GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Miestelyje duris atvėrė puiki ir ilgai laukta Krakių bendruomenės svetainė. Simbolinę juostą perkirpo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir Krakių bendruomenės centro pirmininkė Daiva Dubinkienė.   / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Krakės švenčia: duris atvėrė bendruomenės svetainė, pristatytas naujas informacinis stendas

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 14:06 Birželio 23d. 2020

Krakės taps mažąja Lietuvos kultūros sostine 

Ketvirtadienis krakiškiams ir miestelio svečiams buvo tikrai įsimintina ir ypatinga diena. Tądien buvusios žydų sinagogos vietoje pristatytas naujasis informacinis stendas apie Krakių miestelio žydų bendruomenę, miestelyje duris atvėrė puiki ir ilgai laukta Krakių bendruomenės svetainė. Tą pačią dieną buvo paskelbta ir dar viena džiugi žinia – 2021 metais Krakės taps mažąja Lietuvos kultūros sostine.

Labai svarbi

Krakių kultūros centro vadovas Robertas Dubinka sakė, kad miestelėnams žydų bendruomenė buvo labai svarbi, palikusi ryškų istorijos pėdsaką.

„Krakėms žydų bendruomenė yra tikrai labai svarbi, nes ji čia gyveno ir kūrė daugybę metų. 

Žydų bendruomenė buvo labai kūrybinga, ji Krakėse sukūrė labai daug gražių dalykų. 

Iš tiesų dabar mes jiems galime tik pavydėti. Krakės tuomet buvo miestelis, kuriame galėjai gauti viską. 

Žmonėms nereikdavo važiuoti į Kėdainius. Jei tik ko reikdavo nusipirkti ar gauti kokią paslaugą – viskas buvo Krakėse. 

Taip pat buvo labai išvystyta infrastruktūra. O kas įdomiausia, vietos bendruomenės žydai visa tai padarė ne už valstybės lėšas, ne už savivaldybės pinigus, bet patys“, – susirinkusiesiems pasakojo R. Dubinka. 

Buvusioje žydų sinagogos vietoje pristatytas naujasis informacinis stendas apie Krakių miestelio žydų bendruomenę. D. Kuprijanovo nuotr.Išliko iki šiol 

Buvo toks laikas, kai Krakių miestelis klestėjo. Krakiškiai sako, kad ir dabartiniams gyventojams yra ko pasimokyti iš žydų.

„Krakėse kažkada veikė net šešios dešimtys krautuvių. 

Šiandien turime apie dešimt išlikusių žydiškų pastatų. Labai gaila, kad neišliko sinagoga. Tačiau liko tai, ką mums pavyko surinkti, užfiksuoti. 

Mes dabar vykdome projektą, kuriuo siekiame supažindinti visuomenę su Krakėse gyvenusia žydų bendruomene. Viskas, ką mums pavyko užfiksuoti, surinkti, viską parodysime žmonėms. Pristatysime šiandien ir naująjį informacinį stendą apie Krakių miestelio žydų bendruomenę, kuriame surašyta svarbiausia informacija. 

Iš žydų mes galime pasimokyti verslumo, kūrybiškumo, bendruomeniškumo ir daugelio kitų dalykų“, – dėstė Kultūros centro vadovas.

Buvo toks laikas, kai Krakių miestelis klestėjo. Krakiškiai sako, kad ir dabartiniams gyventojams yra ko pasimokyti iš žydų. Aut. past.

Atvėrė duris

Krakių miestelyje tądien duris atvėrė ir puiki bei ilgai laukta Krakių bendruomenės svetainė.

„Šiai svetainei duotas labai bendruomeniškas pavadinimas – svetainė. 

Žodis „svetainė“ asocijuojasi su svečių priėmimu, pačiu gražiausiu namų kambariu, kur gali susėsti visa šeima, priimti svečius. 

Mintis įrengti tokią svetainę kilo prieš dvejus metus, kai pamąstėme, kad reikia šiltos gražios vietelės. Tad į Krakes pritraukėme europinius pinigėlius ir sukūrėme viešą erdvę vietos gamintojų produkcijai platinti. Šiandien atidaromas dvejų metų kūdikis“, – kalbėjo Krakių bendruomenės centro pirmininkė Daiva Dubinkienė. 

Krakėse vyko ekskursija po miestelį, kurios metu buvo supažindinama su Krakėse gyvenusiais žydais. D. Kuprijanovo nuotr.Daug pastangų

Tam, kad svetainė atvertų duris, reikėjo labai daug žmonių darbo ir pastangų. 

