GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Po beveik trijų mėnesių pertraukos Kėdainiuose vėl įvyko mobili kraujo donorystės akcija. Jos metu kraujo dovanojo 68 kraštiečiai.  / BNS (Irmanto Gelūno) nuotr.

Kėdainiečiai išsiilgę imtis gerų darbų!

Akvilė KUPČINSKAITĖ - 11:08 Birželio 10d. 2020

Mobiliojoje kraujo donorystės akcijoje – kone 70 kraštiečių

Po beveik trijų mėnesių pertraukos į Kėdainius vėl sugrįžo mobiliosios kraujo donorystės akcijos.

Kruopščiai laikydamiesi karantino padiktuotų asmens higienos bei saugumo reikalavimų dovanoti kraujo panoro net 68 kraštiečiai.

Sąrašas buvo pilnas

Besitęsiant karantinui dalyvauti kraujo donorystės akcijoje galėjo tik iš anksto užsiregistravę donorai.

Jie turėjo atvykti registracijos metu numatytu laiku, kad būtų išvengta žmonių būriavimosi ir nesusidarytų spūstys.

Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorius Donatas Šniutė sako, jog tuščių vietų neliko ir, kiek galimybės leido, tiek donorų ir buvo priimta.

Kėdainiečiai buvo supratingi, atsakingai pažvelgė į naują tvarką ir noriai jos laikėsi, todėl donorystės akcija vyko sklandžiai laikantis visų karantino metu galiojančių papildomų saugumo reikalavimų. D. Šniutė

„Kadangi karantinas dar nebuvo nutrauktas, laikėmės visų būtinų saugumo priemonių, todėl galėjome priimti tik po tris donorus kas 15 minučių, kas dvi valandas vėdinome donorystės patalpas, nuolat dezinfekavome priemones ir paviršius, matavome donorų temperatūrą ir, žinoma, reikalavome dėvėti kaukes.

Džiaugiamės, jog kėdainiečiai buvo supratingi, atsakingai pažvelgė į naują tvarką ir noriai jos laikėsi, todėl donorystės akcija vyko sklandžiai“, – pasakoja D. Šniutė.

Donatas Šniutė: „Tik keli iš 68-ių tądien apsilankiusių žmonių donorais tapo pirmą kartą.“ Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Vasarą – 100, žiemą – 50

Kol karantinas nebuvo pakeitęs mūsų kasdienybės, mobiliosios kraujo donorystės akcijos Kėdainiuose vykdavo reguliariai – kiekvieną mėnesį. Tad dovanoti kraujo norėdavusių ir galėdavusių kraštiečių srautai pasiskirstydavo ir šiek tiek aptirpdavo. Mat vyrams per metus leidžiama duoti kraujo šešis kartus, moterims – keturis. Pertraukos tarp kraujo davimo privalo būti ne trumpesnės kaip 60 dienų.

Vėsiuoju metų laiku Nacionalinis kraujo centras donorystės akcijas vykdo rajono savivaldybės administracijos pastate esančioje salėje, čia įprastai sulaukiama 30–50 donorų.

Tad šįsyk kraštiečiai, palyginti, dosniai papildė mūsų mieste surenkamą šalies kraujo atsargų rezervą.

Šiltuoju metų laiku, kai lepina geras oras, donorystės akcijos persikelia į atviras erdves ir dovanoti kraujo kėdainiečiai gali užsukę į specialią Nacionalinio kraujo centro palapinę.

Čia akcijos organizatoriai donorų sulaukia kur kas gausiau – net ir viso 100-to.

Norinčiųjų buvo ir daugiau

D. Šniutė atskleidžia, kad trečiadienį vykusios akcijos metu norinčiųjų duoti kraujo Kėdainiuose buvo daugiau nei atvykusi Nacionalinio kraujo centro komanda galėjo priimti.

„Kėdainiečiai registruotis skambino ir donorystės akcijos dieną.

Deja, nebegalėjome jų priimti, nes karantino metu, siekdami išvengti žmonių būriavimosi ir užtikrinti donorų bei personalo saugumą, turime laikytis papildomų reikalavimų.

Kitą kraujo donorystės akciją Kėdainiuose Nacionalinis kraujo centras rengia Joninių išvakarėse – birželio 23-iąją. Aut. past.

Tad padėkojome šiems geros valios žmonėms ir pakvietėme juos dalyvauti birželį vyksiančioje donorystės akcijoje, – sako pašnekovas. – Taigi šį kartą išankstinė registracija išties pasiteisino ir leido užtikrinti sklandų darbą kruopščiai laikantis visų saugumo priemonių, reikalingų dabartiniu metu.

Žinoma, žmonėms galbūt ir nėra patogu, kad jie turi iš anksto planuoti tikslų donorystės laiką, nes anksčiau dovanoti kraujo žmonės neretai nuspręsdavo tiesiog čia ir dabar – pamatę pranešimą ar plakatą. Vis tik šiuo metu kitaip dirbti negalime – išankstinė registracija būtina.“

Didžioji dalis – nuolatiniai donorai

Nacionalinis kraujo centras Kėdainiuose donorystės akcijas vykdo jau ne vienerius metus ir džiugiai pastebi per šį laiką mūsų mieste subūręs gausų nuolatinių kraujo donorų ratą.

„Didžioji dalis donorų, trečiadienį dalyvavusių donorystės akcijoje, buvo jau mums pažįstami veidai – tai kėdainiečiai, kurie reguliariai atvyksta dovanoti kraujo.

Tik keli iš 68-ių tądien apsilankiusių žmonių donorais tapo pirmą kartą“, – pastebi D. Šniutė.

Kita akcija – Joninių išvakarėse!

Kitą kraujo donorystės akciją Kėdainiuose Nacionalinis kraujo centras rengia Joninių išvakarėse – birželio 23-iąją.

Kol kas donorystės akcijos vieta numatyta Kėdainių rajono savivaldybės pastato III aukšto salėje.

Tapti donorais norintys kraštiečiai greičiausiai ir šį kartą dar turės registruotis iš anksto.

Vis tik nuolat švelnėjantys karantino reikalavimai gali tvarką pakeisti.

Tad artėjant donorystės akcijos datai apie tai savo skaitytojus būtinai informuosime smulkiau.

 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!