GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Daugiau nei dešimt metų Sirutiškio kraštą garsinusi vaikų liaudiškos muzikos kapela „Siručiukai“ atsisveikino su klausytojais.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Sirutiškiui – 260!

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 14:01 Liepos 23d. 2020

Atsisveikino su kaimo ambasadoriais – „Siručiukų“ kapela

Šeštadienį visi keliai vedė į Sirutiškį. Priemiestiniame kaime žmonės šventė kaimo paminėjimo 260 metų jubiliejų. Tiesa, šventėje kai kam ir ašarą teko nubraukti, mat buvo atsisveikinta su daugiau nei dešimt metų Sirutiškio kraštą garsinusia vaikų liaudiškos muzikos kapela „Siručiukai“.

Atsisveikino su kolektyvu

„Šiandien, pasitarę su visu kolektyvu, norime pranešti visiems, kad užbaigiame savo koncertinę veiklą kaip „Siručiukai“.
Labai ilgai galvojau dėl ko viskas taip įvyko.

Iš tiesų Sirutiškyje jau nebeliko ką mokyti. Vaikų labai sumažėjo. Kiti vaikai suaugo, nuėjo į kitus suaugusiųjų kolektyvus.

Per trylika metų nuveikėme tikrai labai daug, nuėjome didelį muzikavimo kelią.

Per visus tuos metus, ilgiau ar trumpiau kolektyve dainavo daugiau kaip keturios dešimtys Sirutiškio kaimo vaikų.

Manau, kad tai yra didelis pasiekimas, kuris tikrai įeis į Sirutiškio istoriją.

Tai vienintelis toks kolektyvas visame Kėdainių rajone.

Čia grojo, muzikavo vaikai tradiciniais instrumentais.

Labai dėkoju vaikučiams už kantrybę, tėveliams už supratimą.

Labai džiaugiuosi, kad vaikai muzikuoja toliau, nepamišta muzikos“, – kalbėjo Siručiukų kolektyvą subūręs ir trylika metų jam vadovavęs Sirutiškio kultūros darbuotojas Henrikas Docius.

Henrikui Dociui buvo įteikta Kėdainių rajono savivaldybės padėka. Ją įteikė Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Perdavė padėką

H. Dociui buvo įteikta Kėdainių rajono savivaldybės padėka. Ją įteikė Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė.

„Nuoširdžiai sveikinu visą Sirutiškio bendruomenę su jubiliejumi.

Siručiukams labai dėkoju už meilę liaudiškai muzikai, už jų veiklą. Vadovui H. Dociui dėkoju už jaunosios kartos auklėjimą, nes kiekvienas vaikas ateina iš šeimos vis kitoks, tad jam reikia jūsų patarimų, jūsų supratimo.

Jūs labai daug padarėte, kad tie vaikai yra dabar tokie, kokie yra“, – susirinkusius sveikino ir Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio padėką „Siručiukams“ įteikė R. Lukošienė.

Prisiminti geri darbai

Susirinkusieji prisiminė Sirutiškio kaimo istoriją, pasidžiaugė atgimstančiu ir jaunėjančiu kaimu.

„Labai šauni mūsų bendruomenė. Pažiūrėkite, kiek gerų darbų jie padarė! Ir sporto aikštyną įrengė, ir bendruomenės namus sutvarkė, ir vaikų žaidimų aikštelę įrengė.

Rudenį bendruomenė planuoja sodinti medžius. Veiklos čia yra ir senam, ir jaunam“, – kalbėjo kultūros darbuotoja Violeta Kažukauskienė Urbonavičienė.

Naujakuriams – tobula

Patys Sirutiškio naujakuriai pripažino, kad Sirutiškis yra tobula vieta gyventi jaunoms šeimoms. Kaimas yra arti miesto, čia veikia labai aktyvi ir stipri bendruomenė.

„Džiaugiuosi, kad mano anūkai auga Sirutiškyje.

Kaime vaikams labai patinka, ką jie mieste veiklų? O čia puikiai viskas sutvarkyta, labai gražu, daug erdvės, puiki bendruomenė.

Džiaugiuosi, kad dukra su žentu čia gyvens“, – kalbėjo Sirutiškio naujakurių atstovė Jūratė Pupkevičienė.

Senosios tradicijos

Iš tiesų Sirutiškis yra garsus savo tradicijomis kaimas. Daugybę metų čia yra švenčiamos gandrinės, kuomet į kaimą atvyksta svečiai iš visos Lietuvos.

Kaime įkurtas ekologinis botaninis skveras.

Taip pat Sirutiškyje yra giedamos mojavos, veikia stipti kultūros bendruomenė, muzikuoja liaudiškos muzikos kolektyvai.

„Veikti senam žmogui Sirutiškyje tikrai yra ką. Tiesiog reikia norėti ir sveikatos turėti.

Mes visi esame labai draugiški, todėl mums taip gerai ir sekasi.

Kaimas visada buvo gyvas, o dabar jis dar labiau atsigauna stiprios bendruomenės ir naujakurių dėka. Labai jais džiaugiamės“, – sakė Sirutiškio kaimo šviesuolė Viktorija Šeliakienė.

Veiksmo netrūko

Susirinkusieji galėjo klausytis visų be galo pamėgtų „Siručiukų“ atliekamų dainų, taip pat folkloro kolektyvų „Radasta“ ir „Pastogė“ atliekamų kūrinių.

Sirutiškiečius aplankė ir Labūnavos liaudiškos muzikos kapela „Barupė“.

Visus susirinkusiuosius Sirutiškio bendruomenės pirmininkas Andrius Vilčiauskas vaišino savo paties virtu ypatingu troškiniu.

Svečių gera nuotaika rūpinosi kaimo seniūnaitė, idėjų variklis ir generatorius Kristina Kulbienė.

 

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!