Naujojoje svetainėje nuolat dirbs dvi darbuotojos.

„Viena iš svetainės paskirčių yra vietos gamintojų  produkcijos platinimas. Reiškia, čia bus parduotuvėlė.  

Sudarysime sutartis su vietos gamintojais – su smulkesniais, su pavieniais ūkininkais. Iš vietos žmonių užaugintų produktų gaminsime patiekalus. 

Svetainė veiks nuo antradienio iki šeštadienio, čia bus galima papietauti, išgerti kavos“, – pasakojo Krakių bendruomenės centro pirmininkė.

Ne tik maistas

Krakių svetainės paskirtis bus ne tik maisto gamyba ir svečių priėmimas, bet ir dvasinis penas, kultūra. 

„Kita veiklos sritis – edukacija. 

Tai yra žydų kultūrinis paveldas, Krakių kultūrinis paveldas. 

Šiuo metu pagal projektą yra įdarbinta viena darbuotoja, o bendruomenės lėšomis įdarbinta dar viena darbuotoja. Reiks tikrai daug jėgų ir pastangų, nes reikės ne tik dirbti, bet ir uždirbti. Bet suremsime visi pečius ir viskas bus gerai“, – optimizmo nestokojo D. Dubinkienė. 

Pasveikino meras

Krakiškius aplankė, juos pasveikino, ekskursijoje po miestelį dalyvavo ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis. 

„Galima pasidžiaugti aktyvia ir stipria Krakių bendruomene. Ši bendruomenė šiuo metu įgyvendina ne vieną reikšmingą projektą. Ir svetainė atidaroma, ir kultūros centrą renovuoja, ir ruošiasi kitais metais švęsti miestelio jubiliejų. 

Tą pačią dieną buvo paskelbta ir dar viena džiugi žinia – 2021 metais Krakės taps mažąja Lietuvos kultūros sostine. Aut. past.

Miestelis turi garbingą ir seną istoriją. Tikrai buvo labai įdomu viską sužinoti. 

Labai džiaugiuosi, kad istorija Krakėse neužmirštama, kad gerbiama ir prisimenama. 

Labai džiugu, kad čia taip stengiamasi, kad šis miestelis gražėtų. Savivaldybė padės kuo galės, kad tik Krakės klestėtų“, – gerų žodžių negailėjo V. Tamulis.

Juda į priekį

Kad Krakės labai juda į priekį, pažymėjo ir Krakių šeimininkas, seniūnas Ernestas Barčas, kuris deda visas pastangas, kad tik vietos žmonėms būtų geriau.

„Krakiškiai šiuo metu gyvena laukimo nuotaikomis. Tvarkomės miestelį. Vyksta kultūros centro renovacija. Tikimės, kad kai kitais metais minėsime miestelio 600 metų jubiliejų, mes tikrai atrodysime labai pasikeitę. 

Dirbame ir su apleistais pastatais, atnaujiname žaliuosius plotus, keičiame miestelio veidą. 

Labai malonu, kad prisideda ir patys žmonės. Seniūnija tvarkosi kiek išgali, kaip savo namuose. Labai džiaugiamės, kad mūsų labai stipri bendruomenė, ji yra Krakių miestelio idėjų generatorius. Daugiausia gražių iniciatyvų kyla iš bendruomenės. 

Tikrai labai malonu, kad ne tik iniciatyvą rodo, bet ir prisideda. Labai smagu, kad mus vienija bendras tikslo siekimas“, – apibendrino E. Barčas.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Talka subūrė Vikaičių bendruomenę

Diena kaime
1
08:51 Gegužės 10d. 2021
img

Slenka Bakainių piliakalnio šlaitas

Diena kaime
10:02 Gegužės 07d. 2021
img

Pražydo pirmieji magnolijų žiedai

Diena kaime
08:13 Balandžio 30d. 2021
img

Be konteinerių liko vienintelis namas

Diena kaime
09:21 Balandžio 27d. 2021
img

Vilainiuose jau veikia fontanai

Diena kaime
09:17 Balandžio 23d. 2021
img

Devynduonių gyventojai švarino kaimo aplinką

Diena kaime
09:35 Balandžio 22d. 2021
img

Į Petkūnus – rekonstruotu keliu

Diena kaime
09:21 Balandžio 21d. 2021

SKELBIMAI

touched by digitouch!