomis atžalomis. 

Tai mus labai džiugina, motyvuoja ir įrodo, jog visos mūsų su Anželika pastangos buvo ne veltui. 

Įspūdžiai – tik patys geriausi! Tikimės, jog kuo toliau, tuo daugiau jų pavyks sukaupti stovyklaujant“, – pasidžiaugia Vytis. 

Nuoširdžiai dėkoja 

Stovyklos vadovai dėkingi Kėdainių profesinio rengimo centrui bei jo vadovui už stovyklavimui skirtą vietą, neabejingumą bei visokeriopą pagalbą jos metu.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kūrėjos atkaklumas padėjo įveikti ligą ir išmokė lieti žvakes

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
07:58 Kovo 01d. 2021
img

Joga padeda į pasaulį ir į save pažvelgti kitu kampu

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:48 Vasario 27d. 2021
img

Turime savo vardyno specialistą – Rytą Tamašauską

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:46 Vasario 24d. 2021
img

Fotografės objektyve – išskirtiniai automobiliai, šeimos ir šunys

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:14 Vasario 21d. 2021
img

Einant per Lietuvą teko atsiremti ir į neišbrendamas pelkes

Kuriantys gražesnį pasaulį
16:50 Vasario 19d. 2021
img

Sniego valymas sutelkė gyventojus – padeda vieni kitiems

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:32 Vasario 17d. 2021
img

Per gyvenimą – taškiukų ir burbuliukų ritmu

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
08:27 Vasario 15d. 2021

SKELBIMAI

touched by digitouch!