GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Asmenys, turintys teisę ir norintys gauti maisto produktų, bet dar nepateikę prašymo dėl paramos, turėtų kreiptis į seniūnijas pagal faktinę gyvenamąją vietą. Dirbantiems reikia turėti dokumentus apie gaunamas pajamas.  / Organizatorių nuotr.

Vargstantiems kaimo žmonės parama – didžiulis ramstis

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 11:03 Lapkričio 12d. 2019

Kėdainių miesto ir rajono seniūnijos prieš savaitę dalijo maisto paketus labiausiai nepasiturintiems mūsų krašto gyventojams. Šį kartą pakalbinome Krakių seniūnijos socialinę darbuotoją Vilmą Berulienę. Specialistė pažymėjo, kad kaimo žmonės, kurie gauna paramą, ją tikrai vertina ir yra dėkingi.

Pusė tūkstančio

Socialinė darbuotoja pažymėjo, kad paramos gavėjų skaičius mažėja kiekvienais metais. Ši tendencija džiugina visus seniūnijos darbuotojus, kurie rūpinasi tuo, kaip šeimos gyvena jų krašte. 

„Mūsų seniūnijoje maisto paramą gauna 508 gyventojai – iš viso 212 šeimų. Šis skaičius yra nuolat kintantis. Tačiau lyginant su tuo, kas buvo prieš kokius ketverius metus, paramos gavėjų skaičius sumažėjo praktiškai perpus. Tai yra labai didelis skaičius“, – paaiškino V. Berulienė. 

Kokybiškas davinys

V. Berulienė teigė, kad maisto davinys yra tikrai kokybiškas. Žmonės nesiskundžia, o yra labai patenkinti ir dėkingi už paramą. 

„Šį kartą žmonėms davėme pakelį cukraus, dvi dėžutes ryžių, dvi dėžutes avižų košės su džiovintomis uogomis, pakelį makaronų, porą kilogramų miltų, žaliųjų žirnelių indelį, kiaulienos konservų dėžutę, saldžių sausų pusryčių pakelį, du stiklainius konservuotų raugintų agurkų ir konservuotų burokėlių sriubos. Šiais maisto produktais žmonėms yra labai patenkinti. Lyginant su tuo, kas buvo prieš keletą metų, mes galime pastebėti, kad labai pagėrėjusi produktų kokybė. Dabar labai paįvairintas racionas. Anksčiau buvo miltai miltuoti ir kruopos kruopuotos, o dabar tikrai yra daug ir įvairių maisto produktų, kuriuos šeimos tikrai sunaudoja“, – pastebi socialinė darbuotoja. 

Yra labai sunkiai gyvenančių

Krakių seniūnijoje, kaip ir Kėdainiuose bei visoje Lietuvoje, taip pat yra labai sunkiai gyvenančių asmenų. Socialinė darbuotoja pažymi, kad yra tokių žmonių, kuriems viena dėžutė konservų yra tarsi išgelbėjimas, didžiulė parama.

„Mūsų žmonės yra patenkinti viskuo. Labiausiai žmonės vertina cukrų, miltus, ryžius. Šie produktai būna tikrai labai kokybiški, iš jų daug ką galima pagaminti. Jūs supraskite, yra žmonių, kurie tikrai neturi ką valgyti, kuriems ta dėžutė konservų yra labai didelis džiaugsmas. Yra tokių, kurie gyvena be pajamų. Žinoma, kaip ir visur, atsiranda ir tokių šiek tiek papriekaištaujančių. Daugiausiai priekaištų sulaukia saldūs sausi pusryčiai. Nes žmonės nelabai jų ir vaikams nori duoti. Esu girdėjusi, kad vyrai vasarą ant jų netgi žvejoti eina. Žmonėms kur kas labiau praverstų paprasti avižiniai sausainiai“, – atvirauja specialistė V. Berulienė. 

Higienos reikmenys

Specialistė pasakojo, kad krakiškiai džiaugiasi gavę higienos reikmenis, mat įpirkti juos gali tikrai ne visi. 

„Skalbikliai, dantų šepetėliai, dantų pastos, muilas, šampūnas. Šios priemonės yra dalijamos du kartus per metus, bet tai irgi yra labai didelė parama vargstančiam žmogui. Žmonės labai patenkinti, kad gauna šiuos dalykus. Tikrai priekaištų susilaukiame labai retai, mat žmonės vertina tai, ką gauna. Jie supranta, kad tai jiems parama“, – apibendrino Krakių socialinė darbuotoja. 

Gali kreiptis

Asmenys, turintys teisę ir norintys gauti maisto produktų, bet dar nepateikę prašymo dėl paramos, turėtų kreiptis į seniūnijas pagal faktinę gyvenamąją vietą. Dirbantiems reikia turėti dokumentus apie gaunamas pajamas. Seniūnijos socialinio darbo specialistai visuomet pasirengę žmonėms padėti, patarti, pakonsultuoti. Taip pat parama teikiama ir išimties tvarka ištikus nelaimei ar bėdai šeimoje. Tuomet surašomas buities tyrimo aktas ir įrodoma, kad žmogui išties reikalinga parama.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!