GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Po visą pusdienį trukusių sporto rungčių apdovanoti nugalėtojai – jais tapo visi renginyje dalyvavusieji.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių senjorai susitiko sveikatingumo sueigoje

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 14:31 Rugpjūčio 10d. 2020

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriaus nariai popietę leido itin turiningai. Senjorai susirinko „Šušvės“ sodyboje Plinkaigalyje, kur vyko Sveikatingumo sueiga. Sveikatinimo paskaitą susirinkusiesiems vedė gydytoja, Kėdainių rajono tarybos narė Aušrelė Kaminskienė. Po to vyko įvairios sportinės rungtys, kuriose nugalėjo draugystė. Visą dieną sueigoje netilo dainos ir muzika. Senjorai įrodė, kad sportas, sveika gyvensena ir gera nuotaika jiems labai svarbūs. Senjorus aplankė ir kartu su jais įvairiose veiklose dalyvavo Seimo narys Darius Kaminskas ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Sportas ir sveikata

„Šie metai senjorams buvo tikrai neblogi išskyrus pandemijos laikotarpį, kuomet reikėjo labai susikaupti ir saugoti sveikatą. Tačiau ir pandemijos laikotarpiu senjorai kūrė, rašė projektus. Šiandien mes turime du Kėdainių rajono savivaldybės laimėtus projektus „Senjorai už aktyvią brandą“ ir „Mes pilietiški senjorai“. Vykdydami šiuos du projektus mes ir susirinkome šioje sodyboje, kurios akcentai yra sveikatingumas ir sportas“, – pristatė Alma Jociuvienė, Kėdainių rajono skyriaus vadovė.  

Renginyje dalyvavo įvairių asociacijų ir klubų atstovai. Jų nariai džiaugėsi gera visų Kėdainių organizacijų kultūra ir nuoširdžiu bendravimu. Aut. past.

Labai aktyvūs

Vadovė pasidžiaugė, kad Kėdainių rajono senjorai yra labai aktyvūs, puikiai reprezentuoja savo kraštą. 

„Senjorų veikla mūsų rajone yra labai aktyvi. Čia yra daug oganizacijų ir asociacijų. Vien tik mūsų organziaciją vienija 147 senjorai. Šie žmonės dalyvauja įvairiose veiklose. Nuo pernai mes įkūrėme muzikos, dailės, sporto ir sveikatingumo akademijas. 

Mūsų moterys ir vyrai dalyvauja mankštose, šiaurietiškame ėjime, turistiniuose žygiuose. Šie susitikimai yra nukreipti į geresnę ir sveikesnę senjorų būtį. Aš labai džiaugiuosi, kad susikūrus akademijoms patys senjorai pradėjo organizuotis. Tiek mes vykstame pas kitus, tiek kviečiame kitus pas save. Mes telkiame žmones kultūringam laisvalaikiui“, – kalbėjo A. Jociuvienė.  

Almą Jocuvienę, Kėdainių rajono skyriaus vadovę, pasveikino rajono savivaldybės tarybos narė Aušrelė Kaminskienė. Senjorus aplankė ir kartu su jais įvairiose veiklose dalyvavo Seimo narys Darius Kaminskas ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Dėkoja vadovei

„Rinkos aikštės“ kalbinti senjorai negailėjo gerų žodžių savo pirmininkei A. Jociuvienei. Pasak jų, jų laisvalaikis yra labai turiningas ir prie to labai ryškiu indėliu prisideda skyriaus vadovė.

„Gyvename labai linksmai. Daug keliaujam, daug sportuojam, iškylaujam. Labai daug kuriame. Šiandien pristatysime naująjį mūsų skyriaus ansamblį. Labai džiaugiamės mūsų pirmininke, kuri yra labai organizuota, labai šaunui. 

Turime daug draugų, daug veiklos, puikiai leidžiame laiką. Ko daugiau reikia“, – šypsojosi eiles kurianti aktyvi Kėdainių senjorė Celestina Rimavičienė.      

Liūdna nebūna

Renginyje dalyvavo įvairių asociacijų ir klubų atstovai. Jų nariai džiaugėsi gera visų Kėdainių organizacijų kultūra ir nuoširdžiu bendravimu.

„Mes esame Kėdainių bočiai. Susibūrėme prieš trejus metus. Tuomet mūsų pirmininkas buvo Vytautas Bička, dabar pirmininkė Zita Kazokevičienė. Mes turime savo ansambliuką „Ašarėna“. 

Gyvename sąlyginai puikiai. Dalyvaujame įvairiose programose, renginiuose. Važinėjame pas tokius pačius bočius į Ukmergę, Raseinius ir t.t. Liūdna tikrai nebūna“, – sakė Kėdainių bočių atstovas Kęsturis Nekrošius.  

Vėliau senjorai susėdo prie stalų, klausėsi kolektyvų dainų, šoko. Pirmajam šokiui kvietė aktyvi Kėdainių krašto senjorė Janina Vansienė. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.Jaunatviški senjorai

„Gyvename ir džiaugiamės. Stengiamės kažkur važiuoti, kažką pamatyti, kol dar neuždraudė. Mes esame jaunatviški senjorai, norime kažką pamatyti, sužinoti, išmokti. Dalyvaujame renginiuose, keliaujame. Smagu susitikti ir pabendrauti su bičiuliais“, – kalbėjo Bronė Aleinikova, senjorų klubo „Branda“ vadovė.   

Senjorai – pavyzdys

Rajono savivaldybės tarybos narė A. Kaminskienė pasidžiaugė krašto senjorais ir pažymėjo, kad jie gali būti puikus pavyzdys mūsų jaunimui. 

„Esu labai laiminga, galėdama dalyvauti jūsų puikioje sporto ir aktyvumo šventėje. Jūs esate tie tikrieji žmonės, kurie palaikote sveiką dvasią, sveiką kūną. Jūs trykštate sveiku optimizmu, todėl smagu jus bet kur sutikti, bet kur pabendrauti. Visiems linkiu sveikatos, sėkmės ir stiprybės“, – šypsojosi A. Kaminskienė. 

Garbigi svečiai

Senjorus aplankė ir kartu su jais įvairiose veiklose dalyvavo Seimo narys D. Kaminskas ir Kėdainių rajono savivaldybės meras V. Tamulis.

„Labai džiaigiuosi, kad Kėdainių rajono senjorai yra aktyvūs. Vien šiame renginyje dalyvauja kelios mūsų senjorų organizacijos. Jie nori keliauti, linksmintis, šokti, dainuoti. Tai yra puiku, mes tikrai jiems padėsime ir prisidėsime“, – pažadėjo rajono meras V. Tamulis. 

Veiklos netrūko

Senjorų suvažiavime veiklos netrūko. Po visą pusdienį trukusių sporto rungčių apdovanoti nugalėtojai – jais tapo visi renginyje dalyvausieji. Vėliau senjorai susėdo prie stalų, klausėsi kolektyvų dainų, šoko. Pirmajam šokiui kvietė aktyvi Kėdainių krašto senjorė Janina Vansienė.

Abejingų nepaliko unikalaus gaminio – medaus alaus – gamintojo akademiškio Alfonso Manioko ir jo sesers Violetos Berlėtaitės vaišės. 

Šokti ir trypti gali net labai garbingo mažiaus senjorai – tą įrodė devyniasdešimtmetė kėdanietė Julija Lukoševičienė, kuri asociacijai priklauso ir renginiuose dalyvauja net dvi dešimtis metų. 

4 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!