GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Labūnavoje bus įrengta naujų laisvalaikio erdvių bei objektų: paplūdimio tinklinio aikštelė, betoninis stalo teniso stalas, pritaikytas lauko sąlygoms, medinės sūpynės.  / Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Labūnavoje daugės laisvalaikio erdvių

Akvilė KUPČINSKAITĖ - 11:43 Birželio 23d. 2020

Labūnaviškiai vasarą sutinka plušėdami iš peties – gyventojai savo rankomis sutvarkė gyvenvietėje esantį senąjį Barupės upės paplūdimį, o visai netrukus šios upės slėnyje jau esančias sporto ir laisvalaikio erdves papildys nauji objektai bei įranga.

Nori bendrauti ir būti aktyvesni

„Labūnavos kaimas įsikūręs gražioje bei palankioje geografinėje zonoje – tarp Kėdainių ir Kauno. 

Netoli teka Nevėžio upė, šalia gyvenvietės – Barupės upelis. Jo slėnyje yra didžiulė erdvė, kurioje yra estrada, sporto treniruokliai, futbolo maniežas, – pristato Labūnavos bendruomenės pirmininkė Jurgita Vaitiekūnienė. – Šiame slėnyje trūko objektų, kur žmonės galėtų susitikti, bendrauti tarpusavyje, užsiimti aktyvesne sportine veikla bei kitaip turiningai praleisti laisvalaikį.

Norėjome atnaujinti viešąsias erdves, kad jose galėtų dažniau vykti koncertai, vakaronės, pasisėdėjimai prie laužo ar kiti renginiai ne tik Labūnavos, bet ir visos Pelėdnagių seniūnijos žmonėms.“

Veiklūs ir iniciatyvūs labūnaviškiai patys savo jėgomis sutvarkė senąjį paplūdimį Barupės upės slėnyje. Andriaus Kasparavičiaus nuotr.Sumanymui skyrė lėšų

Labūnaviškiai nesnaudė ir tuoj pat Žemės ūkio ministerijai parengė projektą „Šeimų laisvalaikio parkas“. 

Kraštiečių sumanymas ministerijai patiko ir jie sulaukė finansavimo savo idėjai įgyvendinti.

„Bendrai projekto įgyvendinimui numatyta suma – 5 700 Eur, iš kurių beveik 5 000 Eur  finansuos ŽŪM, – sako J. Vaitiekūnienė. – Prie projekto įgyvendinimo prisidės ir Labūnavos bendruomenės centras iš surinktų gyventojų skirtų 2 proc. pajamų mokesčio už 2019 m.

Ateityje numatoma įrengti laisvalaikio zonos apšvietimą, stebėjimo kameras, įsigyti papildomos laisvalaikio ir sporto įrangos. J. Vaitiekūnienė

Labūnavos bendruomenės pirmininkė Jurgita Vaitiekūnienė įsitikinusi, kad naujosios aktyvaus poilsio erdvės užtikrins kaimo gyventojų laisvalaikio, saviraiškos galimybes ir geresnę gyvenimo kokybę. Asmeninio archyvo nuotr.Darbai bus atliekami ir savomis jėgomis, pasitelkiant geranorišką bendruomenės narių pagalbą.

Pagal šį projektą bus įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, kuri taps puikiu traukos centru laisvalaikio praleidimui šalia vandens telkinio. Tad tikimės, jog ir Labūnavos švenčių, kurios vyksta šioje teritorijoje, metu atsiras pakankamai komandų, norinčių susirungti varžybose.

Taip pat šio projekto lėšos bus skirtos įsigyti bei įrengti betoninį stalo teniso stalą, pritaikytą lauko sąlygoms, medines sūpynes, betoninius suolus ir stalą.“

Baigs iki žiemos

Pasak bendruomenės pirmininkės, atnaujintoje viešojoje erdvėje bus organizuojamos akcijos, tradiciniai renginiai, nauji projektai. 

Vaikai ir jaunimas galės sportuoti laisvalaikiu, po pamokų, savaitgaliais. 

Atsiras galimybė organizuoti tinklinio ir stalo teniso varžybas, kviečiant komandas iš kitų bendruomenių ar rajonų. 

Nagingi labūnaviškiai iš nuvirtusio didžiulio medžio netruko sumeistrauti įspūdingą suolą. Asmeninio archyvo nuotr.„Visa tai užtikrins kaimo gyventojų laisvalaikio ir saviraiškos galimybes, geresnę gyvenimo kokybę bei pakilesnę nuotaiką, – įsitikinusi J. Vaitiekūnienė. – Bus sudarytos palankesnės sąlygos kultūrinių, sportinių bei kitų laisvalaikio užimtumo renginių organizavimui, tradicijų išsaugojimui.

Ateityje numatoma įrengti laisvalaikio zonos apšvietimą, stebėjimo kameras, įsigyti papildomos laisvalaikio ir sporto įrangos.“

Projekto įgyvendinimo darbai jau prasidėjo. 

Šiuo metu vykdomos tiekėjų apklausos, renkamasi įranga. Visus darbus numatoma baigti iki šių metų spalio 31 dienos.

Senam paplūdimiui – naujas gyvenimas

Darbštieji labūnaviškiai belaukdami vasaros bei maudynių sezono starto iš pagrindų sutvarkė ir senąjį gyvenvietės paplūdimį.

„Vietiniai gyventojai pamena, jog Labūnavos gyvenvietėje, Barupės upės slėnyje, prieš 30 metų buvo įruošta maudymvietė. Per ilgą laiką priėjimas prie vandens apaugo žolėmis, sudžiūvusiais stabarais.

Pačių labūnaviečių iniciatyva ir lėšomis buvo sutvarkyta dalis tvenkinio pakrantės ir priėjimas prie vandens, – veiklių gyventojų darbu džiaugiasi bendruomenės pirmininkė. – Kaip minėjau, tai buvo gyventojų iniciatyva, todėl jokios lėšos Labūnavos bendruomenės centro ar kitų įstaigų skirtos nebuvo.

Šiuos darbus labūnaviškiai atliko patys savomis lėšomis. Taigi šiltų orų ir maudynių sezono pradžios laukiame pasiruošę.“

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!