GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Tęsiant akciją „Gerumo šviesa“ visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ iniciatyva gyvenamajam name sudėti plastikiniai langai.   / Asmeninio archyvo nuotr.

Vienišai taučiūniškei ištiesė pagalbos ranką

Džestina BORODINAITĖ - 10:22 Lapkričio 04d. 2019

Pastaruosius keletą metų žvarbūs žiemos speigai Vilainių seniūnijoje esančiame Taučiūnų kaime gyvenančiai moteriai (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) buvo kone pats nelaukiamiausias metas. 

Išbandymų nepašykštėjo

Garbaus amžiaus moteris yra vieniša, palaidojusi du vaikus ir vyrą. Nors likimas moteriai išbandymų nepašykštėjo, tačiau, nepaisant to, ji išliko tvirta, besišypsanti ir besistengianti kurti savo gyvenimą toliau. Deja, tai padaryti ir vienai pasirūpinti visais buities reikalais, gaunant tik senatvės pensiją, yra nelengva, bet taučiūnietė rankų vis tiek nenuleidžia. 

Anot Vilainių seniūnijoje socialinės darbuotojos pareigas einančios Laimos Laurinavičienės, moteris spėja ir namus apsikuopti, randa laiko ir kieme apsitvarkyti, pajėgia dar su dviratuku ir iki parduotuvės numinti bei būtiniausių maisto produktų nusipirkti.

Opiausia problema – langai

Opiausia moters problema tvarkinguose ir švariuose jos namuose, kaip specialistė įvardijo, yra langai. Jie buvo suklypę, seni, dauguma perpučiami vėjo. 

Tačiau galima pasidžiaugti, jog šaltasis metų sezonas, kuris visai ne už kalnų, Taučiūnų kaimo gyventojai bus kur kas jaukesnis ir šiltesnis.

Pagalba – būtina

Aplankęs Vilainių seniūnijoje gyvenančią moterį visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas Arūnas Kacevičius taip pat teigė, kad namo langai, kuriame ji įsikūrusi, buvo labai prastos būklės.

„Glaudžiai bendraujame ir bendradarbiaujame su seniūnijų seniūnais, socialiniais darbuotojais bei konkrečių bendruomenių nariais.

Visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ padeda tiek socialiai remtiniems, tiek vienišiems ar patyrusiems nelaimes bei negandas asmenims.

Labai daug bendravome su Vilainių seniūnijos socialiniais darbuotojais, o nuvykus pas minėtą moterį, supratome, kad pagalba yra būtina.

Nors taučiūnietė kiek išgalėdama stengiasi rūpintis visa ją supančia buitimi, tačiau nuosavame name gyvenanti moteris gali išspręsti tikrai ne visas ją užklupusias problemas. To priežastis – finansų trūkumas“, – pabrėžia A. Kacevičius.

Akivaizdu, kad nuosavą namą gyvenant vienai nėra lengva prižiūrėti ir kaip reikiant susitvarkyti, todėl džiugu, kad taučiūnietės gyvenamojoje vietoje senus suklypusius langus pakeitė nauji plastikiniai. L. Laurinavičienė

Suteikė paramą

Tęsiant akciją „Gerumo šviesa“, visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ ir prie paramos prisidėjusių geradarių dėka gyvenamajame name sudėti nauji plastikiniai langai. 

Pagal visuomeninio judėjimo ir kelių tiesimu, jų priežiūra ir remontu užsiimančios bei plastikinius, aliumininius langus, duris, žiemos sodus, vitrinas gaminančios ir montuojančios UAB „Helanas“ paramos sutartį parama – du nauji plastikiniai langai – jau suteikta. 

„Savaime aišku, jog visų vargingai ar sunkiai gyvenančių pasaulyje neparemsime, tačiau, kai tik yra galimybė, visada kiek galėdami stengiamės prisidėti prie savo krašto žmonių gerovės. Pastarasis kartas – ne išimtis“, – akcentuoja UAB „Helanas“ direktorius Ramūnas Gailius.

Kiti langai – už savas lėšas

Šios paramos paskatinta gyvenamojo namo savininkė panaudojo savo santaupas ir pasikeitė likusius prastos būklės namo langus. Dabar visuose namuose šilta ir jauku.

L. Laurinavičienė pasidžiaugė atliktais darbais ir taip operatyviai išspręsta Taučiūnų kaimo gyventojos problema.

Parama – puiki motyvacija

Specialistė pabrėžė, kad vieniša moteris neabejotinai buvo to verta. 

„Ji labai tvarkinga, rūpestinga. Nors jau pensijinio amžiaus, tačiau vis dar besistengianti susikurti sau kuo geresnį gyvenimą. 

Akivaizdu, kad nuosavą namą gyvenant vienai nėra lengva prižiūrėti ir kaip reikiant susitvarkyti, todėl džiugu, kad atsiranda geraširdžių žmonių, kurie atsiliepia į pagalbos šauksmą ir suteikia šitiek laimės. 

Mano nuomone, gauta parama – puiki motyvacija vienišai moteriai judėti ir gyventi toliau. Smagu matyti besišypsančią moterį. 

Ji džiaugiasi tiek gauta parama, tiek ir atliktais darbais bei patikino, jog kitus namams reikiamus remonto darbus stengsis daryti savo lėšomis ir toliau“, – apie paramos gavėją pasakoja socialinė darbuotoja.

Telksis ir toliau

Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ projektų vadovė Vitalija Surgautienė didžiuojasi geros valios žmonėmis, kurie tik išgirdę apie Taučiūnuose gyvenančios vienišos moters problemą neliko abejingi.

,,Vykdant akciją „Gerumo šviesa“ ir toliau telksime geradarius, atsižvelgsime į socialinių darbuotojų prašymus dėl paramos žmonėms ir stengsimės pagelbėti kuo daugiau įvairių negandų ar problemų turintiems krašto žmonėms. 

Labai džiaugiuosi, jog šį kartą prisidėjome ir turėjome galimybę sukurti nors ir mažą šventę Vilainių seniūnijoje, Taučiūnų kaime, gyvenančiai moteriai, kuri nuo šiol gyvens šilčiau. 

Už vienišai gyventojai suteiktą paramą, pakeičiant jos name senus supuvusius langus naujais plastikiniais, esu be galo dėkingą UAB „Helanas“ direktoriui, kuris jau ne kartą noriai prisideda prie nepasiturinčių šeimų ar pavienių asmenų rėmimo“, – sako V. Surgautienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!