GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Kraštietės su Nomeda ne tik dailino puodelius, bet ir žadino savo kūrybingumą bei dienos švieson traukė primirštas moteriškumo paslaptis.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Ką vietoj makiažo moterims siūlo Nomeda?

Akvilė KUPČINSKAITĖ - 14:24 Birželio 06d. 2018

Kavos namai „Kavamanija“ kėdainiečiams tampa ne tik gardžių gėrimų rojumi, bet ir kūrybingo laisvalaikio leidimo vieta. Šįsyk kraštietės čia vakarojo ypatingoje draugijoje – su žinoma menininke Nomeda Marčėnaite. Ji moteris sukvietė negirdėtos pramogos – puodeliauti. Vis tik pirmajame plane atsidūrė kūrybiško ir moteriškumo paslaptys.

Puodeliavimą sumanė pati

Puodeliauti – negirdėtas užsiėmimas. Nieko nuostabaus, nes šį terminą sumanė pati užsiėmimų autorė – Nomeda.

„Tas terminas man labai labai patinka. Aš pati jį ir sugalvojau, – atskleidžia pašnekovė. – Kažkada kai pradėjau organizuoti šiuos užsiėmimus, galvojau, kaip čia juos pavadinti. Rašiau „Porcelianinių puodelių dekoravimo užsiėmimas“. Bet juk į puslapį netelpa! Suprantat?! – nusijuokia Nomeda. – Pradėjau galvoti, kaip čia sutrumpinus. Štai – puodeliavimas! Šis pavadinimas labai prigijo.“

Ką išlaisvina paprastas puodelis?

Nomeda pasakoja, kad puodeliaudamos moterys ant puodelių piešia ornamentus ir namo parsineša nepaprastai gražius puodelius. Vis tik tai tėra paviršius, o užsiėmimo gelmės vertos atskiros kalbos.

„Labiausiai man patinkanti ir turbūt svarbiausia dalis yra pokalbis su moterimis, – akcentuoja Nomeda. – Mes kalbamės apie tai, kas apskritai yra kūrybingumas, nes mes dažnai savyje esame užspaudę visokių dalykų. O iš tiesų mums labai reikėtų atsiverti tam, ką gyvenimas siūlo, nes gyvenimas per trumpas gaišti laiką baimėms, nepasitikėjimui.

Gyvenimas būtų daug ilgesnis, jeigu jį gyventume kūrybingai. Tos pačios 12 valandų, per kurias tu ari nuleidęs galvą žemyn, nepasitikėdamas savimi, galvodamas, kad esi prastesnis už kitus, taptų ilgesnės ir prasmingesnės.

Kėdainių moterys nuostabios! Tai visų pirma tikrai labai gražios moterys. Kaip aš sakau, jei moters akyse švyti išmintis – tai geriausias makiažo pagrindas. Ir tik paskui jau galima kosmetikos dėti. N. Marčėnaitė

Būtent pokalbis su moterimis yra mano mylimiausia užsiėmimo dalis. Labai tikiuosi įkvėpti moterims noro susipurtyti. Kartais sakau, kad aš šiuose užsiėmimuose moteris palydžiu į jų vidinius kambarius, į kuriuos jos pametė raktus, užmiršo kelią, bet visos tuos kambarius turi. Esu moterų palydovė šioje kelionėje.“

Piešti nemoka, bet...

Nomeda tikina, jog šių užsiėmimų metu moterų rankose gimsta kerinčio grožio kūriniai. Nors iš pradžių reta kuri prisistato kaip mokanti piešti.

„Aš lieku apakusi, kokio grožio kūrinius moterys padaro šiose dirbtuvėse! – iš susižavėjimo aikteli viešnia. – Užsiėmimo pradžioje visada paklausiu, ar jos moka piešti. Daugelis sako, kad ne. O kai paklausiu, ar jos mokėjo piešti būdamos šešerių, atsako, jog taip. Tai ir yra ta gyvenimo atkarpa, kuri iš žmogaus atima tikėjimą, pasitikėjimą ir džiaugsmą. Vieniems labiau, kitiems mažiau.“

Ypač žavinga man pasirodė Nomedos įžvalga apie mūsų kūrybingumą. Pasak menininkės, mūzas vilioja prakaito kvapas, o ne kvepalų. Taigi kūrybingumas bei geros idėjos gimsta, kai uoliai ir su atsidavimu dirbame, o ne tada, kai sėdime nieko neveikdami.

