GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Šėtos seniūnijoje buvo tvarkoma ir Sangailų tvenkinio pakrantė. Žmonės ne tik surinko šiukšles, bet nuveikė ir dar daug gerų darbų. Žinoma, visi darbai vyko su Šėtos seniūnijos pagalba.   / Organizatorių nuotr.

Kėdainiečiai švarino vandens telkinių pakrantes

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 10:11 Birželio 11d. 2020

Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos proga antrą kartą Lietuvoje vyko pasaulinė upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“. Į gražią iniciatyvą įsitraukė ir Kėdainių miesto bei rajono gyventojai. Kėdainiuose iš viso buvo sutvarkyta mažiausiai 10 vandens telkinių pakrančių. 

Mažiausiai dešimt

Kėdainių mieste talkininkai švarino Nevėžio upės pakrantės ruožą nuo naujai įrengtos maudymvietės prie Skongalio užtvankos „Vaivorykštės“ tilto link. 

Kėdainių rajone iš viso buvo sutvarkyta mažiausiai dešimt vandens telkinių pakrančių. Organizatorių nuotr.Kėdainių rajone buvo švarinamos Šušvės tvenkinio pakrantės Grinių kaime, Labūnavos kaimo Barupės užtvankos pakrantės, Šušvės pakrantės Krakių seniūnijoje, Gudžiūnų bei Miegėnų tvenkiniai, Dvariškių maudykla Truskavos seniūnijoje, Sangailų karjero ir Kaplių tvenkinio pakrantės Šėtos seniūnijoje ir maudymvietė, esanti Angirių kaime, Josvainių seniūnijoje.

Dvi dešimtys talkininkų

Kaplių bendruomenė tvarkė Kaplių tvenkinį ir jo pakrantes. Talkininkai tikėjosi rasti daugiau šiukšlių nei aptiko talkos metu.

„Savaitgalį kapliečiai pasitiko dalyvaudami pasaulinėje upių pakrančių tvarkymo akcijoje, po kurios kaimo jaunimas su tėčiais sužaidė ir tinklinį. 

Susirinko apie 20 žmonių, šiukšlių buvo mažiau nei tikėjomės, tikriausiai žvejai sąmoningėja. Specialiais šiai akcijai skirtais maišais aprūpino Šėtos seniūnija. 

Po talkos dar ir tinklinį spėjome sužaisti. 

Nors laimėjo tėčiai, tačiau apdovanoti buvo visi dalyviai Šėtos seniūnijos ir Kėdainių profesinio rengimo centro įsteigtais prizais. Ačiū visiems dalyvavusiems“, – gerų žodžių negailėjo Arūnas Glebauskas, Kaplių bendruomenės pirmininkas.

Prašo supratimo

Kaplių bendruomenė prašo visų supratimo. Jei atvykstate žvejoti ar poilsiauti, susirinkite savo šiukšles ir prie vandens telkinio elkitės tvarkingai. 

Kaplių bendruomenė tvarkė Kaplių tvenkinį ir jo pakrantes. Talkininkai tikėjosi rasti daugiau šiukšlių nei aptiko talkos metu. Organizatorių nuotr.Ačiū tiems, kurie nepaliekate šiukšlių nei žvejybos vietoje, nei ant medžių maišeliuose.

Šiukšlintojai ir prie pat vandens norintys statyti automobilius – esate nepageidaujami. Paveiksluosime ir pranešime pareigūnams. Apie vienus, kurie norėjo saloje vos ne iš automobilio žvejoti, jau pranešta“, bendruomenės pirmininką papildė šio krašto aktyvistė ir žinoma meškeriotoja Elona Nagevičienė. 

Įrengė maudymvietę

Šėtos seniūnijoje buvo tvarkoma ir dar vieno vandens telkinio pakrantė. 

Žmonės ne tik surinko šiukšles, bet nuveikė ir dar daug gerų darbų. Žinoma, visi darbai vyko su Šėtos seniūnijos pagalba. 

„Kartu su Šėtos seniūnija ir Šėtos bendruomenės centru tvarkėme karjerą, esantį netoli Sangailų kaimo ir kartu kūrėme maudymvietę. 

Šioje maudymvietėje Šėtos seniūnija pripylė smėlio, įrengė persirengimo kabiną, na, o Sangailų kaimo bendruomenė prisidėjo prie maudymvietės tvarkymo, taip pat pastatėme šiukšlių dėžę. Jų su laiku bus daugiau. 

Ateityje planuojame pastatyti suolų ir stalų, kad būtų patogu leisti laiką prie vandens telkinio. Be to, Šėtos seniūnija ateityje planuoja pastatyti tinklinio aikštelę.

Labai ačiū Šėtos seniūnijai bei seniūnui Ričardui Boreišai už rūpestį bei darbą, taip pat dėkojame Šėtos bendruomenės centrui už pagalbą“, – nuveiktus darbus apžvelgė ir gerų žodžių negailėjo Sangailų kaimo bendruomenės pirmininkas Mantas Kučinskas.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!