GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Arūnas Kacevičius per pietų pertrauką skubėjo nupirkti ir nuvežti reikalingas kambario remonto priemones daugiavaikei šeimai.  / Aldo Surkevičiaus nuotr.

Kad žiema trims mergaitėms būtų šiltesnė

Eglė KUKTIENĖ - 10:27 Gruodžio 07d. 2020

Na, ir kokios čia tos žiemos Lietuvoje, sakysite – sniego beveik nebūna, o ir šaltukas taip nebesižnaibo. Vis dėlto lengva kalbėti, kai gyveni šiltuose namuose, kuriuose nieko netrūksta. O dar lengviau kalbėti, kai žinai, kad tavo vaikai turi viską, ko tik gali reikėti.

Tačiau mes visi puikiai žinome, kad yra žmonių, kuriems gyvenimo sąlygos yra mažiau palankios. Laimė, kad yra ir tokių, kurie sutinka dalintis tuo, ką turi. Juk gėris, kurį duodi, atgal grįžta šimteriopai.

Šeimos gyvenimas – nei lengvas, nei paprastas

Pašilių soduose gyvenančiai daugiavaikei šeimai, auginančiai tris dukreles, gyvenimas nėra toks lengvas ir paprastas, kaip kai kuriems kitiems.

Tvarkinga šeima niekada nėra turėjusi jokių problemų dėl vaikų priežiūros ar svaigalų vartojimo – tiesiog sunkiau su pajamomis. Vis dėlto jie nėra socialinės paramos gavėjai – per plauką jų turimos šeimos pajamos viršija žemutinę ribą.

Visiems puikiai suprantama, kad papildomi keli eurai, kurie nubraukia galimybę gauti socialinę paramą, nėra pakankami bent šiek tiek lengvesniam gyvenimui. Tačiau šeima pati yra kukli ir vengia prašyti pagalbos – sukasi savo jėgomis, ir tą patvirtina Pelėdnagių socialinė darbuotoja Vilma Paškevičienė.

„Man paskambinusi judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ projektų organizatorė Vitalija paklausė, ar žinau kokią daugiavaikę, sunkiau besiverčiančią šeimą, kuriai būtų reikalinga pagalba.

Aš pagalvojau būtent apie šią šeimą. Paskambinau mamai, pasakiau, kad yra galimybė gauti tikslinę paramą remonto priemonėmis.

Pasirodo, paskambinau pačiu laiku, nes šeima prieš žiemą skubėjo įrengti dukrelėms kambarį namelio antrame aukšte. Šeima labai apsidžiaugė, nes kiek patys gali, tiek perka statybines medžiagas, tačiau jiems tikrai nėra lengva“, – kalbėjo socialinė darbuotoja.

Svarbiausia buvo padėti kuo greičiau įrengti kambarį mergaitėms, kad šventes jos pasitiktų jaukioje ir šiltoje savo erdvėje. Aut. past.

Apšiltins kambarį

Kaip sakė visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas Arūnas Kacevičius, kuris laisvu nuo darbo metu supirko ir nuvežė reikalingas priemones šeimai, tokia pagalba iš judėjimo narių yra nuolatinė.

O dabar svarbiausia buvo padėti kuo greičiau įrengti kambarį mergaitėms, kad šventes jos pasitiktų jaukioje ir šiltoje savo erdvėje.

„Mūsų judėjimas visus metus renka paramą ir teikia pagalbą žmonėms, kurie yra patekę į bėdą.

Ir šis atvejis toks, kad šeima augina tris mažametes mergaites, seniūnijos socialinė darbuotoja informavo, kad šeima labai tvarkinga, kukli, labai stengiasi, bet suremontuoti mergaičių kambarį reikia iki žiemos, ir ši pagalba būtų labai tikslinga.

Kad darbai pagreitėtų, supirkome ir nuvežėme remonto priemones“, – sakė A. Kacevičius.

„Pirkome stiklo vatos, putų polistireno sienoms apšiltinti bei sienų apkalimo plokštes. Kambariukas nedidelis, stengėmės padėti išsaugoti kaip įmanoma daugiau vietos mergaitėms jame“, – pridūrė socialinė darbuotoja.

Padėjo rėmėjai

Kaip sakė judėjimo projektų organizatorė Vitalija Surgautienė, pelėdnagiškiams pagalbą suteikti buvo galima šaunaus rėmėjo dėka.

„Paramą gavome iš įmonės „Gusto baldai“, o šią šeimą suradusi socialinė darbuotoja Vilma Paškevičienė, manau, atliko didelį darbą. Turėdama savo žinioje ne vieną daugiavaikę šeimą, ji išrinko tą, kuriai pagalba išties suteiks daugiausiai džiaugsmo ir naudos“, – sakė ji.

UAB „Gusto baldai“ direktorius Paulius Gustas sakė, kad jau ne pirmus metus bendradarbiauja su „Mūsų krašto sėkmei“ judėjimu, ir paramą teikia bent porą kartų per metus.

„Jau kelis metus iš eilės vis skiriame kažkiek finansų įvairiai paramai. Štai šiuo atveju iš pradžių parama buvo skirta vargonų restauracijai, bet dėl pandemijos projektui sustojus, parama buvo perskirstyta ir nukeliavo kitur.

Džiaugiamės galimybe padėti ir tikrai visada, kai mūsų prašo ir mes turime resursų, padedame.

Tiesa, karantinas mūsų darbo apimčių nesumažino, darbo turime kaip niekada daug, tad ir galimybių padėti kitiems nemažėja“, – kalbėjo P. Gustas. 

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!