Ieškoti nereikia

„Kavamanijos“ įkūrėjai taip pat džiaugiasi galėdami kėdainiečius pakviesti išskirtinių pramogų. O dar labiau džiugina tai, kad į jaukią kavos namų erdvę senamiesčio širdyje prašosi patys renginių organizatoriai ir menininkai.

„Mums nė nereikia sukti galvos, kokiais svečiais ir veiklomis nustebinti kėdainiečius, nes patys tokių vakarų organizatoriai pas mus prašosi, – sako Benas Cechanavičius, vienas iš „Kavamanijos“ savininkų. – Kūrybinių dirbtuvių pradžia buvo prieš geras dvi savaites. Tada aktyvios kėdainietės tiesiog kreipėsi į mus norėdamos priešais „Kavamaniją“ surengti senų daiktų atnaujinimo dirbtuves.

Paskui iš niekur nieko į mus kreipėsi moteris, kuri norėjo atvykti kartu su Nomeda ir surengti „Kavamanijoje“ puodeliavimo dirbtuves.“

Publikos stygiaus nejaučia

Ne paslaptis, jog kai kurie Kėdainiuose vykstantys renginiai nesudomina lankytojų ir menininkams ar atlikėjams tenka bendrauti su apytušte publika. „Kavamanija“ tuo nesiskundžia.

„Į šį renginį buvo toks registravimosi anšlagas, kad vietoje vieno vakaro teko priimti ir antram vakarui. Per du vakarus iš viso su Nomeda susitiko 40 moterų. Nors užsiėmimo kaina buvo 35 Eur, bet kėdainietės to nepabijojo ir aktyviai dalyvavo“, – nustebina B. Cechanavičius.

Traukia, nes atviri visiems

„Jūs tokie maži, bet akivaizdu – patrauklūs ir jau žinomi. Kaip manote, kaip Jus suranda Lietuvos menininkai?“ – teiraujuosi „Kavamanijos“ įkūrėjo.

„Turbūt Nomeda kreipėsi į kažką pažįstama Kėdainiuose ir pasiteiravo, kur tokioje kamerinėje ir jaukioje aplinkoje galėtų surengti tas dirbtuves, o kažkas rekomendavo mus“, – spėja B. Cechanavičius.

„O kodėl siūlo būtent Jus?“ – pasiteirauju dar konkrečiau.

„Turbūt todėl, kad mes esame atviri visiems. Dar niekam nesame užtrenkę durų. Nors yra pasitaikę tokių atvejų, kai kitą dieną po renginio buvo apipaišytos visos kėdės ir stalai, bet mes pažvelgėme labai liberaliai – išsivalėme ir laukėme kito vakaro“, – nusišypsojo pašnekovas.

Pirma – išmintingos akys, makiažas – paskui

Pabaigai – kaipgi paleisi viešnią, neišgirdęs įspūdžių apie mūsų kraštą, o dar svarbiau – jo gyventojus. Taigi, kokį savo veidą Kėdainiai parodė Nomedai?

„Su renginiu Kėdainiuose esu pirmą sykį, o šiaip viešėjau ir anksčiau. Jau tada mačiau, koks gražus yra šis miestas, o dabar apskritai esu apakusi nuo grožio. Kėdainių moterys nuostabios! Tai visų pirma tikrai labai gražios moterys. Kaip aš sakau, jei moters akyse švyti išmintis – tai geriausias makiažo pagrindas. Ir tik paskui jau galima kosmetikos dėti.

Intelektas, gerumas, išmintis, protas, kūrybingumas, atsipalaidavimas, laisvė – tai yra tai, kas žmogui gali atsitikti geriausia“, – įsitikinusi Nomeda.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!